Liczba pytań: 764713

Liczba odpowiedzi: 7146297

Kategoria: Dowolny temat
(12 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [27.04.2011]

Pochodzę ze wsi

Czy z tego powodu powinnam czuć się gorsza? Bo czasem odnoszę wrażenie, że takich ludzi traktuje się gorzej. Tam także mieszkają normalni ludzie, inteligentni, wykształceni. Powiem więcej-jestem dumna z tego, że pochodzę ze wsi- tam przynajmniej z przyjemnością chodzi się na spacery, moje dziecko ma straszną radochę gdy jedziemy do dziadków. I mimo tego, że ciężko jest wyrwać się z małej miejscowości- ja skończyłam studia na UW, pracuje zawodowo, wypoczywam latem nad morzem...itd, itp. Więc chyba nie jestem aż tak wieśniacka... Teraz mieszkam w mieście ale ciągle identyfikuję się z ludźmi ze wsi i jest mi przykro gdy są traktowani "z góry". Proszę was o szacunek dla nich ponieważ oni ciężko pracują dla wszystkich.

Najlepsza odpowiedź
   
(17 - 0)
100%
ja tez mieszkalam cale zycie na wsi, teraz mieszkam w malym miasteczku i uwazam ze tu nie ma roznicy. A pomiedzy duzym miastem a wsia roznica jest traka ze ludzie bardziej sie obserwuja (czasem to dobrze!), bardziej obowiazuja konwenanse ale zeby od razu od wiesniakow??? Pochodzenie chyba nie ma az takiego znaczenia, to nie srredniowiecze.
gość  kasia 27.04.2011 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(7 - 11)
39%
myślę, że masz sama z tym problem. Ja też jestem ze wsi i nie potrzebuję się zastanawiać nad tym. Na studiach i jak mieszkałam w Krakowie nie spotkałam się z takimi odczuciami.
gość gość 27.04.11, 14:51 cytuj link zgłoś

   
(17 - 1)
94%
Nie,dlaczego!? Ja jestem z miasta ale kocham wieś!! Jakbym miala mozliwosc to przeprowadzila bym sie na wies. Co wakacje jezdzimy na wies do mojej rodziny z maluszkami. Tam odpieluchowalam dzieciaki w tydzien:)
gość gość 27.04.11, 14:51 cytuj link zgłoś

   
(18 - 2)
90%
nie spotkałem się nigdy z takim twierdzeniem w odniesieniu do ludzi, brardziej coś a'la "spokój jak na wsi", "pusto jak na wsi", "4 domy na krzyż" i takie tam
liberateme liberateme   27.04.11, 14:52 cytuj link zgłoś

   
(17 - 1)
94%
Ja tez mieszkam na wsi i nigdy nie czułam sie gorsza od tych miastowych, a wręcz lepiej od nich. Zebyscie i słyszeli ja czasem sie ludzie zachowują z miasta, no gorzej od tych z miasta i do tego mówią gwarą. Smiac mi sie chce z takich
gość gość 27.04.11, 14:53 cytuj link zgłoś

   
(17 - 1)
94%
ja też jestem ze wsi i wcale sie tego nie wstydzę co więcej uwielbiam mieszkać na wsi a jak w roku akademickim mieszkam w mieście to w bloku po prostu się duszę i wracam na wieś kiedy tylko mogę. Dodam tylko że ludzie ze wsi wcale nie są głupsi lub mniej inteligentni niż z miasta.
gość gość 27.04.11, 14:53 cytuj link zgłoś

   
(17 - 1)
94%
I prawidłowo ,że jesteś dumna bo masz z czego. Gdyby nie było rolników, mieszczuchy nie miałyby co jeść... Mój mąż pochodzi ze wsi, ja z miasta. Za kilka miesięcy zamieszkamy na wsi w naszym domu i cieszę się jak dziecko. Nie przejmuj się ludźmi , którzy z wyższością traktują ludzi pochodzących ze wsi bo nie warto. Jeśli dla kogoś wyznacznikiem człowieka jest jego pochodzenie , status majątkowy i społeczny to chyba nie warto kimś takim się przejmować.
Tijuana Tijuana   27.04.11, 14:54 cytuj link zgłoś

   
(17 - 0)
100%
ja tez mieszkalam cale zycie na wsi, teraz mieszkam w malym miasteczku i uwazam ze tu nie ma roznicy. A pomiedzy duzym miastem a wsia roznica jest traka ze ludzie bardziej sie obserwuja (czasem to dobrze!), bardziej obowiazuja konwenanse ale zeby od razu od wiesniakow??? Pochodzenie chyba nie ma az takiego znaczenia, to nie srredniowiecze. ja tez mieszkalam cale zycie na wsi, teraz mieszkam w malym miasteczku i uwazam ze tu nie ma roznicy. A pomiedzy duzym miastem a wsia roznica jest traka ze ludzie bardziej sie obserwuja (czasem to dobrze!), bardziej obowiazuja konwenanse ale zeby od razu od wiesniakow??? Pochodzenie chyba nie ma az takiego znaczenia, to nie srredniowiecze.
gość kasia 27.04.11, 14:54 cytuj link zgłoś

   
(18 - 1)
95%
Pochodzę ze wsi, mieszkam na wsi:)
Miejsce do mieszkania jak kazde inne. Ma swoje uroki i swoje wady.

Nigdy nie odczułem, że pochodzenie tego typu jakkolwiek wpływało na cokolwiek......

Dziwi mnie troszkę, że czujesz potrzebe wstawiania się za mieszkańcami wsi;)
Miastowi narzekają na wsioków, wsioki na mieszczuchów - na takiej samej zasadzie jak Warszawiaki nie lubią Krakusów i vice versa;)
gość gość 27.04.11, 14:54 cytuj link zgłoś

   
(17 - 0)
100%
czy powinnaś się czuć gorsza, raczej nie, ale jak widać się czujesz i nie miej pretensji do miastowych o swoją niską samoocenę
gość gość 27.04.11, 14:57 cytuj link zgłoś

   
(18 - 1)
95%
zgadzam się z Tobą, ja tez pochodze ze wsi i zawsze ludzi ze wsi traktowano choć troszkę inaczej. niby coś było powiedziane żartem ale odczuwało sie lekką dyskryminacje z tego powodu. myślę że tak juz zostanie. ja tez jestem wykształconą wieśniaczką :) i się tym nie przejmuję olewam resztę a czasem sama mówie że jestem ze wsi ehehh
gość gość 27.04.11, 14:59 cytuj link zgłoś

   
(3 - 1)
75%
też mieszkam na wsi, wiadomo ma to swoje plusy i minusy, ale jak sobie patrzę na niektórych "miastowych" to niekiedy są gorszymi wieśniakami z zachowania niż my;)
gość gość 27.04.11, 14:59 cytuj link zgłoś

   
(0 - 2)
0%
a wlasnie co do wiesniakow to chyba tymz miasta chodzi o sposob wyrazania sie, jeden kolega meza opowiada ze byl na dyskotece a tam dziewczyna podchodzi do niego i opowiada: czejś, jak se nazywołsz? a skund żejś je? ją żech sie wczora tak ożarła i se musza napić dzisiej bo mje gowa boli. to jest chyba najgorsze na wsiach bo ludzie nie ucza swoich dzieci mowic po polsku tylko gwara
gość kasia 27.04.11, 15:03 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj