Liczba pytań: 764920

Liczba odpowiedzi: 7147491

(40 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [07.05.2009]

Child benefit

czy moge pobierac CHILD BENEFIT, wracajac do Polski po przepracowaniu tu 7 miesiecy (w ciazy)

Najlepsza odpowiedź
   
(19 - 1)
95%
przebywam teraz w Angli i pobieram wszystkie zasiłki.z tego co tu czytam to mimo tego,że Domi się strasznie wymądrza to jednak ma rację.Dziecko urodzone w uk ma prawo do zasiłku w Polsce pod warunkiem,że nie pobiera innych polskich zapomóg.
gość  gość 07.05.2009 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(2 - 2)
50%
gość"]
gość
[autor="Domi
Czy child benefit ci przyznano?Bo z tego co sie orjętuje to mojemu dzecku przynali dopiero po urodzeniu.Jeżeli zdecydujesz sie na poród w UK to bardziej pewne bedzie otrzymanie Chil Benefitu bo to są pieniadze należace sie każdemu dzecku urodzonemu w UK.A jeżeli chodzi o to czy mozesz pobierać pieniądze będąc w Polsce to mozesz bo ja wróciłam dwa i pół roku temu i wciaż pieniazki są wpłacana na moje angielskie konto.Pozdrawiam

Ciesz sie ze nie sprawdzili cie bo robisz to nielegalnie pobierajac pieniadze w z UK w polsce.


zgłosmy ja na policje [/auto

czekam!
gość gość 07.05.09, 16:11 cytuj link zgłoś

   
(3 - 1)
75%
Czym jest Child Benefit? Jest to zasiłek przeznaczony dla wszystkich rodziców, lub określając szerzej - legalnych opiekunów, mających pod swoją opieką dziecko lub dzieci.
Zasiłek ten w żadnej mierze nie zależy od wysokości dochodów rodziców, czy też opiekunów dziecka. Jego stawka tygodniowa jest stała.Inland Revenue jasno precyzuje okoliczności składania aplikacji o Child Benefit. Można ją składać zaraz po urodzeniu dziecka i jego zarejestrowaniu, co w praktyce oznacza, iż rodzice, zanim złożą aplikację o Child Benefit, oprócz szczęścia w kołysce, muszą wejść w posiadanie formalnego dokumentu stwierdzającego fakt urodzenia dziecka.Dokumentem takim jest w Wielkiej Brytanii Birth Certificate, czyli Akt Urodzenia. Innym, odpowiednim momentem na składanie aplikacji o Child Benefit jest czas, gdy dziecko dołącza do rodziny i formalnie zaczyna życie z rodzicami lub prawnymi opiekunami. Wypadek wydawać się może odosobniony, aczkolwiek zdarzają się róże sytuacje, w których dziecko nie od samego początku narodzenia zamieszkuje razem z rodzicami bądź opiekunami. Najlepszym przykładem może tu być sytuacja dzieci adoptowanych, które dopiero w momencie przyznania praw rodzicielskich rozpoczynają proces unifikacji z ich przybranymi rodzicami.Rodzice pracujący i żyjący w Wielkiej Brytanii mogą mieć przyznany Child Benefit pomimo faktu, iż ich pociechy mieszkają w Polsce. Jak stwierdza Inland Revenue: by móc otrzymywać Child Benefit nie trzeba koniecznie mieszkać pod jednym dachem z dzieckiem. Należy jednak spełnić określone wymagania, które naturalnie wynikają z zależności dziecka od rodziców: rodzice muszą łożyć na wychowanie dziecka, a suma przeznaczana na jedno dziecko powinna być równa lub wyższa od tygodniowej sumy zasiłku. Dodatkowo, osoba opiekująca się dzieckiem podczas nieobecności rodziców w kraju zamieszkiwania dziecka nie może pobierać zasiłku na to dziecko. Aplikacja o Child Benefit dotycząca takiej sytuacji jest bardziej skomplikowana, gdyż automatycznie skłania Inland Revnue do szerzej zakreślonej analizy sytuacji takich rodziców w celu ustalenia, czy spełnione są podstawowe warunki w odniesieniu do rozdzielonych wspólnot rodzinnych. Dodatkowe pytania, jakie mogą pojawić się w takich sytuacjach, najczęściej dotyczą sytuacji dziecka w kraju, w którym ono mieszka oraz przyczyny oddzielenia potomstwa od rodziców. W takich sytuacjach przydatna się wydaje fachowa pomoc specjalisty, który odpowiednio wypełni aplikację uzupełniającą.Powyżej wspomniałem, iż wysokość Child Benefit jest stała i niezależna od miesięcznych bądź rocznych dochodów rodziców czy opiekunów. Jakiej więc sumy można spodziewać się składając aplikację o Child Benefit?
Od kwietnia 2004 obowiązuje stała stawka, która wynosi dla naj- starszego dziecka £16,50 na tydzień i każdego następnego dziecka £11,50 na tydzień.
W przypadku, gdy osoby wchodzą w związek małżeński mając dzieci z poprzednich małżeństw lub związków, Inland Revenue decyduje wtedy, na które z dzieci rodzice będą otrzymywać wyższą stawkę zasiłku.Wielokrotnie spotykamy się z pytaniami: samotnie wychowuję dziecko, czy w takim razie należy mi się wyższa stawka Child Benefit?
Istotnie, wyższa stawka Child Benefit £17,55 dla osób samotnie wychowujących dzieci ma zastosowanie, jednakże dotyczy ona w głównej mierze rodziców, którzy otrzymywali Child Benefit jeszcze przed 5 lipca 1998 r. Stąd wniosek, iż chyba niewielu z obywateli polskich ma obecnie możliwość otrzymywania wyższej stawki tego zasiłku.W chwili obecnej, aplikacje o Child Benefit są przeprowadzane w bardzo podobny sposób, co wskazuje na fakt, iż większość z nas jest mniej więcej w tej samej sytuacji imigracyjno-socjalnej.Inland Revenue przewiduje sytuacje, w których Child Benefit może zostać wstrzymany. Dzieje się tak w sytuacji, gdy decyzją odpowiedniego urzędu opiekę nad dzieckiem przejmuje instytucja społeczna, co pociąga za sobą konsekwencje natychmiastowego oddzielenia dziecka od rodziców.
gość gość 07.05.09, 16:17 cytuj link zgłoś

   
(2 - 3)
40%
dalsza częsc tego artykułu.Sytuacja ta może mieć na przykład miejsce w przypadku trwałego bądź tymczasowego pozbawienia praw rodzicielskich rodziców lub opiekunów.
Podstawowym warunkiem otrzymania Child Benefit jest posiadanie dzieci i naturalnie bądź prawnie przyznane prawo do opieki nad nimi.
Fakt przyznania prawnej opieki nad dzieckiem nie może być jednak stwierdzony przez Inland Revenue tylko na podstawie zapewnienia wystosowanego przez rodziców lub opiekunów. Wymagane są formalne dokumenty, które definitywnie stwierdzą prawa rodzicielskie lub adopcyjne. Tu bez wątpienia najlepsze zastosowanie mają dokumenty takie jak akt urodzenia czy certyfikat adopcyjny.
Zgłaszając aplikację o Child Benefit i wysyłając niezbędne dokumenty należy pamiętać o zasadniczej kwestii - kopie dokumentów nie są akceptowane. Wymagane są oryginały, które skrupulatnie odsyłane są do zgłaszających aplikację.
Nie należy wysyłać innych dokumentów takich jak paszporty, czy też inne dokumenty tożsamości, chyba że zaistnieje taka potrzeba - najczęściej wyrażana jest ona na piśmie przez Inland Revenue.
Oprócz dokumentów stwierdzających prawo do opieki nad dzieckiem w aplikacji o Child Benefit potrzebnych jest wiele innych informacji. Jedną z nich jest National Insurance Number, umożliwiający Brytyjskiemu Urzędowi Podatkowemu identyfikację podatnika.

Ubiegając się o Child Benefit chciałbym podkreślić, iż posiadanie National Insurance Number przez zgłaszającego aplikację jest bardzo istotne. Inland Revenue kategorycznie stwierdza, iż brak National Insurance Number wyklucza przyznanie zasiłku. Ponadto uciążliwość braku National Insurance Number daje się najczęściej odczuć w chwilach decydujących o wielu innych, równie istotnych sprawach naszego życia. Ponieważ jednak uzyskanie tego numeru wymaga czasami nawet kilku tygodni, zachęcam do jak najszybszego działania w celu jego uzyskania. Umożliwi to wielu oso-bom uniknięcie szeregu nieprzyjemnych niespodzianek i rozgoryczenia.

Child Benefit może być przyznany tylko na jednego z rodziców, czy też opiekunów. Warto tu przytoczyć dość powszechnie powtarzający się przypadek Polaków w Wielkiej Brytanii, który zobrazuje tę zasadę. W sytuacji, gdy mąż prowadzi działalność gospodarczą, a żona wiernie dogląda gospodarstwa i opiekuje się dzieckiem, częstokroć nie posiadając wcześniej wspomnianego National Insurance Number, aplikacja powinna być złożona na męża, który zarejestrowany w Inland Revenue jako self-employed i posiadający National Inurance Number może bez przeszkód zgłosić aplikację o benefit i przez to polepszyć byt swoim pociechom.

Inland Revenue stwierdza wyraźnie, iż Child Benefit może być wypłacony tylko DO TRZECH MIESIĘCY WSTECZ.
Na uwagę zasługuje tu również fakt, iż nasi rodacy, którzy przezornie zaopatrzyli się przed pierwszym maja 2004 w tzw. business wizy, zdają się zapominać, iż podpisywali oświadczenie, w którym jasno deklarowali, iż nie będą się ubiegać o tzw. public funds, czyli fundusze socjalne, do których Child Benefit również należy.

Co się dzieje z Child Benefit, gdy dziecko umiera? Czy można wtedy pobierać Child Benefit i przez jaki okres?
Zasiłek wypłacany jest przez 8 tygodni po śmierci dziecka. Nawet jeśli aplikacja o Child Benefit nie zostanie złożona przed śmiercią dziecka, jak to się ma w przypadku dzieci umie- rających w trakcie porodu, lub krótko po porodzie, matka może zgodnie z prawem złożyć ją i zasiłek za 8 tygodni zostanie wypłacony.

Child Benefit wypłacany jest bezpośrednio na konto, dlatego tak ważną rzeczą jest posiadanie konta bankowego w Wielkiej Brytanii. Co do częstotliwości wypłat można się zdecydować, albo na wypłaty cotygodniowe, albo miesięczne. Tu Inland Revenue pozostawia wybór.
gość gość 07.05.09, 16:18 cytuj link zgłoś

   
(2 - 4)
33%
a wiec nic nie pisze o dzeciach urodzonych w anglii.
Nielegalne to ejst pobieranie tylko wtedy gdy dzieci nie są urodzone w anglii a rodzice chociaz wrócili i tak pobieraja pieniadze....Mnie to nie dotyczy
gość gość 07.05.09, 16:20 cytuj link zgłoś

   
(4 - 2)
67%
Anglia obecie sprawdza czy polacy pobierali lub pobieraja jakies zasiłki w Polsce jezeli tak to wtedy trzeba pieniadze z child benefitu zwracac razem z odsetkami.My w Polsce nie bylismy nawet zarejestrowani jako bezrobotni nie pobieralismy żadnych zasiłków było to sprawdzane i weryfikowane.Musieliśmy sie podpisywac pod dokumentami stwierdzajacymi ten fakt.niech nikt z was mi nie wmaiwa że rrobie coś nie legalnie.Co za paranoja w tej Polsce!
gość gość 07.05.09, 16:31 cytuj link zgłoś

   
(15 - 5)
75%
Domi  
gość
W tej chwili jest 20 funtow tygodniowo CHILD BENEFIT i z tego co wiem to to mozesz sie o niego ubiegac po urodzeniu dziecka i raczej w polsce nie bedziesz go dostawac.
w tej chwili Chil benefit to wynosi około 80 funtów.Wiem bo wpływaja na konto.


Troche matematyki i człowiek sie gubi,napisalam ze to teraz 20 funtow TYGODNIOWO wiec to około 80 na miesiac.
gość gość 07.05.09, 16:50 cytuj link zgłoś

   
(18 - 1)
95%
gość
Domi
gość
W tej chwili jest 20 funtow tygodniowo CHILD BENEFIT i z tego co wiem to to mozesz sie o niego ubiegac po urodzeniu dziecka i raczej w polsce nie bedziesz go dostawac.
w tej chwili Chil benefit to wynosi około 80 funtów.Wiem bo wpływaja na konto.


Troche matematyki i człowiek sie gubi,napisalam ze to teraz 20 funtow TYGODNIOWO wiec to około 80 na miesiac.


ale child benefit wypłacany jest raz na miesiac ale to zalezy jak sie chce mozebyć i raz na tydzień.No i oczywiscie na dzieci mieszkajace w Polsce to child benefit jest inny ale o tym pisze wyżej nie bedze sie powtarzać.
gość gość 07.05.09, 16:55 cytuj link zgłoś

   
(19 - 2)
90%
DOMI JEST CHYBA W TEMACIE WIEC JEJ NIE KRYTYKUJCIE ZARAZ JAK TYLKO OTWORZY USTA.WYLUZUJCIE,
gość gość 07.05.09, 18:59 cytuj link zgłoś

   
(19 - 2)
90%
Domi  
gość
Child benefit przyznaje sie dopiero po urodzeniu dziecka. Nie mozesz pobierac benefitu, jezeli jestes w innym panstwie. Mozesz zrobic tak, ze urodzisz dziecko tam, oni dadzą Ci benefit, i nie powiesz im ze wyjezdzasz za granice, wtedy oni dopiero po ok. roku przysylają papiery na stary adres do podpisania, takie coroczne sprawdzające, na przedluzenie benefitu, jak nie ma odpowiedzi, to wstrzymują wyplate swiadczenia.
nie chodzi tutaj o child benefit tylko o inne świadczenia na rzecz rodziny tak jak pisałam dopłata dla matek wychowujących dzieckow domu czyli child tax credit i dla ojców pracujacych working tax credit.Rozumiecie czy nie.Child benefit na;eży sie każdemu dzecku urodzonemu w anglii nie urodzonemu w polsce....Nie do ciebie mowilam, mylisz sie bardzo, tyle ci powiem.
gość gość 07.05.09, 19:12 cytuj link zgłoś

   
(19 - 2)
90%
domi ma rację,rodzice tracą pracę,czasami wracają do Polski a child benefit i tak im się należy,takie są fakty
gość gość 07.05.09, 20:03 cytuj link zgłoś

   
(19 - 1)
95%
przebywam teraz w Angli i pobieram wszystkie zasiłki.z tego co tu czytam to mimo tego,że Domi się strasznie wymądrza to jednak ma rację.Dziecko urodzone w uk ma prawo do zasiłku w Polsce pod warunkiem,że nie pobiera innych polskich zapomóg. przebywam teraz w Angli i pobieram wszystkie zasiłki.z tego co tu czytam to mimo tego,że Domi się strasznie wymądrza to jednak ma rację.Dziecko urodzone w uk ma prawo do zasiłku w Polsce pod warunkiem,że nie pobiera innych polskich zapomóg.
gość gość 07.05.09, 20:21 cytuj link zgłoś

   
(18 - 0)
100%
gość
przebywam teraz w Angli i pobieram wszystkie zasiłki.z tego co tu czytam to mimo tego,że Domi się strasznie wymądrza to jednak ma rację.Dziecko urodzone w uk ma prawo do zasiłku w Polsce pod warunkiem,że nie pobiera innych polskich zapomóg.


a czy becikowe liczy sie??czyli czy jesli wezme becikowe to czy mam prawo brac child benefit??
gość gość 07.05.09, 21:11 cytuj link zgłoś

   
(17 - 0)
100%
gość
gość
przebywam teraz w Angli i pobieram wszystkie zasiłki.z tego co tu czytam to mimo tego,że Domi się strasznie wymądrza to jednak ma rację.Dziecko urodzone w uk ma prawo do zasiłku w Polsce pod warunkiem,że nie pobiera innych polskich zapomóg.


a czy becikowe liczy sie??czyli czy jesli wezme becikowe to czy mam prawo brac child benefit??


żadnych to znaczy żadnych czyli becikowe moze prowadzić do tego za wstrzymaja bez odwołania child benefit a to nie jest warte swieczki bo i wadomo ze to becikowe jest jednorazową wypłatą
gość gość 07.05.09, 23:14 cytuj link zgłoś

   
(18 - 1)
95%
gość
przebywam teraz w Angli i pobieram wszystkie zasiłki.z tego co tu czytam to mimo tego,że Domi się strasznie wymądrza to jednak ma rację.Dziecko urodzone w uk ma prawo do zasiłku w Polsce pod warunkiem,że nie pobiera innych polskich zapomóg.


no dzięki za przynanie racji
gość gość 07.05.09, 23:15 cytuj link zgłoś

   
(19 - 2)
90%
słabo mi się robi jak was czytam, jakie sępy i materialistki!!!!!
a do ciebie-gościu zadający pytanie - skoro dziecko tyle kosztuje, to po co ci ten kłopot
gość gość 08.05.09, 13:05 cytuj link zgłoś

   
(1 - 1)
50%
gość
słabo mi się robi jak was czytam, jakie sępy i materialistki!!!!!
a do ciebie-gościu zadający pytanie - skoro dziecko tyle kosztuje, to po co ci ten kłopot


że o czym ty niby piszesz?To takie samo coś jak zapomoga z Mopsu tylko tam jest większa.Należy sie od Państwa cos na dzecko chyba nie.A poza tym tam to chociaz umieja zadbać o to aby rodziły sie nowe dzieci bo w jakis sposób ci pomagają...
gość gość 09.05.09, 12:50 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Domi jak nie wiem skad wzielas te bzdury ale po 1:
dostajac papiery z chb jest wyraznie napisane ze kazdy wyjazd z kraju na ponad 2 miesiace trzeba zglosic i ze chb nalezy sie kazdemu dziecku do 16r zycia ale zamieszkujacego w uk!!!
Ludzie czytajcie pisma ktore dostajecie(albo poproscie kogos o ich przetlumaczenie jak nie znacie jezyka) :]

a tu na deser:

http://www.gazeta.ie/art/Drast(...)mi.html#Scene_1
gość gość 09.06.09, 20:57 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
If you're going abroad permanently, or expect to be away for more than 52 weeks, you won't qualify for Child Benefit (...) http://www.hmrc.gov.uk/childbe(...)br/>
Prosze
to zdanie z stony rzadowej w UK. Jezeli oboje rodzicow opuszcza UK na zawsze albo wiecej niz 52 tygodnie child benefit sie nie nalezy.
gość gość 08.06.11, 23:02 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Czyli jak z mezem pracowalismy w UK i maz pobiera Child Benefit, a wracamy do Polski to caly czas mozemy brac ten benefit.?
gość gość 04.09.13, 23:48 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
gość
Czyli jak z mezem pracowalismy w UK i maz pobiera Child Benefit, a wracamy do Polski to caly czas mozemy brac ten benefit.?
gość gość 18.01.14, 17:17 cytuj link zgłoś

12

 
Zaloguj