Liczba pytań: 764713

Liczba odpowiedzi: 7146297

Kategoria: Dowolny temat
(11 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [11.01.2017]

Czy uważacie że to zły sposób na zycie i wychowanie?

jedzenie tylko z biednonki lub lidla, szary papier toaletowy, najtańsze mydla, szampon litrowy, wyjscia to raz na kilka miesiecy na lody a tak do kościoła lub na plac zabaw, ubrania ze sklepów z używaną odzieżą, nie zawsze najlepszej jakości i nowości, ogólnie powściągliwosć w wydatkach, uczenie dziecka skromnego zycia i jak najmniejszej liczby potrzeb, czy uważacie że to mądre, bo nie psuje i nie uczy rozczeniowości czy też to niszczące i naraza na wysmiewanie i czyni dziecko tym gorszym wśród rówieśników?

Najlepsza odpowiedź
   
(4 - 0)
100%
Uważam, że nie, bo właśnie może prowadzić do materializmu w przyszłości. Dziecko podrośnie, dorwie się do kasy i będzie chciało sobie odbić biedne dzieciństwo.
gość  gość 12.01.2017 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(2 - 5)
29%
Teraz będziesz lepiej zryć , od kiedy weszła ustawa 500+
gość gość 11.01.17, 21:31 cytuj link zgłoś

   
(5 - 4)
56%
ale to twoja wina że wegetujesz
gość gość 11.01.17, 21:33 cytuj link zgłoś

   
(2 - 3)
40%
dziekuje za dwie pierwsze odpowiedzi ale nie są one na temat, bo 500+jest juz od pół roku ponad a nigdzie nie jest napisane że ja tak zyję i że ogólnie mam dzieci. pytanie dotyczyło czegoś innego
gość autor 11.01.17, 21:36 cytuj link zgłoś

   
(3 - 3)
50%
Bez przesady. Nie musisz dziadować aby dziecko nie było materialistą. Wystarczy, że nie będziesz rozpieszczać, spełniać każdego kaprysu. Jak sobie coś ubzdura to niech zasłuży na to, możesz dawać kieszonkowe aby sobie zbierało na zachcianki, będzie znało wartość pieniądza i wiedziało, że pieniądze z nieba nie spadają.
Sajani Sajani   11.01.17, 21:46 cytuj link zgłoś

   
(3 - 3)
50%
Najwazniejsze w wychowaniu jest to czy dobre wartosci przekazujesz i sposób w jaki to przekazujesz. Szacunek i uczucie, poczucie bezpieczenstwa i miłośc, reszta to tylko dodatek.
gość gość 11.01.17, 21:47 cytuj link zgłoś

   
(3 - 3)
50%
gość
ale to twoja wina że wegetujesz


Oczywiscie. Jak mnie wkurza taki przekaz. Jak Polak jest biedny bezrobotny to jego wina. Ale jak araby sobie sami piekło robią to my "musimy" pomóc. Jak w głodujących państwach murzyni mnożą się jak głupi i dzieci z głodu umierają to...nasza wina (Europejczyk) bo za mało dajemy na UNICEF :-/
gość gość 11.01.17, 21:49 cytuj link zgłoś

   
(1 - 0)
100%
gość
gość
ale to twoja wina że wegetujesz
Oczywiscie. Jak mnie wkurza taki przekaz. Jak Polak jest biedny bezrobotny to jego wina. Ale jak araby sobie sami piekło robią to my "musimy" pomóc. Jak w głodujących państwach murzyni mnożą się jak głupi i dzieci z głodu umierają to...nasza wina (Europejczyk) bo za mało dajemy na UNICEF :-/
ona nawet nie napisała że tak robi
gość gość 11.01.17, 21:57 cytuj link zgłoś

   
(1 - 1)
50%
Mysle ze nalezy wybrac cos pomiedzy. Znam dzieciaki chowane w bogactwie i te mysla, ze wszystko im sie nalezy. 7-latek ze smartfonem? Hmm bez komentarza. Widze tez dzieci, ktorych rodzice zyja skromnie, te sa bardziej zamkniete w sobie widzac glosnych bogatych i wszystko majacych kolegow. Ja mam jedno dziecko, ktore ma bardzo duzo ale nie ma wszystkiego. Za zle zachowanie jest karane( nie bite). Czy wyrosnie na madrego czlowieka czy gbura? Mam nadzieje ze nie. Nawiazujac do twojego porownania: moja znajoma pochodzi z bardzo biednej rodziny, teraz jej i mezowi wiedzie sie dobrze ale ona skapi na wszystko, czesto sa przez to klotnie w domu. Zaluje na jedzenie, na drobiazgi dla dzieci, na urlop najchetniej jechalaby z konserwami, by jak najmniej wydac mimo ze ich stac na zjedzenie ( nie tyle w ekskluzywnej) ale w normalnej restauracji. Do tego chce miec wiecej dzieci( ma juz 3) bo u nich tez bylo piecioro i mama dala rade.Uwaza ze skoro ona pod choinke dostala czekolade rozdzielana na tydzien i zyje to i dzieci na tym nie ucierpia. Do tego uwaza ze powinnam miec wiecej dzieci, bo krzywdze to jedno a jak starcza na jedno to i na dwojke sie znajdzie;) Ok. Pewnie ze tak. Ale nie potrafi zrozumiec ze ktos ma wieksze cele jak tylko cale zycie skapic(bo to nie jest oszczedzanie) i zajmowac sie pieluszkami.
gość gość 11.01.17, 22:00 cytuj link zgłoś

   
(1 - 0)
100%
Szary papier jest ok.Nie zawiera tych wszystkich chemicznych środków wybielających i zapachowych.
gość gość 11.01.17, 22:39 cytuj link zgłoś

   
(4 - 2)
67%
A czemu od razu się nie wyprowadzicie w Bieszczady, do jakiejś chałupy bez bieżącej wody i prądu? A do szkoły niech dziecko ma 10 km przez las, na piechotę. To dopiero będzie nauka skromności i braku roszczeniowości.
gość gość 11.01.17, 22:49 cytuj link zgłoś

   
(4 - 0)
100%
Uważam, że nie, bo właśnie może prowadzić do materializmu w przyszłości. Dziecko podrośnie, dorwie się do kasy i będzie chciało sobie odbić biedne dzieciństwo. Uważam, że nie, bo właśnie może prowadzić do materializmu w przyszłości. Dziecko podrośnie, dorwie się do kasy i będzie chciało sobie odbić biedne dzieciństwo.
gość gość 12.01.17, 02:40 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj