Liczba pytań: 764920

Liczba odpowiedzi: 7147491

Kategoria: Niemowlaki
(10 odpowiedzi)
rudaania
Pytanie zadaje: rudaania   [22.04.2009]

Jak wygląda badanie okulistyczne u niemowlaka?

Niedługo będę szła na badanie okulistyczne z moją córcią, będzie wtedy miała ok. 7 miesięcy. Jak wygląda takie badanie?

Pokaż odpowiedzi użytkownika (1) »

Najlepsza odpowiedź
   
(27 - 0)
100%
a więc tak moje bliźniaki urodziły się przed terminem i z tego względu mają już za sobą badanie wzroku. wygląda na to że miały jakieś inne badanie niż tylko " światłem" Mianowicie najpierw wchodziliśmy na kropelki dwa czy trzy razy co kilka minut, potem za pół godziny na kolejne krople przeciwbólowe do oczek też i teraz najgorsze- badanie. Mąż trzymał dziecko,żeby się nie ruszało za tułów i rączki, pielęgniarka trzymała głowę, a lekarka założyła najpierw rozwieracze pod powieki,żeby dziecko nie mrugało i takim haczykiem badała dno oka i rozwój siatkówki. Dziecko płacze ale nie z bólu, tylko dlatego ,że nie może zamknąć oczu. Na szczęście takie badanie trwa tylko chwile.
gość  gość 06.05.2009 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(28 - 1)
97%
Z tego co mi mowiono w klinice, to nie ma sensu robic takich badan do ukonczenia przez dziecko 1 roku zycia, chyba, ze masz ku temu powazne wskazania, np zez, czy wyrazna slabowzrocznosc. Z reguly wyniki badan u takich maluszkow, jak twoj nie są wspolmierne i mogą byc niewiarygodne, bo narząd wzroku wciąz sie intensywnie ksztaltuje. Ja nie bylam jeszcze z synem na takim badaniu, więc podbijam pytanie, jak to badanie wygląda u takich dzieciaczkow?
gość gość 22.04.09, 12:13 cytuj link zgłoś

   
(26 - 2)
93%
Z tego co wiem, pierwsza kontrola u okulisty powinna byc w 3 miesiacu zycia dziecka. My bylismy wczoraj, nasz synek ma 3,5 miesica. Okazalo sie ze byc moze grozi mu slabowzrocznosc. Tak więc lepiej skontrolowac wzrok zanim dziecko skonczy 1 rok, poniewaz jakiekolwiek wady najlepiej jest leczycy i korygowac kiedy dziecko jest jeszcze malutkie. Poza tym takie badanie to nic strasznego, lekarz zakrapia dziecku oczki, a po 20 minutach "bada swiatłem".
gość gość 23.04.09, 08:16 cytuj link zgłoś

   
(26 - 0)
100%
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pediatra mówiła mi że jeśli ma się jakieś wątpliwości to powinno się pójść do okulisty jak dziecko ma ok. 6 miesięcy. I tak zrobię bo u mnie wszystkie kobiety w rodzinie mają słaby wzrok, mam nadzieję że córcia tego nie odziedziczy. Pozdrawiam! :-)
rudaania rudaania   23.04.09, 08:46 cytuj link zgłoś

   
(25 - 1)
96%
Z tego co wiem, pierwsza kontrola u okulisty powinna byc w 3 miesiacu zycia dziecka. My bylismy wczoraj, nasz synek ma 3,5 miesica. Okazalo sie ze byc moze grozi mu slabowzrocznosc. Tak więc lepiej skontrolowac wzrok zanim dziecko skonczy 1 rok, poniewaz jakiekolwiek wady najlepiej jest leczycy i korygowac kiedy dziecko jest jeszcze malutkie. Poza tym takie badanie to nic strasznego, lekarz zakrapia dziecku oczki, a po 20 minutach "bada swiatłem".
gość gość 23.04.09, 12:40 cytuj link zgłoś

   
(25 - 1)
96%
moj synek mial badanie wzroku w wieku 10 miesiecy. wyszla mu wada wzroku ma nosic okularki i teraz zastanawiam sie czy na pewno byl dobrze zbadany. chyba pojde do jeszcze innego okulisty i porownam diagnozy . teraz wyszło mu wada +7. dostał szkla +2.5
gość gość 04.05.09, 14:41 cytuj link zgłoś

   
(27 - 0)
100%
a więc tak moje bliźniaki urodziły się przed terminem i z tego względu mają już za sobą badanie wzroku. wygląda na to że miały jakieś inne badanie niż tylko " światłem" Mianowicie najpierw wchodziliśmy na kropelki dwa czy trzy razy co kilka minut, potem za pół godziny na kolejne krople przeciwbólowe do oczek też i teraz najgorsze- badanie. Mąż trzymał dziecko,żeby się nie ruszało za tułów i rączki, pielęgniarka trzymała głowę, a lekarka założyła najpierw rozwieracze pod powieki,żeby dziecko nie mrugało i takim haczykiem badała dno oka i rozwój siatkówki. Dziecko płacze ale nie z bólu, tylko dlatego ,że nie może zamknąć oczu. Na szczęście takie badanie trwa tylko chwile. a więc tak moje bliźniaki urodziły się przed terminem i z tego względu mają już za sobą badanie wzroku. wygląda na to że miały jakieś inne badanie niż tylko " światłem" Mianowicie najpierw wchodziliśmy na kropelki dwa czy trzy razy co kilka minut, potem za pół godziny na kolejne krople przeciwbólowe do oczek też i teraz najgorsze- badanie. Mąż trzymał dziecko,żeby się nie ruszało za tułów i rączki, pielęgniarka trzymała głowę, a lekarka założyła najpierw rozwieracze pod powieki,żeby dziecko nie mrugało i takim haczykiem badała dno oka i rozwój siatkówki. Dziecko płacze ale nie z bólu, tylko dlatego ,że nie może zamknąć oczu. Na szczęście takie badanie trwa tylko chwile.
gość gość 06.05.09, 13:22 cytuj link zgłoś

   
(23 - 0)
100%
a jak długo występuje obrzęk oka po założeniu tego rozwieracza pod powieki ??
gość gość 11.07.13, 13:26 cytuj link zgłoś

   
(23 - 0)
100%
W białymstoku w DSK badania u tak małych dzieci robią w nieczuleniu ogólnym,żeby potem wyniki były prawidłowe. Sama narkoza jest na krótko a i dziecko nie przeżywa drastycznych momentów
gość gość 06.07.15, 23:20 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
moja córka jest w szkole podstawowej i już ma pierwsze okularki. nie wiem czy nie za późno pomyslieliśmy o badaniu...
gość gość 17.05.17, 15:33 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Ja też miałam obawy jeśli chodzi o moje dziecko, a dokładnie córeczka była diagnozowana pod kątem retinopatii wcześniaków. Jeśli szukacie dobrego okulisty we Wrocławiu to chyba najlepszy jest ten osrodek www.okulisci.wroclaw.pl/. Mają w ofercie pełną diagnostyką, laser, chirurgię i operacje zeza, również u dzieci.
gość gość 18.05.17, 12:32 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj