Liczba pytań: 766868

Liczba odpowiedzi: 7162192

Kategoria: Dowolny temat
(8 odpowiedzi)
Julitta
Pytanie zadaje: Julitta   [18.12.2017]

Az sie wierzyc nie chce jak ludzie moga miec ciezko w zyciu,a ja narzekam na swoj los

Moja siostra zrobila mi i corce paczke z UK, z racji tego,ze znam angielski doskonale poprosilam ja o kilka ciekawych ksiazek i magazynow. I wiecie co dzisiaj przeczytalam? Ze pewna kobieta mieszkajaca w UK,ktora sama wychowuje dziecko dostaje bony zywnosciowe o wartosci 20f tygodniowo i to uwaga TYLKO na dziecko w Food Banku. Natomiast dla siebie moze przeznaczyc tylko ok 2.50 funtow dziennie na jedzenie to jak tak na 5 posilkow podzielic to jeden jej posilek to max 50p jest. Tak sie zastanawiam czy moglybyscie zyc w UK za 50p na jeden posilek,albo tutaj w Polsce w przeliczeniu funtow na zlotowki?

Pokaż odpowiedzi użytkownika (1) »

Najlepsza odpowiedź
(5 - 0)
100%
Julitta
gość.
Ja bym mogla,a to dlatego,ze mieszkam w miescie 10 razy tanszym od Londynu. Masz przykladowy jadlospis: -sniadanie bulka pelnoziarnista 40p -przekaska 2 sliwki 50 p -obiad makaron za 45p plus sos do tego,tyle,ze sos mozna kupic w granulkach i wystarczy na bardzo dlugo -deser male pudelko triffle z galaretka i truskawkami 30p -kolacja dwa crumpety(opakowanie 6 crumpetow to 50p). Do tego bym kupila jakis syrop do rozcienczania z woda albo herbaty owocowe,zeby bylo na wiele dni cos do picia i sie zyje
Niby tak,ale co ze zdrowa zywnoscia? Przeciez ona jest droga
jak nie masz kasy to na to nie patrzysz. A człowiek głodny zje cokolwiek.
gość  gość 18.12.2017


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
(4 - 1)
80%
Ja bym mogla,a to dlatego,ze mieszkam w miescie 10 razy tanszym od Londynu. Masz przykladowy jadlospis:
-sniadanie bulka pelnoziarnista 40p
-przekaska 2 sliwki 50 p
-obiad makaron za 45p plus sos do tego,tyle,ze sos mozna kupic w granulkach i wystarczy na bardzo dlugo
-deser male pudelko triffle z galaretka i truskawkami 30p
-kolacja dwa crumpety(opakowanie 6 crumpetow to 50p). Do tego bym kupila jakis syrop do rozcienczania z woda albo herbaty owocowe,zeby bylo na wiele dni cos do picia i sie zyje
gość gość. 18.12.17, 23:07

(0 - 0)
0%
gość.
Ja bym mogla,a to dlatego,ze mieszkam w miescie 10 razy tanszym od Londynu. Masz przykladowy jadlospis: -sniadanie bulka pelnoziarnista 40p -przekaska 2 sliwki 50 p -obiad makaron za 45p plus sos do tego,tyle,ze sos mozna kupic w granulkach i wystarczy na bardzo dlugo -deser male pudelko triffle z galaretka i truskawkami 30p -kolacja dwa crumpety(opakowanie 6 crumpetow to 50p). Do tego bym kupila jakis syrop do rozcienczania z woda albo herbaty owocowe,zeby bylo na wiele dni cos do picia i sie zyje
Niby tak,ale co ze zdrowa zywnoscia? Przeciez ona jest droga
Julitta Julitta   18.12.17, 23:11

(2 - 1)
67%
Wszędzie się żyje ciężko bez kasy. Ale odpowiedz wyzej pokazuje, ze można.
gość gość 18.12.17, 23:11

(5 - 0)
100%
Julitta
gość.
Ja bym mogla,a to dlatego,ze mieszkam w miescie 10 razy tanszym od Londynu. Masz przykladowy jadlospis: -sniadanie bulka pelnoziarnista 40p -przekaska 2 sliwki 50 p -obiad makaron za 45p plus sos do tego,tyle,ze sos mozna kupic w granulkach i wystarczy na bardzo dlugo -deser male pudelko triffle z galaretka i truskawkami 30p -kolacja dwa crumpety(opakowanie 6 crumpetow to 50p). Do tego bym kupila jakis syrop do rozcienczania z woda albo herbaty owocowe,zeby bylo na wiele dni cos do picia i sie zyje
Niby tak,ale co ze zdrowa zywnoscia? Przeciez ona jest droga
jak nie masz kasy to na to nie patrzysz. A człowiek głodny zje cokolwiek. [autor="Julitta"] [autor="gość."] Ja bym mogla,a to dlatego,ze mieszkam w miescie 10 razy tanszym od Londynu. Masz przykladowy jadlospis: -sniadanie bulka pelnoziarnista 40p -przekaska 2 sliwki 50 p -obiad makaron za 45p plus sos do tego,tyle,ze sos mozna kupic w granulkach i wystarczy na bardzo dlugo -deser male pudelko triffle z galaretka i truskawkami 30p -kolacja dwa crumpety(opakowanie 6 crumpetow to 50p). Do tego bym kupila jakis syrop do rozcienczania z woda albo herbaty owocowe,zeby bylo na wiele dni cos do picia i sie zyje [/autor] Niby tak,ale co ze zdrowa zywnoscia? Przeciez ona jest droga [/autor] jak nie masz kasy to na to nie patrzysz. A człowiek głodny zje cokolwiek.
gość gość 18.12.17, 23:12

(0 - 0)
0%
Julitta
gość.
Ja bym mogla,a to dlatego,ze mieszkam w miescie 10 razy tanszym od Londynu. Masz przykladowy jadlospis: -sniadanie bulka pelnoziarnista 40p -przekaska 2 sliwki 50 p -obiad makaron za 45p plus sos do tego,tyle,ze sos mozna kupic w granulkach i wystarczy na bardzo dlugo -deser male pudelko triffle z galaretka i truskawkami 30p -kolacja dwa crumpety(opakowanie 6 crumpetow to 50p). Do tego bym kupila jakis syrop do rozcienczania z woda albo herbaty owocowe,zeby bylo na wiele dni cos do picia i sie zyje
Niby tak,ale co ze zdrowa zywnoscia? Przeciez ona jest droga
Juz pisalam zalezy w jakiej czesci UK sie mieszka. U mnie warzywa i owoce mozna kupic na sztuki za wlasnie max 50p(nie wszystkie oczywiscie,ale duzo). Za opakowanie kilku marchewek zaplace 45p,za dwa duze ziemniaki do pieczenia 50p,w Tesco zrobili promocje,ze mala odmiana slodkich ziemniakow 5 sztuk kosztuje wlasnie 50p,salate masz 45p,cebule 30p za sztuke,peczek rzodkiewek 40p,jablko 50p,pomarancze sztuke za 30p,mandarynki dwie sztuki 40p,czesto widze promocje na banany,ze sa po 50p sprzedawane,za jedna slodka papryke 30p,ogorek 45p itd. A czesto mozna sobie kupic koszyk owocow na straganie za funta i podzielic na dwa posilki to ci wyjdzie 50p na posilek. Wiadomo jak jest bieda to wszystkich posilkow nie da sie miec zdrowych,ale to nie znaczy,ze wogole nie mozna jesc zdrowo. Po za tym,gdyby tamta kobieta z UK jadla tylko same warzywka i owoce to by mniej wazyla od wlasnego dziecka ;)
gość gość. 18.12.17, 23:21

(2 - 0)
100%
Hmm, mysle ze to jest wykonalne. na moim straganie mozna kupic duza reklamowke owocow za 2 funty - bedzie na tydzien, mieso - okolo 6 funtow za kilogram, porcja 100 g wyjdzie 60p. Mrozonki chyba jeszcze taniej, bo 1kg nuggetsow do piekarnika kosztuje 3 funty. Marchewki kosztuja jakies 50p za kilogram. Puszka pomidorow 40p, do tego kluchy za funta i juz jest kilka obiadow. W lidlu sa cotygodniowe dobre oferty na jedzenie, mozna sie zainspirowac i tez cos fajnego tanio ugotowac. No jak sie grzebie po promocjach to mozna zjesc i zdrowo i tanio :)

A tak swoja droga - beneficiarzy najczesciej spotkasz w mcdonaldzie :p
gość gość 19.12.17, 02:19

(0 - 0)
0%
W Indiach ojciec może sprzedać swojego syna 3 razy. Uważam że brak pieniędzy to psikus z niewolnictwem, handlem ludźmi, czy chorobami
gość gość 19.12.17, 09:06

(0 - 0)
0%
gość
W Indiach ojciec może sprzedać swojego syna 3 razy. Uważam że brak pieniędzy to psikus z niewolnictwem, handlem ludźmi, czy chorobami
w porównaniu
gość gość 19.12.17, 09:08