Liczba pytań: 764965

Liczba odpowiedzi: 7147758

Kategoria: Wychowanie
(8 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [28.06.2010]

Co mam zrobić jak moje dziecko się źle zachowuje?

Mam synka prawie 2 lata ma i córkę 5 miesięcy. Mój syn jest czasami nie do wytrzymania. Jak mu czegoś zabronię to kładzie się na podłogę wrzeszczy albo wyżywa się ba rzeczach. Ja czuje jak bym walczyła z własnym synem. Nic do niego nie dociera. Jak robię mu kolacje i studzę wodę i widzi ze butelkę to od razu w płacz i histerie. Nie umiem tego powstrzymać i nie wiem co robić. Rozeszłam się z ojcem dzieci nie dawno, czy to może być powód? Jak był to tez tak było od małego. Nawet nie mogę iść do ubikacji bo on za mną leci, a jak zamknę drzwi to on w płacz. Nie mogę tez go zostawić z dziadkami bo plącze. Jak ja jestem to bije moja siostrę i jest nie posłuszny. Doradźcie mi

Najlepsza odpowiedź
   
(20 - 0)
100%
Nie przejmuj się- kiedy mój synek miał dwa lata zachowywała się bardzo pdobnie. Musisz być jednak czujna , bo jeżeli teraz nie zaczniesz odpoiednio reagować za chwilę będziesz miała bardzo duży problem. PJeśli ddziecko wpada w histerię nie zrwacaj an to uwagi, po prostu mły testuje twoją wytrzymałość i to czy może płaczem egzekwować od ciebie rzeczy na , której mu zależy. Pamiętaj- z terrorystami się nie negocjuje:) Natomiast wszelkie jego zachowania typu bicie twojej siostry powinny być krana i to od razu- na przykład mówi się mu,że skoro tak się zachowuje to będzie sam w pokoju.
misiurek  misiurek   02.07.2010 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(19 - 0)
100%
Tlumaczuc i tlumaczyc na spokojnie!!
gość gość 28.06.10, 22:14 cytuj link zgłoś

   
(20 - 1)
95%
to taki wiek 2 latek przechodzi bunt poczytaj o tym
Miliana23 Miliana23   28.06.10, 22:15 cytuj link zgłoś

   
(20 - 1)
95%
być może tak właśnie przeżywa wasze rozstanie..

dużo spokojnych rozmów i tłumaczenia i będzie dobrze;) pamiętam- zero krzyku i streu, to nie pomaga.
gość gość 28.06.10, 22:15 cytuj link zgłoś

   
(19 - 0)
100%
Bunt 2-latka - standardzik, każdego to czeka niestety!!!
Poczytaj o tym u internecie, jest dużo artykułów co i jak w obsłudze takiego jegomościa!
powodzenia i cierpliwości
madzik12345 madzik12345   28.06.10, 22:16 cytuj link zgłoś

   
(19 - 0)
100%
To jet bunt dwu latka. jak moja histeryzuje to nie reaguje i o dziwo prestaje. Synek jest w takim wieku w którym dzieci się ju przywiązują .Moja córka te tylko mama mama. Wszystko jest dobrze jak mama jest w zasięgu jej wzroku. Kiedyś taka nie była.
ania84 ania84   28.06.10, 22:17 cytuj link zgłoś

   
(19 - 0)
100%
to że rozeszłas sie z ojcem dziecka może miec duzy wpływ na zachowanie małego, dodatkowo bunt dwulatka i pokazywanie swojego JA! Rozmawiaj z synem duzo, spędzaj z nim duzo czasu, ale nie toleruj jego złego zachowania ani nie pobłażaj na kazdym kroku bo bedzie tylko gorzej. Twoja obecność, miłośc, i czas na pewno pomogą!
gość gość 28.06.10, 22:20 cytuj link zgłoś

   
(19 - 0)
100%
skąd ja to znam...ale u mojego synka to był bunt dwulatka , bo wcześniej nie robił takich scen. Poradziłam sobie lekceważąc jego krzyki, ignorując wymuszanie i za demolowanie, bo zdarzało się miał karę, potem musiał poukładac, bez gadania, a miał 2 latka. Wierz mi taki 2 latek świetnie rozumie polecenia i wie co mu wolno, a swoim zachowaniem sprawdza na co może sobie pozwolić. Ja już tu kilka razy pisałam, ze tak samo było, kiedy uczyłam go zachowania na dworze, czy w sklepie, czasem cały dzień po chleb wychodziłam, bo za karę wracał do domu. Ale opłaciło się, bo spokojem i tłumaczeniem oraz systemem kar i nagród!!! bo nagrody są ważne doszłam do ładu i składu
kulka kulka   28.06.10, 22:38 cytuj link zgłoś

   
(20 - 0)
100%
Nie przejmuj się- kiedy mój synek miał dwa lata zachowywała się bardzo pdobnie. Musisz być jednak czujna , bo jeżeli teraz nie zaczniesz odpoiednio reagować za chwilę będziesz miała bardzo duży problem. PJeśli ddziecko wpada w histerię nie zrwacaj an to uwagi, po prostu mły testuje twoją wytrzymałość i to czy może płaczem egzekwować od ciebie rzeczy na , której mu zależy. Pamiętaj- z terrorystami się nie negocjuje:) Natomiast wszelkie jego zachowania typu bicie twojej siostry powinny być krana i to od razu- na przykład mówi się mu,że skoro tak się zachowuje to będzie sam w pokoju. Nie przejmuj się- kiedy mój synek miał dwa lata zachowywała się bardzo pdobnie. Musisz być jednak czujna , bo jeżeli teraz nie zaczniesz odpoiednio reagować za chwilę będziesz miała bardzo duży problem. PJeśli ddziecko wpada w histerię nie zrwacaj an to uwagi, po prostu mły testuje twoją wytrzymałość i to czy może płaczem egzekwować od ciebie rzeczy na , której mu zależy. Pamiętaj- z terrorystami się nie negocjuje:) Natomiast wszelkie jego zachowania typu bicie twojej siostry powinny być krana i to od razu- na przykład mówi się mu,że skoro tak się zachowuje to będzie sam w pokoju.
misiurek misiurek   02.07.10, 05:17 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj