Liczba pytań: 765031

Liczba odpowiedzi: 7148124

Kategoria: Samotni rodzice
(7 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [03.03.2009]
Tagi: bękart

Co zrobic jak dziecko pyta "kto to bekart?"

W istocie ojciec mojego dziecka ma rodzinę i nie zamierza ani nie zamierzał od niej odejść. To była moja decyzja, ktorej nie żałuję.Ale tatuś tylko płaci i nie chce żadnych kontaktów.Uważa ,że go oszukalam.Prawda jest taka ,że myslałamżezostanie ze mną jak się dowie o ciąży.Stało się dokladnie odwrotnie.

Najlepsza odpowiedź
   
(21 - 2)
91%
Drogie mamy po co ta "sprzeczka", gość wyżej jak najbardziej ma rację dziecku trzeba odpowiedzieć na każde pytanie ale już rola mamy jak to powie trzeba mieć duże wyczucie taktu jak to powiedzieć. Bo też mama zadająca to pytanie nie powiedziała ile dziecko ma lat a to jest bardzo ważne. Przyjmując że to już spore dziecko (skoro zadaje takie pytanie) to na początku trzeba wyjaśnić że samo słowo nie jest ani obraźliwe ani nie dotyczy zachowania dziecka (dorosła osoba wie że to niezbyt miłe ale dziecko nie i nie warto je uświadamiać o naszych odczuciach ) jak się dziecku wyjaśni że w ten sposób zostaje określone dziecko bez ojca ( a nie że ojciec go nie chciał) ale to nie jest zbyt mądre określenie bo można je zastąpić innym słowem. I na zasadzie takich tłumaczeń można wszystko dziecku wyjaśnić a nawet powinno się aby nie przynosiło z podwórka takich nowości. Ale to jest sztuka przekazania informacji z wielkim taktem aby dziecko nie odczuło piętna tego słowa. Bo jak dziecku mama nie wytłumaczy wszystkiego odrazu to go uświadomią bardzo boleśnie inne dzieci. Takie jest moje zdanie :)
Selena  Selena   03.03.2009 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(21 - 2)
91%
Drogie mamy po co ta "sprzeczka", gość wyżej jak najbardziej ma rację dziecku trzeba odpowiedzieć na każde pytanie ale już rola mamy jak to powie trzeba mieć duże wyczucie taktu jak to powiedzieć. Bo też mama zadająca to pytanie nie powiedziała ile dziecko ma lat a to jest bardzo ważne. Przyjmując że to już spore dziecko (skoro zadaje takie pytanie) to na początku trzeba wyjaśnić że samo słowo nie jest ani obraźliwe ani nie dotyczy zachowania dziecka (dorosła osoba wie że to niezbyt miłe ale dziecko nie i nie warto je uświadamiać o naszych odczuciach ) jak się dziecku wyjaśni że w ten sposób zostaje określone dziecko bez ojca ( a nie że ojciec go nie chciał) ale to nie jest zbyt mądre określenie bo można je zastąpić innym słowem. I na zasadzie takich tłumaczeń można wszystko dziecku wyjaśnić a nawet powinno się aby nie przynosiło z podwórka takich nowości. Ale to jest sztuka przekazania informacji z wielkim taktem aby dziecko nie odczuło piętna tego słowa. Bo jak dziecku mama nie wytłumaczy wszystkiego odrazu to go uświadomią bardzo boleśnie inne dzieci. Takie jest moje zdanie :) Drogie mamy po co ta "sprzeczka", gość wyżej jak najbardziej ma rację dziecku trzeba odpowiedzieć na każde pytanie ale już rola mamy jak to powie trzeba mieć duże wyczucie taktu jak to powiedzieć. Bo też mama zadająca to pytanie nie powiedziała ile dziecko ma lat a to jest bardzo ważne. Przyjmując że to już spore dziecko (skoro zadaje takie pytanie) to na początku trzeba wyjaśnić że samo słowo nie jest ani obraźliwe ani nie dotyczy zachowania dziecka (dorosła osoba wie że to niezbyt miłe ale dziecko nie i nie warto je uświadamiać o naszych odczuciach ) jak się dziecku wyjaśni że w ten sposób zostaje określone dziecko bez ojca ( a nie że ojciec go nie chciał) ale to nie jest zbyt mądre określenie bo można je zastąpić innym słowem. I na zasadzie takich tłumaczeń można wszystko dziecku wyjaśnić a nawet powinno się aby nie przynosiło z podwórka takich nowości. Ale to jest sztuka przekazania informacji z wielkim taktem aby dziecko nie odczuło piętna tego słowa. Bo jak dziecku mama nie wytłumaczy wszystkiego odrazu to go uświadomią bardzo boleśnie inne dzieci. Takie jest moje zdanie :)
Selena Selena   03.03.09, 15:47 cytuj link zgłoś

   
(21 - 2)
91%
benkart- tak nazywano w dawnych czasach dziecko poczete przed slubem, niewazne czy z ojcem czy nie
gość gość 17.03.09, 09:41 cytuj link zgłoś

   
(20 - 2)
91%
martaq100 zanim coś napiszesz to pomyśl troszkę nad tym co piszesz. Dziecko powinno zawsze ale to zawsze dostać odpowiedz nawet na trudne pytania.
gość gość 03.03.09, 12:57 cytuj link zgłoś

   
(19 - 1)
95%
nawet mowiac mu ze bękart to dziecko nie chciane pomysl jak on to zrozumie kiedy mama mu o tym powie.Czy ty powiedziala bys w takiej sytuacji w jakiej jest ta kobieta swojemu dziecku ze jest nie chciane przez tatusia watpie.
gość gość 03.03.09, 15:08 cytuj link zgłoś

   
(20 - 3)
87%
A jeżeli będzie nalegało to udaj że nie wiesz ale popytasz znajomych. Może zapomni.....
martag100 martag100   03.03.09, 10:27 cytuj link zgłoś

   
(18 - 1)
95%
Szkoda, że nie pomyslałas o tym jak rozkładałaś nogi
gość gość 27.12.13, 12:29 cytuj link zgłoś

   
(20 - 4)
83%
Wspołczuje ale nie martw sie teraz mu nic nie tłumacz bo zranisz uczucia dziecka.
gość gość 03.03.09, 09:32 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj