Liczba pytań: 765012

Liczba odpowiedzi: 7147955

(3 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [05.05.2009]

Swedzenie uszu

witam wszystkie mamusie...
mam taki mlay problem z synkiem a konkretniej jego uszami... od 6 mz (obecnie ma 14,5mies)drapie sie w uszy az do tego stopnia ze robi sobie ranki, bylam z nim u laryngologa (okazalo sie ze uszy sa czyste) u dermatologa (kazala nie czyscic mu uszu codziennie jak tez zrobilam) zadnych innych objawow alergicznych nie widzialam, z wyjatkiem lekkiego kataru i ropienia oczu (ale to mi sie zbieglo w czasie ze szczepionka okropna, ja sadze ze to byla przyczyna) pediatra zalecil zyrtec katar i ropienie oczu ustaly a on te uszy dalej drapie. czy ktoras z Was wie moze czym to jest spowodowane?

Najlepsza odpowiedź
   
(25 - 0)
100%
IMHO dermatolog do zmiany. Mój synek co prawda ma AZS, więc to zupełnie co innego, ale zauważyłam, że jeśli ma pokrzywkę to brudna skóra świąd nasila. Po za tym dziwi mnie przepisanie zyrtecu. Kup fenistil w kroplach (bez recepty, ok. 18 -20 zł) i dawaj mu 3 kropelki 2-3 razy dziennie. Pomaga, szczególnie na uszy. Do tego smarowanie, ale tylko jeśli skóra jest wysuszona, np Bepanthenem albo Oxycortem, bo są bardzo tłuste i pomagają dzięki temu na drapanie, ale przede wszystkim idź do ALERGOLOGA! Jeśli pediatra twierdzi, że alergolog jest dla dzieci od 3 lat, to spytaj się czy będzie finansował Ci leczenie astmy u dziecka...
gość  gość 06.05.2009 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(23 - 1)
96%
może sprubój jakiś krem natłuszczający.Uszy to takie delikatne miejsce,jak już się zacznie dziecko drapać to powstają ranki,których nie ma końca.U nas jakoś przeszło,ale i tak co jakiś czas dziecko się drapie,potem strupek,który swędzi i znów drapanie...Mi lekarka powiedziała ze to nic takiego i często tak dzieci mają.
gość gość 06.05.09, 09:03 cytuj link zgłoś

   
(25 - 0)
100%
IMHO dermatolog do zmiany. Mój synek co prawda ma AZS, więc to zupełnie co innego, ale zauważyłam, że jeśli ma pokrzywkę to brudna skóra świąd nasila. Po za tym dziwi mnie przepisanie zyrtecu. Kup fenistil w kroplach (bez recepty, ok. 18 -20 zł) i dawaj mu 3 kropelki 2-3 razy dziennie. Pomaga, szczególnie na uszy. Do tego smarowanie, ale tylko jeśli skóra jest wysuszona, np Bepanthenem albo Oxycortem, bo są bardzo tłuste i pomagają dzięki temu na drapanie, ale przede wszystkim idź do ALERGOLOGA! Jeśli pediatra twierdzi, że alergolog jest dla dzieci od 3 lat, to spytaj się czy będzie finansował Ci leczenie astmy u dziecka... IMHO dermatolog do zmiany. Mój synek co prawda ma AZS, więc to zupełnie co innego, ale zauważyłam, że jeśli ma pokrzywkę to brudna skóra świąd nasila. Po za tym dziwi mnie przepisanie zyrtecu. Kup fenistil w kroplach (bez recepty, ok. 18 -20 zł) i dawaj mu 3 kropelki 2-3 razy dziennie. Pomaga, szczególnie na uszy. Do tego smarowanie, ale tylko jeśli skóra jest wysuszona, np Bepanthenem albo Oxycortem, bo są bardzo tłuste i pomagają dzięki temu na drapanie, ale przede wszystkim idź do ALERGOLOGA! Jeśli pediatra twierdzi, że alergolog jest dla dzieci od 3 lat, to spytaj się czy będzie finansował Ci leczenie astmy u dziecka...
gość gość 06.05.09, 10:03 cytuj link zgłoś

   
(20 - 1)
95%
co do oxycortu
Wskazania

Choroby skóry, powikłane zakażeniem bakteryjnym, takie jak: dermatozy, przede wszystkim o podłożu alergicznym, różne postacie wyprysku, świerzbiączka, kontaktowe i łojotokowe zapalenie skóry, zadawnione zmiany łuszczycowe.

Preparat stosuje się na zmiany łuszczące się i suche.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, wirusowe (np. ospa wietrzna, opryszczka zwykła) lub grzybicze zakażenie skóry, zmiany gruźlicze, trądzik zwykły i różowaty, zapalenie skóry dookoła ust, stosowanie po szczepieniach ochronnych, jeżeli występują stany przedrakowe i nowotwory skóry, na uszkodzoną skórę.

Nie należy stosować preparatu u dzieci.

Nie należy stosować preparatu u kobiet w ciąży ani w okresie karmienia piersią.
gość gość 11.05.14, 22:02 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj