Liczba pytań: 766182

Liczba odpowiedzi: 7156925

Kategoria: Dowolny temat
(2 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [04.06.2013]

Mieszkanie

Witam.
Sprawa jest dość długa i z góry dziękuje za cierpliwość;)
Moja mama ma mieszkanie, w którym nie mieszka, ponieważ przerastają ją koszty utrzymania. Mieszka i pracuje w DE. Mieszkanie stoi puste i niszczeje. Jest strasznie zapuszczone i z roku na rok jest coraz gorzej.

Nikt nie chce kupić tego ustrojstwa, bo na dzień dobry trzeba tam wpakować kilkadziesiąt tys zl,żeby w ogóle nadawało się do zamieszkania. Na mieszkanie wzięty był kredyt hipoteczny konsolidacyjny , którego splata zajmie jeszcze 7 lat.

Jakiś czas temu mama zaproponowała nam, że przepisze na nas to mieszkanie, jeśli przejmiemy na siebie koszty jego utrzymania. Czyli bedziemy płacic kredyt i oczywiście wsystkie opłaty zwiazane z samym mieszkaniem. Brzmi, nieźle, zwłaszcza,ze od lat przepłacamy za wynajem, a na kredyt nie mamy co liczyc, poniewaz nasze oficjalne zarobki sa zbyt niskie.

Za 2- 3 miesiące bedziemy miec zastrzyk gotówki, ktory pozwoli na wykonanie niezbędnego remontu w mamy mieszkaniu.

Jest jednak problem. Mama od lat bierze pożyczki , gdzie się da.Nikt nie wie ile ona tak na prawde ma długów i gdzie. O ile jesteśmy w stanie ustalić czy zalega z opłatami za mieszkanie, tak nie jesteśmy w stanie dowiedziec sie- nawet od niej ile wisi w bankach i innych pożyczkodajnych źródłach.
Wiadomym jest,ze przy kredycie hipotecznym, kredytobiorca musi się ubezpieczyć, no i w razie czego ta polisa pokryłaby spłate mieszkania, ale co z innymi pożyczkami.
Póki kredyt nie zostanie spłacony mieszkania przepisac na nas nie można, wiec oficjalnie dalej włascicielem jest mama.Gdyby- odpukac- coś jej się stalo przed spłata kredytu, to mieszkanie poszloby pod młotek, na poczet jej pozostałych długów.

I tu właśnie jest moje pytanie, czy jest jakikolwiek sposob żeby się przed tym zabezpieczyć? O dopisaniu sie do kredytu hipotecznego mowy nie ma, bo jak juz wspomniałam, za malo mamy oficjalnego dochodu.
Pakowanie grubych tysiecy w mury po to,żeby komornik to zabrał mija sie z celem. Jest na to sposób?

Najlepsza odpowiedź
   
(18 - 0)
100%
Jedyne wyjście to sprzedać mieszkanie wam z kredytem wtedy interesuje was tylko ten jeden kredyt,jeśli wam przepisze w darowiźnie to bierzecie wszystko łącznie z długami bo inaczej się nie da.
gość  gość 04.06.2013 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(18 - 0)
100%
Jedyne wyjście to sprzedać mieszkanie wam z kredytem wtedy interesuje was tylko ten jeden kredyt,jeśli wam przepisze w darowiźnie to bierzecie wszystko łącznie z długami bo inaczej się nie da. Jedyne wyjście to sprzedać mieszkanie wam z kredytem wtedy interesuje was tylko ten jeden kredyt,jeśli wam przepisze w darowiźnie to bierzecie wszystko łącznie z długami bo inaczej się nie da.
gość gość 04.06.13, 10:12 cytuj link zgłoś

   
(18 - 0)
100%
gość
Jedyne wyjście to sprzedać mieszkanie wam z kredytem wtedy interesuje was tylko ten jeden kredyt,jeśli wam przepisze w darowiźnie to bierzecie wszystko łącznie z długami bo inaczej się nie da.


nie da się tego zrobic, przy naszych oficjalnych zarobkach;/ już sprawdzalismy
gość gość 04.06.13, 10:15 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj