Liczba pytań: 766182

Liczba odpowiedzi: 7156923

Kategoria: Samotni rodzice
(10 odpowiedzi)
eab
Pytanie zadaje: eab   [02.03.2013]

Jak sobie poradzić z byłym mężem który nastawia przeciwko mnie córkę?

Witam, Jestem po rozwodzie 10 lat. Mam dwie córki. Obie dorosłe. Ich ojciec nie interesował się nimi po naszym rozwodzie. Chciał nas wyrzucić z mieszkania, skrzywdził starszą córkę w dzieciństwie, nie płacił alimentów. Obecnie odezwał się, spotyka ze starszą córką /która jest tym zachwycona/ i prawdopodobnie nastawią ją przeciwko mnie. Podejrzewam,że to nagłe zainteresowanie wynika z tego ,że córka dobrze zarabia i można od niej wyciągnąć kasę. Co mam zrobić? Czy nic nie robić bo córka jest dorosła? Powiem jeszcze,że od kiedy tatuś pojawił się w zasięgu starsza córka pokłóciła się z młodszą co nigdy do tej pory nie zdarzyło się. Nie rozmawiają. Czy to przypadek? Czy jego nowa rodzina /żona/ chce skłócić naszą rodzinę aby łatwiej nią manipulować? Uważam,że jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Nie wiem co robić? Siostry nie rozmawiają, starsza córka spotyka się z tatą. A ja przestaję jej ufać bo uważam,że przyjaciele moich wrogów są moimi wrogami. Czy można to jakoś rozwiązać czy zostawić tą sytuację taką jaka jest. Na koniec wspomnę jeszcze ,że przestaję ufać starszej córce bo nie wiem,czy pewnego razu nie obrazi się o coś na mnie i przestanie do mnie się odzywać /tak było z jej siostrą/.Nasza rodzina rozpada się czy mam nic nie robić z tym z powodu,że córka jest dorosła i ma prawo widywać ojca?

Pokaż odpowiedzi użytkownika (4) »

Najlepsza odpowiedź
   
(21 - 0)
100%
Coz-ja to widze tak ,ze brakowalo jej bardzo ojca i teraz cieszy sie z tego ,ze jest... Nie rob nic na sile...sama sie musi przekonac na wlasnej skorze co w trawie piszczy...
gość  Cobretti 02.03.2013 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(21 - 1)
95%
ale jak skrzywdził Twoją corkę?
gość gość 02.03.13, 22:33 cytuj link zgłoś

   
(20 - 0)
100%
czyli Twoim zdaniem, dorosłą kobietę da się nastawić?
gość gość 02.03.13, 22:38 cytuj link zgłoś

   
(21 - 0)
100%
Coz-ja to widze tak ,ze brakowalo jej bardzo ojca i teraz cieszy sie z tego ,ze jest... Nie rob nic na sile...sama sie musi przekonac na wlasnej skorze co w trawie piszczy... Coz-ja to widze tak ,ze brakowalo jej bardzo ojca i teraz cieszy sie z tego ,ze jest... Nie rob nic na sile...sama sie musi przekonac na wlasnej skorze co w trawie piszczy...
gość Cobretti 02.03.13, 22:39 cytuj link zgłoś

   
(19 - 0)
100%
no skoro córka jest dorosla to raczej nic nie poradzisz na to ze chce sie widywac z ojcem,mozesz jedynie z nia duzo rozmawiac na ten temat i przedstawic jej sytuacje jak ty to widzisz, a za co twoja mlodsza córka przestala sie odzywac do ciebie?? i ty nic z tym nie robisz?rodzina ci sie rozpada to walcz o nia a nie patrzysz z boku co sie dzieje!
gość gość 02.03.13, 22:40 cytuj link zgłoś

   
(19 - 0)
100%
nie jedna wiosne przezylam i tez cos wiem na ten temat,w rodzinie... moja tesciowa nastawia corke na corke to dopiero jest atmosfera w tym domu...kurwianie,wyzywanie,klotni e itp...patologia noramalnie.
gość gość 02.03.13, 22:44 cytuj link zgłoś

   
(19 - 0)
100%
Dzięki za odpowiedzi:) Z młodszą córką na szczęście rozmawiam. Starsza była molestowana przez tatę. Jak z nią próbowałam rozmawiać na temat ojca to stwierdziła,że wymyślam sobie coś i to wszystko jest nieprawda co mówię. Zaczęłam się nawet zastanawiać ,że może mam jakąś paranoję? ale myślę ,że nie . Powiązałam drobne zdarzenia które ułożyły się jak puzle a poza tym mam jakąś intuicję czyli odbieram sygnały pozawerbalne. Co do stosunków z siostrą to stwierdziła ,że to jest sprawa między nimi / w sumie ma rację/. Skomplikowane to wszystko. Może udawać,że to wszystko sobie wymyślam? Tylko jeżeli później okaże się,że intuicja podpowiadała mi prawidłowo i rodzina rozpadła się to jak poradzę sobie z poczuciem winy,że nie walczyłam o rodzinę.
eab eab   02.03.13, 22:56 cytuj link zgłoś

   
(19 - 0)
100%
Cobretti
Coz-ja to widze tak ,ze brakowalo jej bardzo ojca i teraz cieszy sie z tego ,ze jest... Nie rob nic na sile...sama sie musi przekonac na wlasnej skorze co w trawie piszczy...


Lepiej zostawić to własnemu biegowi? Może i racja....
eab eab   03.03.13, 11:35 cytuj link zgłoś

   
(18 - 0)
100%
gość
no skoro córka jest dorosla to raczej nic nie poradzisz na to ze chce sie widywac z ojcem,mozesz jedynie z nia duzo rozmawiac na ten temat i przedstawic jej sytuacje jak ty to widzisz, a za co twoja mlodsza córka przestala sie odzywac do ciebie?? i ty nic z tym nie robisz?rodzina ci sie rozpada to walcz o nia a nie patrzysz z boku co sie dzieje!


Z młodszą na szczęście mam kontakt. Jak walczyć o rodzinę? Starsza w ogóle na ten temat nie chce rozmawiać. Są jakieś sposoby walki z czymś takim?
eab eab   03.03.13, 11:38 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
gość
czyli Twoim zdaniem, dorosłą kobietę da się nastawić?


Uważam,że każdą osobą można manipulować . Mój były mąż może i nie jest taki zdolny do manipulacji ale ma nową żonę zdolną do takich działań. Brakuje im na pewno pieniędzy bo mój były ożenił się z kobietą bezrobotną która nie miała swoich dochodów. On ma rentę więc ta kobieta robiła wszystko aby oderwać go od rodziny. I cóż, przeżyłam ciężkie chwile gdy chciał mnie z córkami wygonić z mieszkania aby sprzedać i podzielić na pół kasę,nie płacił alimentów, nie interesował się dziećmi. Tym bardziej mi przykro gdy zjawia się gdy dzieci są samodzielne i mogą teraz jego finansować. Czasami myślę,że gdybym była większą egoistką, nie finansowała dzieci gdy mąż odszedł, nie wykazała się lojalnością, uczciwością wobec nich /chodzi o starszą córkę/,to i tak wyszłoby na to samo, to wróciłaby do mnie mimo wszystkich krzywd które by ode mnie dostała. A jak by nie wróciła to przynajmniej miałabym wytłumaczenie,że nic dla niej nie zrobiłam to odeszła. Byłoby wtedy lżej.
eab eab   03.03.13, 11:53 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Jeśli Twoja córka była molestowana przez ojca, powinnaś to zgłosić odpowiednim władzą, nawet jeśli miałaś takie podejrzenia. Jeśli to prawda, to Twoja córka wyparła to z pamięci. Teraz pragnie kontaktu z nim, ale tu muszę Cię ostrzec, że pamięć o krzywdzie, jakiej doznała może wrócić. Może jakiś gest, słowo a nawet miejsce czy pora roku jej o tym przypomnieć, a wtedy będzie ciężko. Musisz być przy niej, nawet teraz. Może Twoja obecność pomoże, aby dziewczyna przejrzała na oczy. Może aby złagodzić konflikt między siostrami umów się z nimi na rozmowę w miłym neutralnym miejscu.
gość gość 08.03.13, 11:03 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj