Liczba pytań: 766868

Liczba odpowiedzi: 7162192

(7 odpowiedzi)
vegetable Pytanie zadaje: vegetable   [20.04.2009]
Tagi: antykoncepcja

Tabletki antykoncepcyjne Hormonet

Czy któraś z Was brała kiedyś albo bierze tabletki antykoncepcyjne Hormonet?Będę wdzięczna za opinie o nich, czy miałyście jakieś skutki uboczne i generalnie jak się po nich czułyście? Wiem że każdy organizm reaguje inaczej i to sprawa indywidualna, ale jakieś uogólnienie zawsze można wywnioskować:)A opinii ginekologa za bardzo nie ufam, bo chyba większośc z nich przepisuje to, za co od przedstawiciela dostał więcej kasy.... Z góry dziękuję. Pozdrawiam:)

Najlepsza odpowiedź
(9 - 5)
64%
Tabletki te brałam przez 4 lata, pierwsze 3 miesiace miała niesamowite wahania nastroju, innych efektów ubocznych nie było. Plusy: większe piersi, krótkie krwawienia (max.3 dni), mniej bolesne miesiączki i regularne, co do godziny można było przewidzieć nadejście krwawienia.
Przestałam je brać bo dostałam zapalenia żył we wszystkich kończynach, ale niestety lekarz nie ma pewności czy to od tabletek czy choroby.
gość  gość 20.04.2009


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
(10 - 10)
50%
Wydaje mi się że to są tabletki HArmonet a nie HOrmonet. Były to moje pierwsze tabletki które brałam kilka lat temu. Zalety to takie jak przy większości tabletek: regularna miesiączka, bardziej skąpa, krótsza, o wiele mniej bolesna. Natomiast mi przysporzyła więcej wad, m.in.: przez pierwsze miesiące gdy zbliżała się miesiączka było mi niedobrze przez chyba jeden dzień, mniejsza ochota na sex, i przytyłam ok. 10 kg w ciągu ok. 3 miesięcy. Nie podobały mi się te skutki uboczne więc poszłam na wizytę do innego ginekologa bo mój moje problemy zignorował i brałam Cilest, ale też jakoś zaufania już nie miałam do tabletek i przestałam je brać.
Oczywiście na każdą kobietę różne tabletki inaczej działają... Każda musi znaleźć swoje. Powodzenia! :-)
rudaania rudaania   20.04.09, 10:41

(6 - 10)
38%
biorę harmonet od 10 mies.przez 1 miesiąc nie czułam się zbyt dobrze, teraz jest ok. nie utyłam, piersi mam wyraźnie większe to plus :) czuję się super no i stres mniejszy - mam już jedno dziecko. Wiem jednak że nie wszystkie tak reagują zdarza się tycie i depresja
gość gość 20.04.09, 12:05

(9 - 5)
64%
Tabletki te brałam przez 4 lata, pierwsze 3 miesiace miała niesamowite wahania nastroju, innych efektów ubocznych nie było. Plusy: większe piersi, krótkie krwawienia (max.3 dni), mniej bolesne miesiączki i regularne, co do godziny można było przewidzieć nadejście krwawienia.
Przestałam je brać bo dostałam zapalenia żył we wszystkich kończynach, ale niestety lekarz nie ma pewności czy to od tabletek czy choroby. Tabletki te brałam przez 4 lata, pierwsze 3 miesiace miała niesamowite wahania nastroju, innych efektów ubocznych nie było. Plusy: większe piersi, krótkie krwawienia (max.3 dni), mniej bolesne miesiączki i regularne, co do godziny można było przewidzieć nadejście krwawienia.
Przestałam je brać bo dostałam zapalenia żył we wszystkich kończynach, ale niestety lekarz nie ma pewności czy to od tabletek czy choroby.
gość gość 20.04.09, 13:55

(9 - 7)
56%
ja bralam te tabletki i byly moimi 1 tabletkami i powiem ze bylam z nich zadowolona dzieki nim mialam mniej bolace miesiaczy lagodzily bol ii zadnych innych minusow nie mialam chciala bym do nich wrocic ale niestety jestem w irl i nie ma ich tu:(
Anitka19 Anitka19   05.05.09, 01:03

(4 - 12)
25%
Wlasnie zaczynam brac tabletki i zastanawiam sie czy przyjmowanie tabletek na poczatku miesiaczki moze ja zatrzymac?bo w moim przypadku tak bylo pierwszego dnia miesiaczki wzielam pierwsza tabletke i okres mi sie zatrzymal.
gość gość 13.07.09, 22:56

(11 - 9)
55%
ja używam tych tabletek od ponad roku. W moim przypadku nie miałam żadnych skutków ubocznych ani korzystnych. Owszem okres jest krótki i bezbolesny ale u mnie innych zmian nie ma:) polecam
gość gość 21.08.10, 18:30

(6 - 9)
40%
A ja po tych tabletkach mam Michałka.Poszłam po pierwszym dziecku do lekarki i tak mi dobrała.Nie krzyczcie że nie pilnowałam gdyż bardzo bo pierwsze urodziło się nieuleczalnie chore(zresztą dzięki tej Pani jak się później okazało) i bardzo się drugiego bałam.I w trakcie 2 opakowania bum!!!!!!!Lekarza zmieniłam po w trakcie ciąży i teraz mam zdrowe dzieci biorę tabletki od 4 lat i wszystko jest oki mimo iż czasem nie dopilnuję.
czarowniczka czarowniczka   02.12.11, 13:56