Liczba pytań: 766868

Liczba odpowiedzi: 7162192

Kategoria: Dowolny temat
(8 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [04.03.2009]
Tagi: kosmetyki | mebelki itp | ubranka

III cykl ciąży

Jestem w 27 tygodniu ciąży i zastanawiam się czy to jest już pora na robienie zakupów związanych z narodzeniem dziecka, jeśli tak to od czego zacząć?

Najlepsza odpowiedź
(22 - 8)
73%
myślę że powinnaś zacząć od kupienia wyprawki do szpitala dla dziecka i dla siebie tzn podpaski poporodowe jednorazowe podkłady i majtki koszule do karmienia środki czystości dla maleństwa pampersy chusteczki i ubranka nie zapomnij o czapeczce, ręcznik , pieluchy tetrowe , flanelowa rożek lub becik oczywiście ani rusz ze szpitala bez fotelika samochodowego. Do domu ? hmm przewijak , wanienka , środki czystości dla niemowląt , kocyk , łóżeczko,materac do niego , pościel ,polecam firmę forenti mają zestawy pościel z wkładem kokosowym dziecko się nie zapoci pod nią , szczotka z miekkim włosiem , termometr dla dzieci , spirytus 70% lub są gotowe chusteczki do przemywania pępuszka , sól fizjologiczna , do czyszczenia noska aspirator np nose frida , co do wózka może poczekać i tak nie jest od razu potrzebny mąż może po niego sam pojechać ale wybież sobie jakiś
gość  gość 04.03.2009


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
(13 - 10)
57%
No na pewno jakiś pokoik , łóżeczko , przewijak musi być już. ;D
Wózek..
Parę ubranek na początek , środki do kąpieli i pampersy. :)
Zacznij już. ;>
gość gość 04.03.09, 18:48

(14 - 10)
58%
wanienka i oliwka talk i cos od odparzen
gość gość 04.03.09, 18:51

(19 - 12)
61%
aaaa wózka się nie kupuje przed porodem, bo to ponoć przynosi ciężki poród ;) jeszcze masz dużo czasu, będzie czas na wszystko :)) powodzenia życzę :))
MamusiaMartusia MamusiaMartusia   04.03.09, 20:18

(15 - 11)
58%
MamusiaMartusia
aaaa wózka się nie kupuje przed porodem, bo to ponoć przynosi ciężki poród ;) jeszcze masz dużo czasu, będzie czas na wszystko :)) powodzenia życzę :))
co za herezje ,sredniowiecze.
gość gość 04.03.09, 21:18

(22 - 8)
73%
myślę że powinnaś zacząć od kupienia wyprawki do szpitala dla dziecka i dla siebie tzn podpaski poporodowe jednorazowe podkłady i majtki koszule do karmienia środki czystości dla maleństwa pampersy chusteczki i ubranka nie zapomnij o czapeczce, ręcznik , pieluchy tetrowe , flanelowa rożek lub becik oczywiście ani rusz ze szpitala bez fotelika samochodowego. Do domu ? hmm przewijak , wanienka , środki czystości dla niemowląt , kocyk , łóżeczko,materac do niego , pościel ,polecam firmę forenti mają zestawy pościel z wkładem kokosowym dziecko się nie zapoci pod nią , szczotka z miekkim włosiem , termometr dla dzieci , spirytus 70% lub są gotowe chusteczki do przemywania pępuszka , sól fizjologiczna , do czyszczenia noska aspirator np nose frida , co do wózka może poczekać i tak nie jest od razu potrzebny mąż może po niego sam pojechać ale wybież sobie jakiś myślę że powinnaś zacząć od kupienia wyprawki do szpitala dla dziecka i dla siebie tzn podpaski poporodowe jednorazowe podkłady i majtki koszule do karmienia środki czystości dla maleństwa pampersy chusteczki i ubranka nie zapomnij o czapeczce, ręcznik , pieluchy tetrowe , flanelowa rożek lub becik oczywiście ani rusz ze szpitala bez fotelika samochodowego. Do domu ? hmm przewijak , wanienka , środki czystości dla niemowląt , kocyk , łóżeczko,materac do niego , pościel ,polecam firmę forenti mają zestawy pościel z wkładem kokosowym dziecko się nie zapoci pod nią , szczotka z miekkim włosiem , termometr dla dzieci , spirytus 70% lub są gotowe chusteczki do przemywania pępuszka , sól fizjologiczna , do czyszczenia noska aspirator np nose frida , co do wózka może poczekać i tak nie jest od razu potrzebny mąż może po niego sam pojechać ale wybież sobie jakiś
gość gość 04.03.09, 21:48

(16 - 8)
67%
To co napisała ENGY to oczywiście racja, to takie podstawy które lepiej mieć. Ja przed porodem kupiłam też łóżeczko i wózek. Akurat w moim przypadku dobrze że kupiłam bo mała dała nam takiego czadu przez pierwszy miesiąc/dwa że nie miałabym kiedy tych rzeczy kupić. Rzecz jasna fotelik samochodowy to podstawa jak ze szpitala będziesz wychodzić.
rudaania rudaania   04.03.09, 21:54

(16 - 2)
89%
jezeli nie posiadasz samochodu to fotelik jest zbednym zakupem, rownie dobrze mozesz dziecko ze szpitala zabrac w nosidelku lub gondoli z wozka.
na poczatek proponuje zakupic moze ze 5 kompletow ubranek(spiochy, kaftaniki, koszulki, jakis cieplejszy pajacyk), kocyk, i jakis cieply kombinezon jesli rodzisz zima, lub lzejszy na wiosne lato, pieluch tetrowych moze z 10 chyba ze planujesz uzywac tylko takich. Z bodami proponuje poczekac tak jak maluszek skonczy z miesiac i bedziesz juz pewniej sie czula w przebieraniu. ze dwie czapeczki wierzchnia i taka cieniutka aby zalozyc zaraz po kapieli. Wozek tez mozesz kupic przed porodem. oczywiscie kosmetyki, reczniki, do szpitala pampersy.
gość gość 05.03.09, 07:59

(14 - 10)
58%
aha jeszcze skarpetki i tak zwane łapki by maluszek sie nie podrapal
gość gość 05.03.09, 08:00