Liczba pytań: 764752

Liczba odpowiedzi: 7146657

Kategoria: Niemowlaki
(10 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [24.02.2009]
Tagi: Sen

Jak układać niemowlę do snu

Jak układacie dzieci do snu??? Mój maluszek ma 2 m-ce i kładę go na boczku, bo mu się ulewa -tak kazała położna środowiskowa, ale teraz czytam coraz więcej materiałów że dziecko prawidłowo powinno spać na pleckach. Boję się że maluch zadławi się jak będzie spał na pleckach

Najlepsza odpowiedź
   
(18 - 4)
82%
Mój maluszek ma 5 i pół miesiąca i nadal ulewa :-( Od samego początku układałam go raz na prawym raz na lewym boczku. Upodobał sobie prawy boczek dlatego ma lekko spłaszczone kości czaszki z prawej strony ( ja tego nie wyczuwam, ale tak mówi pediatra). Należy pilnować częstej zmiany pozycji aby nie miało asymetrii ciała. Prosze się na zapas nie martwić, bo to wszystko się wyrówna gdy maleństwo będzie dużo leżeć na brzuszku, a tym bardziej kiedy zacznie raczkować.
keladdouli  keladdouli   24.02.2009 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(16 - 10)
62%
Takie dzieciątko jest jeszcze zbyt małe, by samo mogło zmienić pozycję. Swoją córeczkę układałam na bokach, gdy sama szłam spać, właśnie by się nie zadławiła, a w dzień, kiedy mogłam czuwać, na pleckach. Jak zaczynała kwilić, zmieniałam jej pozycję i widziałam, że było to dla niej wygodne;, czyli spała i na pleckach i na dwóch boczkach. Teraz ma dwa latka i piękną główkę. Pozdrawiam!
Ithilien Ithilien   24.02.09, 15:38 cytuj link zgłoś

   
(12 - 8)
60%
Możesz spokojnie nadal układac maluszka na boczku, a jak chcesz go położyc na pleckach a boisz się zadławienia to pod materacyk w łóżeczku podłóż mu poduszeczkę "jasia" wtedy główka będzie wyżej a kręgosłup nie będzie obciążony- sposób wypróbowany mojemu synkowi ulewało się do 6 miesiąca
DARIA DARIA   24.02.09, 15:38 cytuj link zgłoś

   
(15 - 10)
60%
Moja corkama dwa miesiace i bardzo ulewa, pediatra polecil kladac na prawym boczku i podlozyc poduszke pod materacyk. Mimo to nadal ulewa jednak zalecenia te zmniejszaja ryzyko zakszuszenia.
silma silma   24.02.09, 15:53 cytuj link zgłoś

   
(15 - 9)
63%
mi tez kazali klasc synka na prawym boczku,ale teraz juz sam zmienia pozycje.
madalena madalena   24.02.09, 17:33 cytuj link zgłoś

   
(14 - 8)
64%
położna dobrze mówiła,tylko że musisz zmieniać mu pozycje raz na prawy raz na lewy boczek,zeby glowka sie nie odkształcila,a poduszke nie jasia bo dziecko z niej zjezdza tylko specjalna klinowa do kupienia w hipermarketach
gość gość 24.02.09, 21:54 cytuj link zgłoś

   
(18 - 4)
82%
Mój maluszek ma 5 i pół miesiąca i nadal ulewa :-( Od samego początku układałam go raz na prawym raz na lewym boczku. Upodobał sobie prawy boczek dlatego ma lekko spłaszczone kości czaszki z prawej strony ( ja tego nie wyczuwam, ale tak mówi pediatra). Należy pilnować częstej zmiany pozycji aby nie miało asymetrii ciała. Prosze się na zapas nie martwić, bo to wszystko się wyrówna gdy maleństwo będzie dużo leżeć na brzuszku, a tym bardziej kiedy zacznie raczkować. Mój maluszek ma 5 i pół miesiąca i nadal ulewa :-( Od samego początku układałam go raz na prawym raz na lewym boczku. Upodobał sobie prawy boczek dlatego ma lekko spłaszczone kości czaszki z prawej strony ( ja tego nie wyczuwam, ale tak mówi pediatra). Należy pilnować częstej zmiany pozycji aby nie miało asymetrii ciała. Prosze się na zapas nie martwić, bo to wszystko się wyrówna gdy maleństwo będzie dużo leżeć na brzuszku, a tym bardziej kiedy zacznie raczkować.
keladdouli keladdouli   24.02.09, 23:23 cytuj link zgłoś

   
(13 - 11)
54%
Układanie do snu na boczku owszem jest bezpieczne przy ulewaniach, ale należy pamiętać że naturalną i najbardziej pożądaną pozycją jest tzw. "pozycja na żabę" czyli na wznak z nóżkami szeroko odwiedzionymi na boki i lekko podciągniętymi w górę kolankami. Taki układ nóżek i miednicy noworodka gwarantuje prawidłowy rozwój m.in. panewek kości biodrowych. Więc w miarę możliwości powinno się kłaść malucha jak najczęściej na wznak (później na brzuchu).
Spróbujcie same położyć się na boku i sprawdźcie jak wykrzywione są wtedy biodra i obciążone stawy, a najlepiej znajdźcie w necie zdjęcie lub schematyczny rysunek ułożenia kości obręczy biodrowej w tej pozycji. pozdrawiam.
MagdaN MagdaN   26.02.09, 12:52 cytuj link zgłoś

   
(3 - 2)
60%
Kolejny prymityw z ulicy, ktf3ry dorwał się do kreuptmoa i myśli, że dzierży władzę nad światem. Następny antyklerykał, ktf3ry uważa się się za najmądrzejszego! Odważny pyskacz bez twarzy, ktf3ry nie ma śmiałości podpisać się swoim prawdziwym nazwiskiem. Pewnie trzy lata temu szedł do bierzmowania albo miał ślub kościelny. Bez wątpienia w kancelarii parafialnej wyłudza zaświadczenia, że jest wierzący i praktykujący, by zostać chrzestnym i deklarować potem publicznie nie wiadomo co Bo boi się matki albo teściowej! Zaś katolickiemu księdzu, z czystej, bezinteresownej nienawiści, złamałby najchętniej kark. Dlaczego? Bo tak.Znamy takich! Są żałośni, a Pan się pewnie do nich zalicza!Pozwalam sobie odpisać Panu w takim samym stylu, w jakim napisał Pan powyższy komentarz.Szanowny Panie, możemy dyskutować, wymieniać poglądy, możemy nawet i walczyć ale na argumenty. Niech Pan nie będzie demagogiem! Proszę mi dać szansę na zapoznanie się z Pana twf3rczością . Proszę się zaprezentować! Proszę napisać też konkretnie, co Pana niepokoi albo co dotyka w moich tekstach. Nawrzucać można każdemu. Ale czy to coś znaczy? Żyjemy w świecie, w ktf3rym największemu prostakowi i głupkowi wydaje się, że jest mądrzejszy od lekarza, sędziego, premiera, posła, policjanta, księdza i szefa w pracy Trochę tak się Pan zaprezentował! Więc nie rani mnie pański antyklerykalny wpis Poza tym To moja prywatna strona. Proszę nie czytać, jeśli kłuje w oczy!
gość gość 13.05.14, 14:25 cytuj link zgłoś

   
(3 - 2)
60%
You keep it up now, unnsdetard? Really good to know.
gość gość 18.07.16, 19:04 cytuj link zgłoś

   
(1 - 0)
100%
I'm impressed by your writing. Are you a professional or just very knwleedgeabol? http://gmymxtgtbnf.com [url= http://tqrnpfn.com] tqrnpfn [/url] [link= http://ioiltrlfdh.com] ioiltrlfdh [/link]
gość gość 22.07.16, 13:55 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj