Liczba pytań: 764960

Liczba odpowiedzi: 7147741

(2 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [01.06.2009]
Tagi: III trymestr | KOBIETA | brzuch | dieta | dziecko | porady | przesądy | truskawki

Proszę o odpowiedź.

Witam. Jestem w 7 miesiącu ciąży. Kiedyś słyszałam, że jedzenie truskawek uczula. Chciałam się zapytać czy to prawda. Wiecie coś na ten temat?

Najlepsza odpowiedź
   
(14 - 4)
78%
To prawda, że truskawki mogą wywołać alergie u wrażliwych osób. Dotychczas jednak nie udowodniono, że spożycie truskawek w ciąży prowadzi do późniejszej alergii u dziecka. Jest tylko jeden wyjątek: jeśli sama kobieta w ciąży, przyszły ojciec lub oboje rodzice mają alergię na pewien określony składnik jedzenia, powinno się z niego zrezygnować także w ciąży. Jeśli więc ty i twój partner tolerujecie truskawki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je jeść.
gość  gość 01.06.2009 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(14 - 4)
78%
To prawda, że truskawki mogą wywołać alergie u wrażliwych osób. Dotychczas jednak nie udowodniono, że spożycie truskawek w ciąży prowadzi do późniejszej alergii u dziecka. Jest tylko jeden wyjątek: jeśli sama kobieta w ciąży, przyszły ojciec lub oboje rodzice mają alergię na pewien określony składnik jedzenia, powinno się z niego zrezygnować także w ciąży. Jeśli więc ty i twój partner tolerujecie truskawki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je jeść. To prawda, że truskawki mogą wywołać alergie u wrażliwych osób. Dotychczas jednak nie udowodniono, że spożycie truskawek w ciąży prowadzi do późniejszej alergii u dziecka. Jest tylko jeden wyjątek: jeśli sama kobieta w ciąży, przyszły ojciec lub oboje rodzice mają alergię na pewien określony składnik jedzenia, powinno się z niego zrezygnować także w ciąży. Jeśli więc ty i twój partner tolerujecie truskawki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je jeść.
gość gość 01.06.09, 13:37 cytuj link zgłoś

   
(5 - 11)
31%
ja jadłam i nic mi nie było i dziecko też wcina truskawy aż miło
gość gość 01.06.09, 16:38 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj