Liczba pytań: 764855

Liczba odpowiedzi: 7147285

Kategoria: Dowolny temat
(7 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [30.03.2012]

Jaka jest szyjka macicy przed okresem.?

u mnie jest nisko twarda i czesciowo otwarta
to dobrze?

Najlepsza odpowiedź
   
(47 - 2)
96%
Przed miesiączką szyjka macicy znajduje się nisko, jest stosunkowo twarda i lekko otwarta, by umożliwić przepływ krwi. Podobnie jest na początku cyklu, czyli podczas okresu. W tym czasie szyjka macicy w dotyku przypomina czubek nosa. Wiele kobiet nie bada położenia szyjki macicy podczas miesiączki z powodu dyskomfortu i obawy przed infekcjami. Gdy krwawienie ustaje, szyjka macicy pozostaje w niskim położeniu, jest twarda i zamknięta. W miarę jak zbliża się owulacja, szyjka macicy podnosi się do góry pochwy i staje się coraz bardziej miękka. W szczytowym momencie owulacji szyjka macicy zaczyna przypominać w dotyku usta, przy czym jest otwarta i gotowa na przyjęcie spermy. Niekiedy można odnieść wrażenie, że szyjka znika, ale jest to tylko złudzenie. W rzeczywistości jest ona tak miękka, że zlewa się ze ściankami pochwy. W tym czasie szyjka macicy jest tak wysoko, że nie sposób sięgnąć do niej palcem. Podczas owulacji szyjka jest miękka, wysoka, otwarta i wilgotna. Po owulacji szyjka macicy opada i staje się twarda oraz jędrna, a otwór w szyjce szczelnie się zamyka. Należy jednak pamiętać, że każda kobieta jest inna. Panie, które urodziły dziecko mogą zaobserwować częściowe otwarcie szyjki przez cały cykl miesięczny.
gość  Kasia 30.03.2012 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(42 - 5)
89%
nie wiem, nie zagladam, nie sprawdzam takich rzeczy
sunehri-amber sunehri-amber   30.03.12, 11:26 cytuj link zgłoś

   
(41 - 1)
98%
nisko i otwarta
gość gość 30.03.12, 11:29 cytuj link zgłoś

   
(47 - 2)
96%
Przed miesiączką szyjka macicy znajduje się nisko, jest stosunkowo twarda i lekko otwarta, by umożliwić przepływ krwi. Podobnie jest na początku cyklu, czyli podczas okresu. W tym czasie szyjka macicy w dotyku przypomina czubek nosa. Wiele kobiet nie bada położenia szyjki macicy podczas miesiączki z powodu dyskomfortu i obawy przed infekcjami. Gdy krwawienie ustaje, szyjka macicy pozostaje w niskim położeniu, jest twarda i zamknięta. W miarę jak zbliża się owulacja, szyjka macicy podnosi się do góry pochwy i staje się coraz bardziej miękka. W szczytowym momencie owulacji szyjka macicy zaczyna przypominać w dotyku usta, przy czym jest otwarta i gotowa na przyjęcie spermy. Niekiedy można odnieść wrażenie, że szyjka znika, ale jest to tylko złudzenie. W rzeczywistości jest ona tak miękka, że zlewa się ze ściankami pochwy. W tym czasie szyjka macicy jest tak wysoko, że nie sposób sięgnąć do niej palcem. Podczas owulacji szyjka jest miękka, wysoka, otwarta i wilgotna. Po owulacji szyjka macicy opada i staje się twarda oraz jędrna, a otwór w szyjce szczelnie się zamyka. Należy jednak pamiętać, że każda kobieta jest inna. Panie, które urodziły dziecko mogą zaobserwować częściowe otwarcie szyjki przez cały cykl miesięczny. Przed miesiączką szyjka macicy znajduje się nisko, jest stosunkowo twarda i lekko otwarta, by umożliwić przepływ krwi. Podobnie jest na początku cyklu, czyli podczas okresu. W tym czasie szyjka macicy w dotyku przypomina czubek nosa. Wiele kobiet nie bada położenia szyjki macicy podczas miesiączki z powodu dyskomfortu i obawy przed infekcjami. Gdy krwawienie ustaje, szyjka macicy pozostaje w niskim położeniu, jest twarda i zamknięta. W miarę jak zbliża się owulacja, szyjka macicy podnosi się do góry pochwy i staje się coraz bardziej miękka. W szczytowym momencie owulacji szyjka macicy zaczyna przypominać w dotyku usta, przy czym jest otwarta i gotowa na przyjęcie spermy. Niekiedy można odnieść wrażenie, że szyjka znika, ale jest to tylko złudzenie. W rzeczywistości jest ona tak miękka, że zlewa się ze ściankami pochwy. W tym czasie szyjka macicy jest tak wysoko, że nie sposób sięgnąć do niej palcem. Podczas owulacji szyjka jest miękka, wysoka, otwarta i wilgotna. Po owulacji szyjka macicy opada i staje się twarda oraz jędrna, a otwór w szyjce szczelnie się zamyka. Należy jednak pamiętać, że każda kobieta jest inna. Panie, które urodziły dziecko mogą zaobserwować częściowe otwarcie szyjki przez cały cykl miesięczny.
gość Kasia 30.03.12, 11:31 cytuj link zgłoś

   
(41 - 3)
93%
spoznia mi sie okres juz 1.5 tyg ale moja szyjka jest nisko i jest twarda. od dwoch dni mam mdłosci i wszystko mnie boli tak jak bym była przeiebiona ale tez odczuwam bol piersi. czy to oznacza ze jestem w ciazy???
gość gość 21.01.13, 20:38 cytuj link zgłoś

   
(40 - 1)
98%
To oznacza ze musisz zrobić sobie test.
gość gość 04.02.13, 00:47 cytuj link zgłoś

   
(43 - 1)
98%
Kolezanko której spóźnia sie okres 1.5 tyg i szyjka byla nisko... co bylo pozniej ? Jestes w ciazy ?
gość gość 29.05.13, 20:55 cytuj link zgłoś

   
(39 - 0)
100%
Ostatnią miesiączkę mialam 27 października i do dzis nie mam następnej . Mam miesiączki nie regularne. Pierwsza ciaze poronilam . A dzis jak spr szyjkę to mam wysoko i ma kształt czubka nosa. Test wychodzi negatywnie . Czy mial ktos z was tak ?? Czy mogę być w ciąży ?
gość gość 09.12.14, 19:06 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj