Liczba pytań: 764652

Liczba odpowiedzi: 7146079

Kategoria: Zwierzęta
(4 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [09.11.2013]

Świnka morska , pomocy....

Moja świnka rozetka odkąd w sumie ją mam (2 lata) ma tendencję do drapania się do bólu, wydzierania sobie ranek. Czasami całe miesiące nic się nie dzieje a teraz znów gdzieś się skaleczy, piszczy, podskakuje i furczy. W dwóch miejscach na plecach zrobbiła sobie łyse placki, bo sierść widziałąm potrafi sobie wydrzeć całymi takimi"dmuchawcami".
Co to może być. Czego się spodziewać jakbym zabrała ją do lekarza? Czy ktokolwiek wie ?

Najlepsza odpowiedź
   
(22 - 0)
100%
bakterie albo ją swędzi, do tego może być nerwica. moja szczurzyca tak ma co ją wyleczę i zacznie jej sierść odrastać to znowu zaczyna dłubać robi się zakażenie i antybiotyk w sprayu stosuję. a miałam kota co sobie ogon po wypadku obskubywał z futra po wypadku (zimażdżenie kręgów lędzwiowych i złamanie ogona w połowie) ale to dlatego, że jak się kręgi przemieszczały i wracało mu czucie to czuł mrowienie. idź do weta nic sama nie wymyślisz.
gość  gość 09.11.2013 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(22 - 0)
100%
bakterie albo ją swędzi, do tego może być nerwica. moja szczurzyca tak ma co ją wyleczę i zacznie jej sierść odrastać to znowu zaczyna dłubać robi się zakażenie i antybiotyk w sprayu stosuję. a miałam kota co sobie ogon po wypadku obskubywał z futra po wypadku (zimażdżenie kręgów lędzwiowych i złamanie ogona w połowie) ale to dlatego, że jak się kręgi przemieszczały i wracało mu czucie to czuł mrowienie. idź do weta nic sama nie wymyślisz. bakterie albo ją swędzi, do tego może być nerwica. moja szczurzyca tak ma co ją wyleczę i zacznie jej sierść odrastać to znowu zaczyna dłubać robi się zakażenie i antybiotyk w sprayu stosuję. a miałam kota co sobie ogon po wypadku obskubywał z futra po wypadku (zimażdżenie kręgów lędzwiowych i złamanie ogona w połowie) ale to dlatego, że jak się kręgi przemieszczały i wracało mu czucie to czuł mrowienie. idź do weta nic sama nie wymyślisz.
gość gość 09.11.13, 16:55 cytuj link zgłoś

   
(22 - 1)
96%
Do weterynarza, co zwierzę ma cierpieć?
gość gość 09.11.13, 16:58 cytuj link zgłoś

   
(21 - 1)
95%
nie iwem, troche dziwne... może to chcica? jest wysterylizowana?
gość gość 09.11.13, 16:58 cytuj link zgłoś

   
(21 - 1)
95%
W najgorszym wypadku może to być świerzb a w najlepszym uczulenie. Moja starsza świnka 2 lata temu miała uczulenie i objawy miała identyczne jak opisujesz. Znajomy weterynarz powiedział żeby najpierw polewać wodą utlenioną miejsca w których wychodzi futro i dawać wapno i przeszło. Nie pamiętam na co była uczulona ale to było coś nowego i po prostu zaczęła się drapać i jej futro wychodziło.
Nie wolno też wykluczyć świerzb.
Makarena Makarena   09.11.13, 17:25 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj