Liczba pytań: 766342

Liczba odpowiedzi: 7158244

Kategoria: Starsze dziecko
(2 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [27.11.2017]

Niesforny przedszkolak

Dziewczyny mam problem z 5-cio letnim synkiem. Od 2 lat chodzi do przedszkola. Zawsze był chłopcem żywym, głośnym wszędzie było Go pełno . W zeszłym roku dostałam od Pani wychowawczyni skierowanie na badanie ADHD. Byłam mocno zdziwiona i zaczęłam czytać na ten temat. Przepłakałam chyba całą noc! Poszliśmy na badanie, Pani psycholog po chwili obserwacji mojego syna była mocno zdziwiona bo syn nie okazywal zadnych oznak takiej choroby wręcz przeciwnie powiedziała ze widocznie Panie nie mogą sobie z nim poradzic i wyszukują problemów.
W tym roku to samo . Codzienne skargi , ze dziecko uderzyło kolegę , ze nie slucha , że biega i tysiąc innych rzeczy. Nawet ostatnio kazde dziecko miało sobie zabrać cukierki z okazji Dnia Misia . Moj syn tez podszedł jak wszystkie dzieci a nauczycielka przy wszystkich ostatni raz wyjątkowo dzis dostaniesz cukierka następnym razem nie dostaniesz za takie zachowanie. Dziś tak samo syn pokłocił sie o zabawkę z kolegą. Nauczycielka przy wszystkich dzieciach powiedziala ze jest niegrzeczny ze nikt nie bedzie sie z nim bawil i oznaczyła go pieczątką na rączce. Codziennie rozmawiam z synem , ale on juz jest taki przestraszony ze na pewno nie zapamieta zeby być grzecznym ze juz automatycznie chyba codziennie jest niegrzeczny. Juz nie wiem co mam robic.. Na samą mysl o przedszkolu mam dosc. Zastanawiam sie nad wypisaniem syna z przedszkola ale nie chce w ten sposob rozwiązywac problemu. Co byście zrobiły na moim miejscu Drogie Mamusie , bądź moze jakas mama miala taką sytuacje ?Ja juz sie poddaje nie mam sil :(


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
   
(0 - 0)
0%
A niby co dziecko ma robić? Niektóre dzieci już tak mają. Nie usiedzi spokojnie choć nie ma ADHD.
gość gość 27.11.17, 19:12 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Wypisanie z przedszkola to najgorsze co możesz zrobić. Dlaczego psycholog, pedagog tak szybko zrezygnowali z diagnozy? Jedno spotkanie to za mało. Idz jeszcze raz do poradni.
gość gość 27.11.17, 20:10 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj