Liczba pytań: 764946

Liczba odpowiedzi: 7147640

Kategoria: Będę mamą
(3 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [22.02.2009]
Tagi: ciaza

Tabletki antykoncepcyjne a ciaza

czy jesli biorac tabletki antykoncepcyjne i zajde w ciaze bo raz o nich zapomnialam moga zaszkodzic w rozwoju niemowlecia?

Załączone pliki:
SIMG3434.JPG
Najlepsza odpowiedź
   
(15 - 7)
68%
proponuję nie zastanawiać się czy zaszkodzą tylko odstawić jeśli jest realne prawdopodobieństwo ciązy. Generalnie nie powinny zaszkodzić ale zalecane jest jak najszybsze odstawienie. inna sprawa czy realne jest ze jestes w ciąży. Nie napisałaś którą tabletkę pominęłaś i ile wyniosła przerwa pomiędzy jednym przyjęciem tabletki a drugim? ma to duże znaczenie - jeśli tabletka pominięta była jedna z ostatnich z opakowania są bardzo małe szanse na ciążę. Moja rada: odstaw zastosuj inną metodę antykoncepcji i poczekaj na okres.
gość  gość 23.02.2009 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(8 - 10)
44%
Mam pytanie Od pewnej ospby slyszalam ze branie tabletek antykoncepcyjnych moze w przyszlosci spowodowac to ze dzieci moga urodzic sie niepelni zdrowi. Czy to prawda?
gość Ania 10.09.09, 19:12 cytuj link zgłoś

   
(15 - 7)
68%
proponuję nie zastanawiać się czy zaszkodzą tylko odstawić jeśli jest realne prawdopodobieństwo ciązy. Generalnie nie powinny zaszkodzić ale zalecane jest jak najszybsze odstawienie. inna sprawa czy realne jest ze jestes w ciąży. Nie napisałaś którą tabletkę pominęłaś i ile wyniosła przerwa pomiędzy jednym przyjęciem tabletki a drugim? ma to duże znaczenie - jeśli tabletka pominięta była jedna z ostatnich z opakowania są bardzo małe szanse na ciążę. Moja rada: odstaw zastosuj inną metodę antykoncepcji i poczekaj na okres. proponuję nie zastanawiać się czy zaszkodzą tylko odstawić jeśli jest realne prawdopodobieństwo ciązy. Generalnie nie powinny zaszkodzić ale zalecane jest jak najszybsze odstawienie. inna sprawa czy realne jest ze jestes w ciąży. Nie napisałaś którą tabletkę pominęłaś i ile wyniosła przerwa pomiędzy jednym przyjęciem tabletki a drugim? ma to duże znaczenie - jeśli tabletka pominięta była jedna z ostatnich z opakowania są bardzo małe szanse na ciążę. Moja rada: odstaw zastosuj inną metodę antykoncepcji i poczekaj na okres.
gość gość 23.02.09, 19:51 cytuj link zgłoś

   
(11 - 12)
48%
Najlepiej zapytaj lekarza ale jesli juz masz watpliwosci to przestan brac. Ciezko stwierdzic czy jesli raz nie wzielas to moglas zajsc. I tak na marginesie jesli sie zapomni o tabletce to pozniej przez tydzien nalezy uzywac prezerwatyw - tak dla pewnosci.
MamaMonia MamaMonia   22.02.09, 18:30 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj