Liczba pytań: 766318

Liczba odpowiedzi: 7158060

(6 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [09.06.2009]
Tagi: ginekolog | mlodzież | seks

Mlodzież

Proszę o porade. Moja synowa ( tak tylko na nią mówie, bo ma dopiero 16 lat i nie są z synem po ślubie) poprosila mnie przed chwilą, czy moglabym ją zaprowadzic do ginekologa? Niewiem, co zrobić? Ona nie chce prosić swojej mamy, bo mówi, że tamta nie zrozumie, nakrzyczy. Czy ja mam prawo ją tam zabrać jako opiekun, czy będę za to odpowiadac, czy może ona już jest prawnie w tym wieku, że nie musi pytac rodzicow o zgodę? Bo jeżeli rodzice muszą wydać zgodę, to nie wiem, czy sie zgodzic, bo będę wtedy za wszystko odpowiadac, a rodzice jak sie dowiedzą to obie będziemy mialy przechlapane. Tak czy inaczej chcialabym z nią pójść, podtrzymac na duchu, to jej pierwszy raz. Ostatnio spytali sie mnie wraz z synem, czy będzie mogla u niego zostać na noc, jeżeli jej rodzice sie zgodzą i jeżeli mi obiecają, że to sie nie skonczy na wnukach:-) Wiec czuje sie troche odpowiedzialna za nich oboje. Ona chce isc do lekarza poradzic sie w sprawie antykoncepcji i ogolnie zbadać, czy wszystko z nią w porządku.

Najlepsza odpowiedź
   
(24 - 7)
77%
Ja pójdę z nią bardzo chętnie, boję sie jednak, czy to jest zgodne z prawem, czy jej rodzice muszą wiedziec, że ona tam idzie. Poza tym poprosila mnie o pomoc, o wybor najlepszego lekarza z odpowiednim podejsciem do pacjentow, bo sama sie bardzo stresuje. Rozumiem ją bardzo dobrze, bo sama jak pierwszy raz szlam do gina, to mialam stresa, że jakis obcy facet mi tam będzie zaglądal. Chce byc z nią, a jednoczesnie tlumaczyc, że to tylko lekarz, jak każdy inny, ale naprawde potrzebny. Ja sie bardzo cieszę, że mam w tym swoj udzial, że mi ufają i jednak okazują wielką odpowiedzialnosc za siebie. Jestem bardzo dumna i nie zamierzam ich odciagac od decyzji, ktora podjęli, ale też trzeba im przecież pomóc, żeby mieli wsparcie, nie czuli, że robią coś zlego. Dla mnie to nic zlego, jeżeli sie kochają i pragną czegos wspolnie, ale jednoczesnie twardo stapają po ziemi. Dziekuje za odpowiedzi, wlasnie tego sie balam, że ona nie może jeszcze decydowac w takiej sprawie, ale skoro mowicie, że jest już w tym wieku, że nie musi sie rodzicom spowiadac, to pomogę jej. A mam jeszcze pytanie. Ile w takim razie musi miec dziewczyna lat, żeby bez pozwolenia rodzicow mogla już zrobic badania?
gość  gość 10.06.2009 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(21 - 14)
60%
idz do ginekologa-choc moglaby isc juz sama w sumie ale moze chce miec kogos przy sobie! i powinnas sie cieszyc ze mas ztak szczere i otwarte dzieci i dziewczyne syna -bo najczesciej robia wszystko po cichu i pozniej sa niespodzianki lib krepuja sie mowi o tych sprawach!
gość gość 09.06.09, 16:43 cytuj link zgłoś

   
(21 - 20)
51%
mogła by iśc sama bo prawnie jest juz dorosła, ciesz się, że informują Cię o swoich postanowieniach i idź z nią! dobrze, że choc do Ciebie ma zaufanie ;))
gość gość 09.06.09, 16:52 cytuj link zgłoś

   
(20 - 18)
53%
niech idzie sama-jak kochac sie moze to i do ginekologa niech idzie-co to takiego
gość gość 09.06.09, 19:36 cytuj link zgłoś

   
(18 - 19)
49%
trochę goopia sytuacja faktycznie...ja bym ją spróbowała nakłonić do samodzielnej wizyty...skoro legalnie seks można uprawiać od 16stki to do gina tym bardziej można pójść bez opiekuna w tym wieku...a gdyby nie chciała iść sama czy z chłopakiem to idź z nią...no chyba że wolisz zostać babcią bo wiesz...krew nie woda majtki nie pokrzywy...
gość gość 09.06.09, 20:10 cytuj link zgłoś

   
(24 - 7)
77%
Ja pójdę z nią bardzo chętnie, boję sie jednak, czy to jest zgodne z prawem, czy jej rodzice muszą wiedziec, że ona tam idzie. Poza tym poprosila mnie o pomoc, o wybor najlepszego lekarza z odpowiednim podejsciem do pacjentow, bo sama sie bardzo stresuje. Rozumiem ją bardzo dobrze, bo sama jak pierwszy raz szlam do gina, to mialam stresa, że jakis obcy facet mi tam będzie zaglądal. Chce byc z nią, a jednoczesnie tlumaczyc, że to tylko lekarz, jak każdy inny, ale naprawde potrzebny. Ja sie bardzo cieszę, że mam w tym swoj udzial, że mi ufają i jednak okazują wielką odpowiedzialnosc za siebie. Jestem bardzo dumna i nie zamierzam ich odciagac od decyzji, ktora podjęli, ale też trzeba im przecież pomóc, żeby mieli wsparcie, nie czuli, że robią coś zlego. Dla mnie to nic zlego, jeżeli sie kochają i pragną czegos wspolnie, ale jednoczesnie twardo stapają po ziemi. Dziekuje za odpowiedzi, wlasnie tego sie balam, że ona nie może jeszcze decydowac w takiej sprawie, ale skoro mowicie, że jest już w tym wieku, że nie musi sie rodzicom spowiadac, to pomogę jej. A mam jeszcze pytanie. Ile w takim razie musi miec dziewczyna lat, żeby bez pozwolenia rodzicow mogla już zrobic badania? Ja pójdę z nią bardzo chętnie, boję sie jednak, czy to jest zgodne z prawem, czy jej rodzice muszą wiedziec, że ona tam idzie. Poza tym poprosila mnie o pomoc, o wybor najlepszego lekarza z odpowiednim podejsciem do pacjentow, bo sama sie bardzo stresuje. Rozumiem ją bardzo dobrze, bo sama jak pierwszy raz szlam do gina, to mialam stresa, że jakis obcy facet mi tam będzie zaglądal. Chce byc z nią, a jednoczesnie tlumaczyc, że to tylko lekarz, jak każdy inny, ale naprawde potrzebny. Ja sie bardzo cieszę, że mam w tym swoj udzial, że mi ufają i jednak okazują wielką odpowiedzialnosc za siebie. Jestem bardzo dumna i nie zamierzam ich odciagac od decyzji, ktora podjęli, ale też trzeba im przecież pomóc, żeby mieli wsparcie, nie czuli, że robią coś zlego. Dla mnie to nic zlego, jeżeli sie kochają i pragną czegos wspolnie, ale jednoczesnie twardo stapają po ziemi. Dziekuje za odpowiedzi, wlasnie tego sie balam, że ona nie może jeszcze decydowac w takiej sprawie, ale skoro mowicie, że jest już w tym wieku, że nie musi sie rodzicom spowiadac, to pomogę jej. A mam jeszcze pytanie. Ile w takim razie musi miec dziewczyna lat, żeby bez pozwolenia rodzicow mogla już zrobic badania?
gość gość 10.06.09, 09:10 cytuj link zgłoś

   
(21 - 7)
75%
gratuluje takiej wiezi zarowno z synem jak i jego dziewczyna powinnas byc dumna ze to wlasnie Ciebie o to poprosila a nie swoja mame ja w tym wieku sama naginalam do ginekologa albo z obecnym mezem pozdrawiam
mamusia115 mamusia115   11.08.09, 07:04 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj