Liczba pytań: 766183

Liczba odpowiedzi: 7156926

Kategoria: Wychowanie
(6 odpowiedzi)
olginal Pytanie zadaje: olginal   [16.05.2010]
Tagi: niegrzeczne | słuchać

Jak sprawić, żeby dzieci nas słuchały?

Co robicie, żeby dzieci były posłuszne? I jak reagujecie, gdy nie są? Stosujecie jakieś kary? Chodzi mi raczej o triki psychologiczne, nie kary cielesne. Moje dziecko ma 1,5 roku i coraz bardziej rozumie, co znaczy naginać granice. A ja czasami czuję, że wyczerpują mi się pomysły. W domu jest łatwiej, ale co zrobić, gdy zaczyna wrzeszczeć i rzucać się na ziemię w miejscu publicznym???

Najlepsza odpowiedź
   
(28 - 9)
76%
udawaj ze nie widzisz, pokazuj dziecku ze ciebie to nie rusza wcale, obserwuj katem oka -dla pewnosci ze nic ssobie nie robi ale tak aby dziecko tego nei widzialo, nich sie drze i rzuca do woli , jak zobaczy ze ciebei to nie rusza i ty dalej sobie gladasz produkty w sklepie to przestanie, konsekwencja i nieugietosc w tym wypadku, on ciebie testuje na ile moze tobą rzadzic ,a powinno byc na odwrot.
gość  gość 16.05.2010 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(28 - 9)
76%
udawaj ze nie widzisz, pokazuj dziecku ze ciebie to nie rusza wcale, obserwuj katem oka -dla pewnosci ze nic ssobie nie robi ale tak aby dziecko tego nei widzialo, nich sie drze i rzuca do woli , jak zobaczy ze ciebei to nie rusza i ty dalej sobie gladasz produkty w sklepie to przestanie, konsekwencja i nieugietosc w tym wypadku, on ciebie testuje na ile moze tobą rzadzic ,a powinno byc na odwrot. udawaj ze nie widzisz, pokazuj dziecku ze ciebie to nie rusza wcale, obserwuj katem oka -dla pewnosci ze nic ssobie nie robi ale tak aby dziecko tego nei widzialo, nich sie drze i rzuca do woli , jak zobaczy ze ciebei to nie rusza i ty dalej sobie gladasz produkty w sklepie to przestanie, konsekwencja i nieugietosc w tym wypadku, on ciebie testuje na ile moze tobą rzadzic ,a powinno byc na odwrot.
gość gość 16.05.10, 10:52 cytuj link zgłoś

   
(23 - 5)
82%
najlepszą reakcją jest brak reakcji, udajesz że Cię to nie rusza i czekasz aż mu przejdzie. Potem tłumaczysz, że tak się nie robi itd. W domu sadzasz dajesz ostrzeżenie, a jak nie skutkuje sadzasz do kąta (moja w tym wieku już siedziała). Masz jeszcze małe dziecko i trochę inne problemy, ale na przyszłość polecam książkę "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały i jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły"- rewelacja.
jo-anna jo-anna   16.05.10, 11:07 cytuj link zgłoś

   
(23 - 6)
79%
przedewszystkim musisz byc konsekwetna jesli czegos zabraniasz to nie ma zmiluj
gość gość 16.05.10, 11:12 cytuj link zgłoś

   
(23 - 5)
82%
Gdy moja starsza córka nie chce wykonać mojego polecenia,albo jest niegrzeczna wystarczy że zacznę liczyć na głos do trzech i to zawsze działa.Już się przekonała jakie mogą być konsekwencję gdy doliczę do tej trójki.A jak w chodzimy do sklepu to ma z góry zaznaczone że może sobie wybrać tylko jedną rzecz,albo nic nie kupujemy bo nie ma pieniążków i ona to rozumie.Od zawsze tak ją uczyłam.Raz mi tylko zrobiła straszną wojnę w sklepie,wpadła w okropną furię(aż na ziemi leżała i wyła ),i wtedy po prostu powiedziałam że jak się nie uspokoi to wychodzę ze sklepu,nie uspokoiła się więc zaczęłam wychodzić,jak to zobaczyła od razu wstała,przytuliła się i wyszłyśmy razem.Najgorzej to pozwolić dziecku owinąć nas sobie wokół palca.
Mami82 Mami82   16.05.10, 11:20 cytuj link zgłoś

   
(23 - 5)
82%
jeżeli zdarzy się coś takiego w miejscu publicznym najlepiej jest zabrać dziecko i odejść. Np. jeśli w sklepie zaczyna wrzeszczeć i rzucać się najlepiej zostaw wszystko, weź dziecko i po prostu wyjdź. Jak nie zrobisz zakupów trudno, raz nic się nie stanie,ale nie możesz pokazać dziecku,że Ci na tych zakupach zależało. Jak zobaczy ono,że nie zrobiło to na Tobie wrażenia to raczej nie będzie tego powtarzać. Natomiast jak w domu zdarzy się,że dziecko rzuci się z wrzaskiem na podłogę bo czegoś chce to konsekwentnie to ignoruj. pokaż,że nie robi to na Tobie wrażenia,ono pokrzyczy i w końcu odpuści jak nie zobaczy rezultatu. tylko nie możesz pokazać dziecku,że takie zachowanie przyciąga Twoją uwagę bo ono na to liczy i w ten sposób zechce nad Tobą zapanować.
Ja09 Ja09   16.05.10, 12:01 cytuj link zgłoś

   
(20 - 2)
91%
Ciekawy artykuł o tym, jak zwracać się do dzieci http://www.megapedia.pl/jak-mo(...)s-sluchaly.html
gość Emilia 05.11.10, 12:52 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj