Liczba pytań: 764965

Liczba odpowiedzi: 7147756

Kategoria: Niemowlaki
(25 odpowiedzi)
exx11 Pytanie zadaje: exx11   [11.03.2009]
Tagi: dziecko | nauka | raczkowanie | zabawa

Jak nauczyc dziecko raczkować?

Mój synek skończył 7 miesięcy i samodzielnie siedzi. Najwyższy czas na nauke raczkowania. Niewiem od czego zacząć gdyz nie lubi leżeć na brzuszku, a jak się Go położy na brzuszek to szybko sie sam odwraca na plecki. Macie jakies pomysły żeby nakłonic Maluszka do raczkowania?

Najlepsza odpowiedź
   
(33 - 3)
92%
Sex to płeć ale w wieku 15 lat to nie zna się języków. 15 lat to dzieci - a dzieci i ryby głosu nie mają zwłaszcza jak nie znają języków i myślą że Who you to przekleństwo a sex to współżycie.
gość  repeat 02.10.2010 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(17 - 6)
74%
Może wcale nie będzie raczkował? Raczkowanie nie jest obligatoryjne, niektóre dzieci wcale nie raczkują tylko od razu zaczynają chodzić. Moja córeczka ma 8 miesięcy i też nie raczkuje. Nie zmuszam jej do tego, nie próbuję uczyć, jeśli ma raczkować to będzie i tyle. Za to podciąga się już do stania i myślę, że niedługo zacznie chodzić przy meblach. Pozdrawiam!
gość gość 11.03.09, 10:20 cytuj link zgłoś

   
(19 - 4)
83%
My mieliśmy taki sposób. Jak mała leżała na podłodze, kładliśmy dalej od niej jakiś przedmiot, który ją interesował i ona do niego "szła". nNajpierw było to pełzanie, a później zaczęła raczkować. Co prawda mały i silny uparciuch z niej więc nie wiem czy u innych to też tak działa ale spróbować warto
gość gość 11.03.09, 10:34 cytuj link zgłoś

   
(14 - 3)
82%
Jestem w tym samym momencie rozwoju mojego dziecka. Mała powoli zaczyna raczkować - 8 miesięcy. Ale przyznam szczerze że wszystko wskazywało na to że nie będzie tego robić... Teraz z resztą robi to bardzo śmiesznie odpychając się jedną noga:D:D:D
To jest pewien etap rozwoju dziecka. Uważam że rolą rodzica jest jedynie umożliwienie dziecku wejścia w ten etap tzn częste kładzenie maleństwa na podłodze. Niech ono samo zdecyduje czy chce zdobyć leżąco niedaleko zabawkę raczkując, pełzając czy przesuwając się w jakiś inny sposób. MY TYLKO OBSERWUJMY TO CIESZMY SIĘ I BĄDŹMY DUMNI Z NASZEGO MALUCHA!!!
mama-24h-na-dobe mama-24h-na-dobe   11.03.09, 10:46 cytuj link zgłoś

   
(10 - 9)
53%
Uwazam, ze nie powinnas nic robic na siłe ja bardzo duzo kladlam synka na brzuszku od pierwszych miesiecy i zaczął chodzic majac niecale 8 miesiecy, natomiast w 6 miesiecu nawet dobrze nie siedzial.
Lena Lena   11.03.09, 11:01 cytuj link zgłoś

   
(26 - 12)
68%
może po prostu nie będzie raczkować,moja córcia też nie raczkuje,chodzi w chodziku albo trzymana za rączki,a nawet już i rączkę,ma 11 miesięcy,nic na siłę,też kładliśmy z mężem dalej jakiś przedmiot żeby "podeszła" po niego,ale nie chciała:)
erm erm   11.03.09, 21:03 cytuj link zgłoś

   
(25 - 4)
86%
moja siostrzenica (8 m-cy) umie "pełzać" raczej niż raczkować ale w tył!
gość gość 17.03.10, 13:02 cytuj link zgłoś

   
(30 - 0)
100%
raczkowanie nie jest koniecznością ALE bardzo rozwija mózg uczy współgrania obie półkule mózgowe. Dzieci nie raczkujące muszą w inny sposób nadrobić takie ćwiczenia. Bardzo dobrze że próbujesz i stwarzasz dziecku odpowiednie warunki do raczkowania. Ja jestem także w takim okresie, moja córcia skończyła 6 m-cy i samodzielnie siedzi potrafi też ok 5 sekund ustać trzymana lub podparta o mebel ale staram opóźnić się moment chodzenia na pewno nie zdecyduję się na chodzik który niestety wygodny ale uczy złego chodzenia... Obecnie rozkładam kilka koców ewentualnie cienkie kołdry i rozrzucam po całym pokoju gryzaczki, zabawki i różne ciekawe-bezpieczne przedmioty po które dziecko musi się wysilić i sięgnąć. Na razie pełza i turla się ale na pewno skorzystam z rady powyżej i będę z moją dzidzią ćwiczyć ruchy naprzemienne:)
pozdrawiam. popieram twoje starania :D
gość gość 26.04.10, 17:25 cytuj link zgłoś

   
(34 - 4)
89%
Dzieci, które omijają etap raczkowania mogą mieć problemy w przyszłości z ruchami naprzemiennymi, przekraczaniem osi własnego ciała, koordynacją ciała. Ważne też, by raczkowało prawidłowo - odpychając się dwiema nogami i posuwając się za pomocą naprzemiennych ruchów rąk i nóg. Skoro takie czynności sprawiają dziecku trudność, tzn. że trzeba pomóc w nauce. Dbajcie o swoje Maluchy teraz, oszczędzicie sporo czasu i pieniędzy w przyszłości (na terapeutów, korepetycje itp.). Wiem, co mówię, pozdrawiam!
gość gość 09.06.10, 13:20 cytuj link zgłoś

   
(33 - 3)
92%
Sex to płeć ale w wieku 15 lat to nie zna się języków. 15 lat to dzieci - a dzieci i ryby głosu nie mają zwłaszcza jak nie znają języków i myślą że Who you to przekleństwo a sex to współżycie. Sex to płeć ale w wieku 15 lat to nie zna się języków. 15 lat to dzieci - a dzieci i ryby głosu nie mają zwłaszcza jak nie znają języków i myślą że Who you to przekleństwo a sex to współżycie.
gość repeat 02.10.10, 09:15 cytuj link zgłoś

   
(26 - 1)
96%
7-8 miesięczne dzieci jeszcze nie muszą raczkować. Dajcie im czas. Ale ważne, żeby tego etapu nie ominąć. Nieprawdą jest, żeby dziecko nie zmuszać do raczkowania. Ruchy naprzemienne (w raczkowaniu i pełzaniu) są niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu (bardzo ogólnie mówiąc). Nawet, jeśli dziecko chce chodzić, to ma na to czas nawet do 15 miesiąca życia. Nie spieszcie się z chodzeniem. Pełzanie i raczkowanie jest ważniejsze na tym etapie rozwoju.
gość gość 13.10.10, 08:28 cytuj link zgłoś

   
(22 - 4)
85%
erm
może po prostu nie będzie raczkować,moja córcia też nie raczkuje,chodzi w chodziku albo trzymana za rączki,a nawet już i rączkę,ma 11 miesięcy,nic na siłę,też kładliśmy z mężem dalej jakiś przedmiot żeby "podeszła" po niego,ale nie chciała:)
gość gość 26.11.10, 19:06 cytuj link zgłoś

   
(27 - 5)
84%
erm
może po prostu nie będzie raczkować,moja córcia też nie raczkuje,chodzi w chodziku albo trzymana za rączki,a nawet już i rączkę,ma 11 miesięcy,nic na siłę,też kładliśmy z mężem dalej jakiś przedmiot żeby "podeszła" po niego,ale nie chciała:)


Przepraszam, ale jak ma dziecko czworakować skoro wkładając je do chodzika (który zresztą nie jest dobrym pomysłem pod względem zdrowotnym) podajecie jej przysłowiową zupę na tacy. Dziecko nie ma motywacji żeby czworakować bo zaraz mama z tatą włożą je do chodzika i będzie się przemieszczalo bez większego trudu...
gość gość 26.11.10, 19:10 cytuj link zgłoś

   
(31 - 1)
97%
Mój maluch ma niecałe 7,5 m-ca. Na podłodze spędza praktycznie cały czas gdy nie śpi (od 2 m-ca korzystaliśmy z maty edukacyjnej), kiedy mając 6 m-cy siedział samodzielnie, odstawilismy matę "na bok". Mimo wszystko do chwili obecnej nie raczkuje. :( Ponieważ wiem jakie to dla malucha ważne, codziennie cwiczymy! Kładę go na brzuszek, rozrzucam zabawki, a nawet piloty, tel kom, gazety itp... zachęcam słownie, czasami blokuję mu nóżki ręką, by wiedzial, że można się odepchnąc ... Na razie wypracowaliśmy pełzanie do tyłu. Wiem, że efekty będą i wkrótce ruszy do przodu! Wiem to na 100%, bo mój starszy synek (5,5 roku) też nie chciał nauczyc się tego sam i musieliśmy wypracowac to wspólnie :) I żadnych chodzików!!!
gość gość 03.01.11, 19:17 cytuj link zgłoś

   
(5 - 0)
100%
uważam że chodziki to najgorsze zło dla dziecka jak również kojce oczywiście można z tego skorzystać na chwilkę ale nie na cały dzień i dziecko z głowy mam starszego synka teraz ma 11 lat i małego 7 mies. ten starszy nie raczkował bardzo szybko stanął na nóżkach jak miał 9 mies gdy poszedł do szkoły miał problem z czytaniem udałam się do poradni i tak każdy pytał się mnie o rozwój jak był mały czy raczkował wtedy zrozumiałam jak ważne jest to co nie raz wydaje się rodzicom mało istotne teraz jest już wszystko ok. młody uczy się bardzo dobrze ale kosztowało nas to dużo pracy czasu i pieniędzy może to będzie przestrogą dla innych rodziców wiem jedno zrobię wszystko aby mój drugi malł synek raczkował wiem że się uda pozdrawiam
gość gość 16.03.11, 13:43 cytuj link zgłoś

   
(2 - 2)
50%
Mój synek najpierw pełzał, potem raczkował i dopiero usiadł właśnie z pozycji do raczkowania. Najlepiej kłaść dziecko często na brzuszku od małego - o ile to lubi. Dziecko w ten sposób ćwiczy i wzmacnia mięśnie grzbietu. Mój Misio nie lubił na początku, ale jak skończył 4 m-ce to cały dzień mógł na brzuchu leżeć, nie chciał inaczej i pewnie dlatego szybko zaczął się przemieszczać - najpierw pełzał wokół własnej osi, potem do przodu i później raczkował.
Są też zabawki wspomagające a raczej zachęcające do przemieszczania się - różne kule do raczkowania czy np. wyścigówka sterowana grzechotką Fisher Price. Zabawki uciekają przed dzieckiem, a ono ma motywację, żeby do nich dotrzeć. Autko jest fajniejsze niż te kule do raczkowania, bo w przeciwieństwie do kul zatrzymuje się i czeka aż dziecko dopełza do niego (po czym jak dziecko do autka dopadnie i położy rączkę na dachu znów zacznie jechać), a kule z tego co się orientuję zatrzymują się by po chwili znów się toczyć, więc na początku raczkowania dziecko może nie zaznać satysfakcji z dogonienia kuli, co może być dla małego czworaczka frustrujące i zniechęcające.
Molinezja Molinezja   06.04.11, 09:44 cytuj link zgłoś

   
(4 - 0)
100%
a moj tata nie raczkowal w ogole, chodzil jak mial 10 miesiecy, a nie znam sprawniejszego czlowieka. od zawsze ma swietna koordynacje ruchowa, teraz ma prawie 60 lat, a gra w noge, siatke, tenisa, biega wyczynowo na nartach (co wymaga ogromnje koordynacji), świetnie pływa. mniej inteligentny tez nie jest, wrecz przeciwnie :)
najwazniejsze to wykluczyc 'wady' neuro, np. nieodpowiednie napiecie miesniowe, i jesli lekarz ich nie stwierdzi pozwolic isc dziecku wlasnym torem.
gość gość 29.05.11, 11:11 cytuj link zgłoś

   
(1 - 1)
50%
dziecko najpierw powinno raczkowac a potem siadac
gość gość 14.11.11, 21:35 cytuj link zgłoś

   
(1 - 1)
50%
Mój synek niedawno skończył 8 miesiecy siedzi sam ale nie raczkuje i nie chce zbytnio stawac na nóżki czy sam nauczy sie raczkować?
gość iza 10.01.12, 13:21 cytuj link zgłoś

   
(0 - 3)
0%
Mój synek niedawno skonczyl 8 miesiecy sam siedzi ale nie raczkuje i nie bardzo chce stac na nozkach co zrobic zeby zaczal raczkowac?
gość iza 10.01.12, 13:34 cytuj link zgłoś

   
(1 - 1)
50%
a moje dziecko za 3 tygodnie kończy roczek i nie raczkuje tylko pełza- chodzić raczej nie będzie na roczek- powinnam się martwić?
gość gość 25.01.12, 22:44 cytuj link zgłoś

12

 
Zaloguj