Liczba pytań: 764845

Liczba odpowiedzi: 7147258

Kategoria: Staramy się
(4 odpowiedzi)
dagmara Pytanie zadaje: dagmara   [22.02.2009]
Tagi: rodzice

Badania genetyczne

jesli jest mozliwe ,to chcialabym sie dowiedziec gdzie w poznaniu mozna zrobic badania genetyczne

Pokaż odpowiedzi użytkownika (1) »

Najlepsza odpowiedź
   
(37 - 3)
93%
nic nowego mi nie napisalas.to znaczy ze niebardzo orientujesz sie co to znaczy miec chore niepelnosprawne dziecko.
dagmara  dagmara   23.02.2009 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(37 - 6)
86%
Nie jestem z Poznania, ale najprostszym sposobem dowiedzenia sie, gdzie takie badania można zrobić, jest poszukanie w internecie . Np. do googla wrzucasz "poznań, badania prenatalne" czy np. "Poznań, usg genetyczne" i już masz mnóstwo trafień. Ja w ten sposób półtora roku temu znalazłam fantastycznego ginekologa... Internet to kopalnia informacji.
agdk agdk   23.02.09, 12:58 cytuj link zgłoś

   
(37 - 3)
93%
nic nowego mi nie napisalas.to znaczy ze niebardzo orientujesz sie co to znaczy miec chore niepelnosprawne dziecko. nic nowego mi nie napisalas.to znaczy ze niebardzo orientujesz sie co to znaczy miec chore niepelnosprawne dziecko.
dagmara dagmara   23.02.09, 15:59 cytuj link zgłoś

   
(39 - 8)
83%
MOment, Dagmara, Ty masz chore niepełnosprawne dziecko? Piszesz, ze chcesz wykonać badania genetyczne, ale nawet nie precyzujesz JAKIE? Badań genetycznych jest mnóstwo! Różnorakich i wykonywanych w rożnych tygodniach ciąży. Najprostszym nadaniem prenatalnym genetycznym jest po prostu odpowiednio wykonane USG, w którym lekarz ocenia m.in. tzw. przezierność karkową, której nieprawidłowy wymiar może, ale nie musi świadczyć o zespole Downa u dziecka. A może Tobie chodzi o badania genetycznego samej siebie? Doprecyzuj pytanie, wtedy łatwiej będzie o odpowiedź.
agdk agdk   24.02.09, 08:50 cytuj link zgłoś

   
(27 - 0)
100%
Szanowni Państwo
Zarówno wśród ludzi młodych, jak i seniorów, wzrasta świadomość prozdrowotna. Coraz większa liczba osób może poszczycić się wykonywaniem regularnych, podstawowych badań. W związku z rosnącym zainteresowaniem, wiele placówek medycznych zaczęło oferować swoim pacjentom pakiety badań laboratoryjnych, z których można skorzystać bez konieczności uprzedniej konsultacji z lekarzem. Pakiety takie są sprofilowane na konkretne potrzeby pacjenta. Zestawy takie jak hematologiczny, biochemiczny, wątrobowy i nerkowy, hormonalny, immunologiczny, bakteriologiczny czy markery nowotworowe zawierają szereg badań niezbędnych do zdiagnozowania groźnych chorób. Pozwalają one na szybkie rozpoznanie ewentualnego schorzenia i zapobiegnięcie rozwojowi choroby. Odpowiednie badania i trafna diagnoza mogą uchronić nas przed poważną chorobą i wyeliminować ją już na początku. Pamiętajmy, że systematyczne badania to przede wszystkim gwarancja dobrego stanu zdrowia. Im szybsze rozpoznanie choroby i podjęcie skutecznego leczenia, tym większe szanse na pełne zdrowie. Warto więc wcześniej pomyśleć o profilaktyce zdrowotnej.
Zespół Szpitala Med Polonia
gość med_polonia 25.03.11, 09:38 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj