Liczba pytań: 764713

Liczba odpowiedzi: 7146297

Kategoria: Małe dziecko
(6 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [28.12.2010]

Obcinanie włosów

Poradźcie jak przekonać synka (2,5 roku) do obcięcia włosów.
Dość długo nie miał włosków, potem raczej marne i dopiero od jakiegoś pół roku włoski zgęstniały i pasuje je obciąć. Do tej pory jak tylko widzi mnie w nożyczkami w rękach to płacze i krzyczy że nie chce bo myśli że to boli. Kilka razy obciełam Mu włoski jak spał bo ma twardy sen :). ale przeciez tak nie można w nieskończoność. Do fryzjera nawet nie ma mowy żeby poszedł.

Najlepsza odpowiedź
   
(25 - 0)
100%
niech widzi jak tobie lub tacie obcinają to może się przekona
gość  gość 28.12.2010 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(25 - 0)
100%
niech widzi jak tobie lub tacie obcinają to może się przekona niech widzi jak tobie lub tacie obcinają to może się przekona
gość gość 28.12.10, 09:13 cytuj link zgłoś

   
(25 - 0)
100%
moze wez lalke ktorej on bedzie obcinal wlosy..pokaz ze to nic strasznego? albo przy nim obetnij sobie swoje wlosy, idz z nim do fryzjera i niech ci fryzjer przy nim obetnie..oczywiscie dlugo nie widziedzi ale zobaczy, ze ty lubisz obcinac wlosy.tylko to przychodzi mi do glowy.
gość gość 28.12.10, 09:14 cytuj link zgłoś

   
(25 - 0)
100%
Są różne metody i tak naprawdę ty znasz je naj lepiej.

Musiałaś na początku wystraszyć maluszka, moje rady, nie nożyczki a maszynka do włosów + tata. Mali chłopcy uwielbiają robić wszystko to co robią ich tatusiowie. A może po prostu wyślij ich do fryzjera ale tylko i wyłącznie chłopaków. Tylko syn i ojciec. To naprawdę działa.
gość gość 28.12.10, 09:15 cytuj link zgłoś

   
(25 - 0)
100%
sama niedawno byłam mile zaskoczona zachowaniem mojej córki (też 2,5 roku). W domu kilka razy podcinałam jej włoski i zawsze był krzyk i płacz. Ale przed świętami wybraliśmy się całą rodzinka do fryzjera. Najpierw widziała jak pani tacie ścina włosy, potem mama. Zapytałam czy chce podciąć włoski i siadła na specjalnym foteliku dla dzieci. Siedziała spokojnie do samego końca zainteresowana panem obok, który też podcinał włosy.
Musisz próbować do skutku, ale nic na siłę.Powodzenia:)
gość gość 28.12.10, 09:19 cytuj link zgłoś

   
(24 - 0)
100%
gość
Są różne metody i tak naprawdę ty znasz je naj lepiej.Musiałaś na początku wystraszyć maluszka, moje rady, nie nożyczki a maszynka do włosów + tata. Mali chłopcy uwielbiają robić wszystko to co robią ich tatusiowie. A może po prostu wyślij ich do fryzjera ale tylko i wyłącznie chłopaków. Tylko syn i ojciec. To naprawdę działa.

Juz raz widział jak ja zcinam włosy tacie maszynka i uciekł z łazienki z płaczem... :/
gość autor pytania 28.12.10, 09:23 cytuj link zgłoś

   
(23 - 1)
96%
Też myślę, że najlepiej zabrać do fryzjera Małego i Tatusia i pokazać najpierw, u Nas też był problem, ale z czasem było coraz lepiej, na początku Mały nie dał sobie nawet peleryny założyć, dlatego zabrałam Go do fryzjera latem i zdjęłam koszulkę, był tylko w samych spodenkach, fryzjerki też częstowały dzieci cukierkami to chwilę był spokój, bywało, że darł się wniebogłosy aż raz usłyszałam od przechodzących dewotek, "co pani robi dziecku, lepiej w domu samemu, a nie tak dziecko stresować", no bez przesady dziecku nic się nie stało, zwłaszcza, że po pewnym czasie synek sam doszedł do wniosku, że nie ma się czego bać
gość gość 28.12.10, 09:25 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj