Liczba pytań: 766255

Liczba odpowiedzi: 7157439

Kategoria: Czas wolny
(14 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [16.10.2017]

Obowiązki domowe

Czy codziennie macie jakieś obowiązki domowe?tzn czy codziennie sprzątacie,gotujecie obiady,pierzecie,prasujecie? Ile czasu dziennie na to poswiecacie? Nie pytam o zmywanie garów czy odkurzanie,Bo to chwila.

Najlepsza odpowiedź
   
(9 - 2)
82%
Sprzątamy dokładniej raz w tygodniu, w międzyczasie tylko się odkurzaczem przeleci. Obiady jemy w pracy, dzieci w szkole, robimy tylko śniadania i szybkie kolacje. Zmywa zmywarka. Pierze pralka. Prasujemy tylko to, co naprawdę tego wymaga, czyli kilka rzeczy, a nie wszystko jak leci. Ogólnie nie zajmuje to wszystko wiele czasu, zwłaszcza przy podziale tych obowiązków (dzieci też mają swoje).
gość  gość 16.10.2017 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(1 - 7)
13%
68m2 chcąc dobrze odkurzyć to nie chwila, to prawie godzina.
gość gość 16.10.17, 21:37 cytuj link zgłoś

   
(9 - 2)
82%
Sprzątamy dokładniej raz w tygodniu, w międzyczasie tylko się odkurzaczem przeleci. Obiady jemy w pracy, dzieci w szkole, robimy tylko śniadania i szybkie kolacje. Zmywa zmywarka. Pierze pralka. Prasujemy tylko to, co naprawdę tego wymaga, czyli kilka rzeczy, a nie wszystko jak leci. Ogólnie nie zajmuje to wszystko wiele czasu, zwłaszcza przy podziale tych obowiązków (dzieci też mają swoje). Sprzątamy dokładniej raz w tygodniu, w międzyczasie tylko się odkurzaczem przeleci. Obiady jemy w pracy, dzieci w szkole, robimy tylko śniadania i szybkie kolacje. Zmywa zmywarka. Pierze pralka. Prasujemy tylko to, co naprawdę tego wymaga, czyli kilka rzeczy, a nie wszystko jak leci. Ogólnie nie zajmuje to wszystko wiele czasu, zwłaszcza przy podziale tych obowiązków (dzieci też mają swoje).
gość gość 16.10.17, 21:39 cytuj link zgłoś

   
(2 - 2)
50%
gość
68m2 chcąc dobrze odkurzyć to nie chwila, to prawie godzina.
codziennie dokładnie odkurzasz?
gość gość 16.10.17, 21:40 cytuj link zgłoś

   
(1 - 0)
100%
gość
68m2 chcąc dobrze odkurzyć to nie chwila, to prawie godzina.
u mnie to chwila,nie mam dywanów,a też za każdym razem nie odsuwam łóżek i sof. Prawie codziennie odkurzam kuchnie i salon oraz przedpokój
gość gość 16.10.17, 21:42 cytuj link zgłoś

   
(2 - 1)
67%
Mam 185 metrowy dom i nie uważam, że sprzątanie jest upierdliwe. Nie mieszkam sama, więc też i nie sprzątam sama, każdy ma swoje obowiązki. A jeśli chodzi o obiady, to akurat bardzo lubię gotować, więc nie jest to dla mnie duży problem, ale też nie zgodziłabym się na taki układ, że tylko ja mam gotować w tym domu
gość gość 16.10.17, 21:52 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Sprzatam cale mieszkanie raz w tyg., gotuje tylko w weekendy, pralka pierze co 2 dni, prasuje zaleznie od potrzeby bluzke czy koszule jak akurat zakladam. W ciagu tygodnia cale dnie nie ma nikogo w domu, wiec nie ma kto brudzic i nie ma dla kogo gotowac.
gość gość 16.10.17, 21:58 cytuj link zgłoś

   
(2 - 2)
50%
Jakby tak patrzeć to pranie zajmuje tyle co załadowanie pralki i 5 min powieszenie. Ręcznie nie nie robisz prania?
Zmywanie jak gotujesz codziennie obiad plus śniadanie kolacja tez zabiera czas.
Prócz prasowania to wszystko robie codziennie. Zawsze jest coś do ogarniecia. Wole na bieżąco po trochu robić niż na to patrzec a potem nadrabiać zaległości
Nie wiem ile czasu. Raz więcej raz mniej. Zalezy na ile mam siły po pracy jeszcze
gość gość 16.10.17, 21:59 cytuj link zgłoś

   
(1 - 0)
100%
Staram się sprzątać na bieżąco, żeby nie spędzać potem całej soboty na sprzątaniu, choć i tak najwięcej i dokładniej sprzątam w sobotę. Co do gotowania to raz gotuje ja, raz mój chłopak, kto akurat ma czas po prostu :) Prasowanie zajmuje mi trochę więcej czasu, ale generalnie nie jest źle.
Larisa Larisa   16.10.17, 22:06 cytuj link zgłoś

   
(0 - 1)
0%
Sprzątam ba bieżąco razem z mężem. Cały czas jest coś do ogarnięcia. Generalnie dla mnie nie jest to jakieś mega uciążliwe. Mąż np odkurza co 2-3 dni, wyniesie śmieci, opróżni i wstawi zmywarkę, zrobi zakupy, ja robię obiad, to jakaś godzina roboty, w między czasie jak się gotuje to sprzątam np w kuchni, łazienkę generalnie sprzątam raz w tygodniu, ale np codziennie staram się coś tam ogarnąć, biorę wilgotną chusteczkę i przetrę umywalkę, czy toaletę. Podłogi myję raz w tygodniu, częściej mi się nie chce, bo sporo tej podłogi mamy... Pranie chodzi mniej więcej do 2 dzień, ręczniki wymieniam co parę dni. Pościel raz w tygodniu. Kwestia dobrej organizacji :)
gość gość 16.10.17, 23:53 cytuj link zgłoś

   
(0 - 1)
0%
Mało poświęcy temu czas. Jest u nas brudno i nie możemy wyjść z bałaganu. Gotuje raz na 3 dni obiad(zupy) lub raz na 2 dni (drugie dania). Piore często bo mam małe dzieci, 4 pralki za jednym zamachem. Piotr z 2 razy w tyg. Nie prasujemy ubrań.
gość gość 17.10.17, 00:55 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Sprzątam w piątek, sobotę spędzamyna luzie, wyjeżdzamy lub jakieś zakupy i leniuchowanie. Gotuję codziennie, zwykle na zapas i wekuję zupy.Naczynia zmywam co drugi dzień a pralkę włączam wg potrzeby, raz częściej, raz rzadziej. Mąż w sumie troche pomaga, jednakże pracuje więcej i zwykle w weekendy tylko gotuje czy zmywa.
gość gość 17.10.17, 06:23 cytuj link zgłoś

   
(1 - 2)
33%
Codziennie moze nie sprzatamy ale raz w tygodniu wypada bardziej sie poswiecic i posprzatac wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu :) odkurzam tez raz w tygodniu, piore moze 2x na tydzien, naczynia na bieżąco w zaleznosci co jedlismy na obiad - obiad zawsze jest - dziele sie z mezem obowiazkami takze jest i wygodniej i milo jeśli pozniej zaoszczedzony czas mozemy spedzic razem przy "soczku" i dobrym filmie czy tez "igraszkach" :D
ewka4151 ewka4151   17.10.17, 09:39 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Mamy z mezem wyznaczony grafik obowiązków ja sprzątam w kuchni i gotuje obiady(śniadania i kolacje natomiast maz robi sobie sam),sprzątam tez łazienkę i pokoj corki oraz chodze na zakupy i robie pranie.Natomiast maz sprząta nasza sypialnie,pokoj goscinny i korytarz oraz w każda niedziele to on gotuje obiad. Sprzątamy na bierzaco. Moj maz z tego względu,ze ma łatwa prace i wcale sie przy niej nie narobi to rowniez bardzo chętnie pomaga w domu.
gość Pro single mama 18.10.17, 15:13 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
U nas nic odkrywczego - razem sprzątamy, ja zwykle gotuję, czasem jak mi się nie chce to mąż weźmie to na swoje barki a czasem po prostu coś zamówimy sobie. Mamy bardzo fajną restaurację Pauza, zamawiamy przez Pizza Portal, kończymy sprzątanie, odpalamy film i akurat przyjeżdża obiadek :-) No i nie trzeba myć naczyń!
gość bidder 03.01.18, 19:53 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj