Liczba pytań: 764960

Liczba odpowiedzi: 7147741

Kategoria: Dom i rodzina
(9 odpowiedzi)
dorcianatasza25 Pytanie zadaje: dorcianatasza25   [21.02.2009]
Tagi: dzieci

Niejadek???

Moja 8 miesięczna córka nie chce pić już mleka na sam widok już ją skręca,je tylko zupki i normalne obiadki serki to to też nie za bardzo,nie wiem co mam robić bo ona nawet nie ma zbytniego apetytu rano jak wstanie.Może ktoś ma podobny problem?????

Pokaż odpowiedzi użytkownika (1) »

Najlepsza odpowiedź
   
(19 - 3)
86%
Ja też mam niejadka, ma już 4,5 roku i nadal muszę pilnować ile zjada... Zaczęło się jak odstawiłam od piersi, wtedy również zrezygnował z mleka, na widok kaszki wszystkie moje dzieci i dzieci koleżanek mają odruch wymiotny (nie słyszałam żeby jakaś dzidzia lubiła). Im mniej jada tym bardziej kurczy mu się żołądek! Jak nie zje śniadania to cały dzień nie ma apetytu, dlatego pilnuję. Może rzeczywiście córcia ma alergię lub nietolerancję pokarmową (nie do wykrycia), lepiej wtedy zrezygnować z nabiału, bo tylko zamula i wpływa na pogorszenie apetytu. Trzeba tylko pilnować ilość białka i wapnia (dużo mięska i warzyw). Ja też mam 8 miesięczną dzidzię ( na szczęście łasucha) daję dużo do rączki, dzieci to lubią i co najważniejsze nauczona doświadczeniem nie karmię książkowo, daję nawet wysoko gatunkowe parówki, wszystko co mu smakuje, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, życzę powodzenia i pozdrawiam:))
grazka3mamuska  grazka3mamuska   25.02.2009 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(15 - 4)
79%
Są takie dzieciaczki. Ja bardzo przejmuję się gdy moje chłopaki jadają gorzej, ale wszyscy mi mówią, ze nie mam się martwić. Żołądka się nie oszuka. Dzieci jedzą tyle i to, na co maja ochotę. Z nabiałem, uważaj, bo to pierwszy krok do alergii. Popróbuj kaszki na gęsto, podawaj obiadki. Jak nie lubi pić z butelki, spróbuj karmić łyżeczką. Maluchy potrafią zaskakiwać. Życzę powodzenia!
slonko slonko   21.02.09, 18:41 cytuj link zgłoś

   
(11 - 6)
65%
Dzięki za rade :) A jeśli chodzi o karmienie łyżeczką to też nie da rady bo córka na widok jedzenia aż się częsie i krzyczy nawet zabawa w samolot nie pomaga,kaszki na gęsto też odpadają bo nimi pluje,może to tylko okres ząbkowania no nie wiem:(
dorcianatasza25 dorcianatasza25   22.02.09, 00:25 cytuj link zgłoś

   
(19 - 3)
86%
Ja też mam niejadka, ma już 4,5 roku i nadal muszę pilnować ile zjada... Zaczęło się jak odstawiłam od piersi, wtedy również zrezygnował z mleka, na widok kaszki wszystkie moje dzieci i dzieci koleżanek mają odruch wymiotny (nie słyszałam żeby jakaś dzidzia lubiła). Im mniej jada tym bardziej kurczy mu się żołądek! Jak nie zje śniadania to cały dzień nie ma apetytu, dlatego pilnuję. Może rzeczywiście córcia ma alergię lub nietolerancję pokarmową (nie do wykrycia), lepiej wtedy zrezygnować z nabiału, bo tylko zamula i wpływa na pogorszenie apetytu. Trzeba tylko pilnować ilość białka i wapnia (dużo mięska i warzyw). Ja też mam 8 miesięczną dzidzię ( na szczęście łasucha) daję dużo do rączki, dzieci to lubią i co najważniejsze nauczona doświadczeniem nie karmię książkowo, daję nawet wysoko gatunkowe parówki, wszystko co mu smakuje, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, życzę powodzenia i pozdrawiam:)) Ja też mam niejadka, ma już 4,5 roku i nadal muszę pilnować ile zjada... Zaczęło się jak odstawiłam od piersi, wtedy również zrezygnował z mleka, na widok kaszki wszystkie moje dzieci i dzieci koleżanek mają odruch wymiotny (nie słyszałam żeby jakaś dzidzia lubiła). Im mniej jada tym bardziej kurczy mu się żołądek! Jak nie zje śniadania to cały dzień nie ma apetytu, dlatego pilnuję. Może rzeczywiście córcia ma alergię lub nietolerancję pokarmową (nie do wykrycia), lepiej wtedy zrezygnować z nabiału, bo tylko zamula i wpływa na pogorszenie apetytu. Trzeba tylko pilnować ilość białka i wapnia (dużo mięska i warzyw). Ja też mam 8 miesięczną dzidzię ( na szczęście łasucha) daję dużo do rączki, dzieci to lubią i co najważniejsze nauczona doświadczeniem nie karmię książkowo, daję nawet wysoko gatunkowe parówki, wszystko co mu smakuje, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, życzę powodzenia i pozdrawiam:))
grazka3mamuska grazka3mamuska   25.02.09, 10:27 cytuj link zgłoś

   
(11 - 8)
58%
[autor="grazka3mamuska"] na widok kaszki wszystkie moje dzieci i dzieci koleżanek mają odruch wymiotny (nie słyszałam żeby jakaś dzidzia lubiła).

A moje dziecko (2 lata) kaszke manna codziennie na sniadanie w ilosci pol litra wypija. Nie kaszke blyskawiczna zadne tam takie gotowe tylko trzeba ugotowac manne na mleku krowim. Pije takie ilosci juz od miesiecy i nie wyglada zeby miala przestac.
gość gość 03.03.09, 01:11 cytuj link zgłoś

   
(12 - 3)
80%
W odpowiedzi autorce tego tematu- trzeba by sprawdzic na ktorym jest centylu, czy ma niedowage, czy choruje. Karmisz piersia? Od kiedy nie chce mleka? Jesli to modyfikowane to moze warto sprobowac samemu smak (jest taki jeden HA co w zyciu bym nie wypila po prostu nie rozumiem jak mozna to dziecku podac. )
gość gość 03.03.09, 01:15 cytuj link zgłoś

   
(15 - 1)
94%
grazka3mamuska masz rację kaszka na krowim mleku smakuje Nataszce nie z butelki ale z łyżeczki ale smakuje a żadnej innej nie chce.Dziękuje za porady wszystkim:)
POZDRAWIAM!!!!!!! !!!!!!
gość gość 03.03.09, 09:31 cytuj link zgłoś

   
(13 - 1)
93%
gość
W odpowiedzi autorce tego tematu- trzeba by sprawdzic na ktorym jest centylu, czy ma niedowage, czy choruje. Karmisz piersia? Od kiedy nie chce mleka? Jesli to modyfikowane to moze warto sprobowac samemu smak (jest taki jeden HA co w zyciu bym nie wypila po prostu nie rozumiem jak mozna to dziecku podac. )


Pewnie o Nutramigenie myslisz. heh.. mój synuś zakochany w nim na zabój i za nic w świecie nie chce zeń zrezygnować. Grażka, przyjedź do mnie, pokażę ci smakosza kaszek i kasz :)
beatrycze beatrycze   18.10.10, 23:36 cytuj link zgłoś

   
(10 - 3)
77%
Moj 2,5-letni potomek omidwaa samodzielnego jedzenia w domu, za to w przedszkolu moglby nawet inne maluchy karmic. Nie niepokoje sie tym faktem szczegolnie, lecz chetnie znalazlabym na niego skuteczna sposob (inny niz zjedz zupke sam, to dostaniesz kawalek czekolady ).
gość gość 02.05.12, 17:19 cytuj link zgłoś

   
(2 - 0)
100%
zglodnieje to zje
gość pro single mama 10.09.14, 01:41 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj