Liczba pytań: 764752

Liczba odpowiedzi: 7146655

Kategoria: Małe dziecko
(10 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [10.04.2011]

Nerwowy dwulatek

Momentami nie mam już siły do mojego synka. Jest uparty, w ogóle mnie nie słucha, rzuca się na podłogę albo bije gdy nie dostaje tego co chce, rzuca różnymi przedmiotami o podłogę. Tłumaczę mu,że tak nie wolno-on wszystko rozumie i przytakuje a po chwili robi swoje. Np po drzemce wstaje zły, nic mu nie pasuje, "nie lubię, nie mogę"... Czasem tak mnie wkurza, że mam ochotę go zlać. Parę razy dostał kilka klapsów bo wyprowadził mnie z równowagi. Oczywiście później miałam straszne wyrzuty sumienia. Nie chcę go bić bo myślę, że to nic nie da a wręcz sprawi, że będzie zachowywał się jeszcze gorzej. Co ja mam robić?

Najlepsza odpowiedź
   
(17 - 0)
100%
sara
mam identycznego synka,zastanawiam się nad wizytą u psychologa,nie daję już rady!!!


tez mam identycznie krzyczy, bije rzuca we mnie zabawkami, sa momenty ze jest grzeczny na spacerze w sklepie ale w domu wytrzymac sie nie da moze dkatego ze od stycznia mieszkamy u tesciowej i moze sie popisuje juz niedlugo do siebie ;-)
gość  gość 11.04.2011 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(19 - 2)
90%
nie bij dziecka! musisz nadal tłumaczyć i nie godzić sie na takie zachowania. nie ulegaj ale nie bij.
gość gość 10.04.11, 23:18 cytuj link zgłoś

   
(18 - 1)
95%
mam identycznego synka,zastanawiam się nad wizytą u psychologa,nie daję już rady!!!
gość sara 10.04.11, 23:19 cytuj link zgłoś

   
(18 - 1)
95%
Bunt dwulatka?
gość gość 10.04.11, 23:21 cytuj link zgłoś

   
(18 - 1)
95%
Patka-30
Bunt...wymuszanie krzykiem,biciem,ja nie zwracalam uwagi na te fochy...wychodzilam z pokoju...Widzial ze mnie nie wezmie na te numery i byl spokoj,sprobuj.
Dokładnie, to najlepszy sposób. I nie bij - tłumacz, bo biciem prócz tego, ze okazujesz brak szacunku, burzysz poczucie bezpieczenstwa dziecka to pokazujesz mu, ze jak się nie ma argumentów to można siły użyć, że to jest ok. Bardzo możliwe, że dlatego też zaczął Cię bić jak mu na coś nie pozwalasz.
beatrycze beatrycze   10.04.11, 23:25 cytuj link zgłoś

   
(20 - 4)
83%
Prosty łańcuch Ty go bijesz (owe klapsy) on Ciebie bije. Niestety ale tak to działa.
Oglądałam kiedyś program nie pamiętam już jaki, w którym mamie zadano pytanie czy karała klapsem swoją córkę. Ona przyznała, że owszem do czasu kiedy ta jej nie oddała, jak pewnego razu mama nie zachowała się po myśli dziecka.
Sposobów na karę dla dziecka jest mnóstwo, a na jego histerię i wymuszanie jeden dość skuteczny - brak uwagi, oczywiście patrzysz, czy nie robi sobie krzywdy, ale okazujesz brak zainteresowania u mnie działa. Jeśli jednak uważasz, że sobie nie radzisz, to może warto udać się do psychologa dziecięcego, który pomoże Ci i wskaże kilka skutecznych technik wychowawczych.
gość gość 10.04.11, 23:25 cytuj link zgłoś

   
(17 - 0)
100%
No jakbym czytała o swoim dwulatku. To chyba klasyczny bunt dwulatka który można zwalczyć tylko stoickim spokojem. tłumaczeniem i jakimiś karami, które dwulatek jest w stanie zrozumieć. Ja napady szaleńczej histerii rozładowuje wychodzeniem z juniorem do innego pokoju, zamykamy drzwi i siedzimy aż wycie, kopanie w meble i różne inne sposoby na zwrócenie mojej uwagi zakończą swój byt. Przeważnie działa, chociaż wyłamuje się czasami i nic na niego nie działa, wtedy ręce mi opadają i powyłabym z nim razem ale w takich momentach staram się go ignorować chociaż nie zawsze mi to wychodzi. Klapsy też się pojawiały ale powodują zwiększoną agresje i nasilenie płaczu - więc nie działają. Nadal szukam sposobu na jego bunt - to jak front - na zasadzie kto ma lepszą strategię, umie manewrować i sprowadzić przeciwnika do przymusowej kapitulacji
gość gość 10.04.11, 23:35 cytuj link zgłoś

   
(17 - 0)
100%
sara
mam identycznego synka,zastanawiam się nad wizytą u psychologa,nie daję już rady!!!


tez mam identycznie krzyczy, bije rzuca we mnie zabawkami, sa momenty ze jest grzeczny na spacerze w sklepie ale w domu wytrzymac sie nie da moze dkatego ze od stycznia mieszkamy u tesciowej i moze sie popisuje juz niedlugo do siebie ;-) [autor="sara"] mam identycznego synka,zastanawiam się nad wizytą u psychologa,nie daję już rady!!! [/autor]

tez mam identycznie krzyczy, bije rzuca we mnie zabawkami, sa momenty ze jest grzeczny na spacerze w sklepie ale w domu wytrzymac sie nie da moze dkatego ze od stycznia mieszkamy u tesciowej i moze sie popisuje juz niedlugo do siebie ;-)
gość gość 11.04.11, 09:25 cytuj link zgłoś

   
(17 - 0)
100%
Trzeba po prostu ten ciężki okres przeczekać i tyle:) no i byc nadal konsekwentną , może warto pomyśleć nad jakimiś karami za nieposłuszeństwo. Ja na przykład jeśli mój synek jest nieposłuszny zabieram mu jego ukochanego robota- zawsze skutkuje.
mamatygryska mamatygryska   11.04.11, 10:41 cytuj link zgłoś

   
(16 - 0)
100%
co robic, gdy nie pozwalam dziecku na jego kaprys? i zaczyna sie krzyk, chisteria, tupanie nogami i tak potrafi nawet 20 min-40min. co wtedy mam robic? zostawic go przytulic?
gość pytanie? 18.05.12, 14:51 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
hej dziewczyny ja tez mam problem z synem ma skonczone juz 2 lata jest strasznie nerwowy jezeli cos nie jest po jego mysli zaczyna sie jazda tzn krzyk bicie rzucanie zabawkami bylam z nim u lekarza ale poradzono mi zeby to ignorowac szkoda tylko ze nic to nie dalo:( kiedy staram sie mu wytlumaczyc dlaczego tego nie powinien robic robi sie jeszcze bardziej rozhisteryzowany jestem u kresu wytrzymalosci:(
gość gość 25.03.13, 09:50 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj