Liczba pytań: 759362

Liczba odpowiedzi: 7107766

Kategoria: Dom i rodzina
(48 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [09.11.2017]

Ile wydajecie miesiecznie na zycie calej rodziny?

jak to u was wyglada miesiecznie, ilu czlonkow rodziny?

My mamy 3 dzieci, ja nie pracuje, mamy domek, splacamy kredyt, jeszcze 4 lata. Budzet domowy to wyplata meza - 12 tysiecy plus 2 tysiace z wynajmu mojego mieszkania po babci, plus 1000 zl na dwojke dzieci, lacznie 15 k miesiecznie.

Jesli chodzi o wydatki:
1700 zl zzera nam rata kredytu
400zl media
900 zl paliwo, ubezpieczenie, mamy dwa samochody (niestety potrzebne sa dwa, ja woze dzieci do szkoly, na zajecia, maz do pracy potrzebuje)
jedzenie - tu nie jestem dokladnie pewna, bo nie prowadze jakichs obliczen, ale mysle ze z wyjsciami, 2, 3 razy w miesiacu cala rodzina, plus zywkle wyzywienie to bedzie ok 2700-2900 pln
chemia gospodarcza, kosmetyki, srodki czystosci, mamy dwa psy, wiec weterynarz raz na 3 msc, jedzenie dla nich, liczac razem wychodzi jakies 700 zl miesiecznie.
Zajecia dodatkowe dzieci, moja szkola - 870 zl.
dentysta, ortodonta dziecka, leki itd (wiadomo nie wszystko co miesiac, ale licze tak srednio, bo syn ma aparat) - kolejne 700 zl.
Ubran nie kupujemy co miesiac ale wiadomo, dzieciaki rosna, wiec co sezon maja praktycznie cala szafe wymieniana, wiec tu tez sporo kasy schodzi.
Reszta wydatkow to rzeczy typu jakies kino, aquapark, sieciowki dla dzieci,takie rozne pierdoly, ktorych sie nie zauwaza a tez gdzies te pieniadze ulatuja ..:)

Zwykle w miesiacu udaje nam sie zaoszczedzic jakies 2,3 tysiace, co niby nie jest malo, ale szukam oszczednosci, chcemy w przyszlym roku zajac sie ogrodem, bo dom kupilismy niedawno, niestety troche jest jeszcze do wykonczenia, ale kasy nie bylo na tak duze przedsiewziecie :(macie jakies metody, sprawdzone sposoby zeby miec wladze nad wydatkami i zeby zaoszczedzic jak najwiecej jak najmniej to odczuwajac?

Najlepsza odpowiedź
   
(15 - 7)
68%
gość
gość
2 dzieci, wydajemy roznie od 6-9 tysiecy mc.
9 tys : przez 30 dni = 300 zł dziennie na wyżywienie dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci. Napiszesz co wy jecie ????????


A to tylko na jedzenie sie wydaje pieniadze? Utrzymanie samochodu, paliwo, lekarze, ubrania, jakas rozrywka, wycieczki, pomagamy tesciowej finansowo. Na jedzenie akurat nie wychodzi tak duzo, gorzej z moimi kosmetykami i gadzetami meza :P
gość  gość 09.11.2017 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(0 - 2)
0%
Czynsz 300, media 300, jedzenie, chemia 2 tys. Paliwo tylko w weekendy i nie licze ile idzie. Odkładamy 4 tys.
gość gość 09.11.17, 19:29 cytuj link zgłoś

   
(0 - 1)
0%
gość
Czynsz 300, media 300, jedzenie, chemia 2 tys. Paliwo tylko w weekendy i nie licze ile idzie. Odkładamy 4 tys.


A ubrania to rożnie, czasami zaszalejemy
gość gość 09.11.17, 19:30 cytuj link zgłoś

   
(1 - 2)
33%
gość
gość
Czynsz 300, media 300, jedzenie, chemia 2 tys. Paliwo tylko w weekendy i nie licze ile idzie. Odkładamy 4 tys.
A ubrania to rożnie, czasami zaszalejemy


to sporo odkladacie, super :) macie dzieci?
gość gość 09.11.17, 19:32 cytuj link zgłoś

   
(1 - 2)
33%
gość
gość
gość
Czynsz 300, media 300, jedzenie, chemia 2 tys. Paliwo tylko w weekendy i nie licze ile idzie. Odkładamy 4 tys.
A ubrania to rożnie, czasami zaszalejemy
to sporo odkladacie, super :) macie dzieci?


Nie mamy dzieci i dlatego tyle udaje sie odłożyć. Odkładamy na większe mieszkanie, bo teraz mamy jedynie 45 metrów
gość gość 09.11.17, 19:33 cytuj link zgłoś

   
(1 - 3)
25%
Jakieś 2,5 tyś funtów na 4 osoby i kota
gość gość 09.11.17, 19:33 cytuj link zgłoś

   
(1 - 3)
25%
2 dzieci, wydajemy roznie od 6-9 tysiecy mc.
gość gość 09.11.17, 19:36 cytuj link zgłoś

   
(3 - 3)
50%
Ok. 2000 euro, 3 osoby i kot.
gość gość 09.11.17, 19:36 cytuj link zgłoś

   
(3 - 5)
38%
Odkładaj 500 plus i do tego jakas określona sumę, i tego nie ruszaj
gość gość 09.11.17, 19:42 cytuj link zgłoś

   
(3 - 6)
33%
gość
2 dzieci, wydajemy roznie od 6-9 tysiecy mc.
A śmiali się że na DM nie ma milionerek :D
gość gość 09.11.17, 19:44 cytuj link zgłoś

   
(2 - 5)
29%
gość
gość
2 dzieci, wydajemy roznie od 6-9 tysiecy mc.
A śmiali się że na DM nie ma milionerek :D

Ale ja musze sie puszczać, żebyśmy te 6-9 tys. wydali
gość gość 09.11.17, 19:46 cytuj link zgłoś

   
(2 - 6)
25%
gość
2 dzieci, wydajemy roznie od 6-9 tysiecy mc.
9 tys : przez 30 dni = 300 zł dziennie na wyżywienie dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci. Napiszesz co wy jecie ????????
gość gość 09.11.17, 19:46 cytuj link zgłoś

   
(1 - 2)
33%
Rodzina 4 osoby, dochod laczny 12000. Suma kosztow stalych okolo 8500, nie liczac ubran i wyjazdow.
gość gość 09.11.17, 19:47 cytuj link zgłoś

   
(4 - 5)
44%
gość
gość
2 dzieci, wydajemy roznie od 6-9 tysiecy mc.
9 tys : przez 30 dni = 300 zł dziennie na wyżywienie dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci. Napiszesz co wy jecie ????????


A ty tylko żarcie liczysz w wydatkach miesięcznych? To napisz ile ty ważysz? Rachunki, chemia, kosmetyki, ubrania, paliwo a ta tylko żarcie widzi :D
gość gość 09.11.17, 19:48 cytuj link zgłoś

   
(2 - 3)
40%
gość
gość
2 dzieci, wydajemy roznie od 6-9 tysiecy mc.
9 tys : przez 30 dni = 300 zł dziennie na wyżywienie dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci. Napiszesz co wy jecie ????????
Tata je jak słoń, mama jak pani hipopotamowa i 2 małe słoniątka.
gość gość 09.11.17, 19:49 cytuj link zgłoś

   
(3 - 1)
75%
gość
gość
2 dzieci, wydajemy roznie od 6-9 tysiecy mc.
9 tys : przez 30 dni = 300 zł dziennie na wyżywienie dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci. Napiszesz co wy jecie ????????
to e życiu się tylko je?
gość gość 09.11.17, 19:51 cytuj link zgłoś

   
(2 - 7)
22%
gość
gość
gość
2 dzieci, wydajemy roznie od 6-9 tysiecy mc.
9 tys : przez 30 dni = 300 zł dziennie na wyżywienie dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci. Napiszesz co wy jecie ????????
A ty tylko żarcie liczysz w wydatkach miesięcznych? To napisz ile ty ważysz? Rachunki, chemia, kosmetyki, ubrania, paliwo a ta tylko żarcie widzi :D
Pewnie nie jecie tylko tak jak piszesz żrecie. Przeczytaj pytanie, życie to nie benzyna czy ciuchy.
gość gość 09.11.17, 19:52 cytuj link zgłoś

   
(5 - 4)
56%
gość
gość
gość
gość
2 dzieci, wydajemy roznie od 6-9 tysiecy mc.
9 tys : przez 30 dni = 300 zł dziennie na wyżywienie dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci. Napiszesz co wy jecie ????????
A ty tylko żarcie liczysz w wydatkach miesięcznych? To napisz ile ty ważysz? Rachunki, chemia, kosmetyki, ubrania, paliwo a ta tylko żarcie widzi :D
Pewnie nie jecie tylko tak jak piszesz żrecie. Przeczytaj pytanie, życie to nie benzyna czy ciuchy.

Czepliwa baba z ciebie. Napisała ogólnie a autorka wymienia wszystko po kolei. Moze kredyt, przedszkole dla dzieci, duże rachunki, no nie mysl tylko o tym żarciu
gość gość 09.11.17, 19:54 cytuj link zgłoś

   
(1 - 2)
33%
gość
gość
gość
2 dzieci, wydajemy roznie od 6-9 tysiecy mc.
9 tys : przez 30 dni = 300 zł dziennie na wyżywienie dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci. Napiszesz co wy jecie ????????
Tata je jak słoń, mama jak pani hipopotamowa i 2 małe słoniątka.
gość
gość
gość
gość
2 dzieci, wydajemy roznie od 6-9 tysiecy mc.
9 tys : przez 30 dni = 300 zł dziennie na wyżywienie dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci. Napiszesz co wy jecie ????????
A ty tylko żarcie liczysz w wydatkach miesięcznych? To napisz ile ty ważysz? Rachunki, chemia, kosmetyki, ubrania, paliwo a ta tylko żarcie widzi :D
Pewnie nie jecie tylko tak jak piszesz żrecie. Przeczytaj pytanie, życie to nie benzyna czy ciuchy.


Chyba ktos ma bol duuuupy bo noe uwierzę, ze czepiacie sie jej bez powodu
gość gość 09.11.17, 19:56 cytuj link zgłoś

   
(1 - 4)
20%
gość
gość
gość
gość
gość
2 dzieci, wydajemy roznie od 6-9 tysiecy mc.
9 tys : przez 30 dni = 300 zł dziennie na wyżywienie dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci. Napiszesz co wy jecie ????????
A ty tylko żarcie liczysz w wydatkach miesięcznych? To napisz ile ty ważysz? Rachunki, chemia, kosmetyki, ubrania, paliwo a ta tylko żarcie widzi :D
Pewnie nie jecie tylko tak jak piszesz żrecie. Przeczytaj pytanie, życie to nie benzyna czy ciuchy.
Czepliwa baba z ciebie. Napisała ogólnie a autorka wymienia wszystko po kolei. Moze kredyt, przedszkole dla dzieci, duże rachunki, no nie mysl tylko o tym żarciu
Jeśli się coś pisze to trzeba odpowiadać za bzdury które się pisze. Moja odp to na : " 2 dzieci wydajemy różnie od 6-9 tys. na miesiąc". Kto ma rację? Umiesz się przyznać?
gość gość 09.11.17, 20:00 cytuj link zgłoś

   
(3 - 2)
60%
gość
gość
gość
gość
gość
gość
2 dzieci, wydajemy roznie od 6-9 tysiecy mc.
9 tys : przez 30 dni = 300 zł dziennie na wyżywienie dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci. Napiszesz co wy jecie ????????
A ty tylko żarcie liczysz w wydatkach miesięcznych? To napisz ile ty ważysz? Rachunki, chemia, kosmetyki, ubrania, paliwo a ta tylko żarcie widzi :D
Pewnie nie jecie tylko tak jak piszesz żrecie. Przeczytaj pytanie, życie to nie benzyna czy ciuchy.
Czepliwa baba z ciebie. Napisała ogólnie a autorka wymienia wszystko po kolei. Moze kredyt, przedszkole dla dzieci, duże rachunki, no nie mysl tylko o tym żarciu
Jeśli się coś pisze to trzeba odpowiadać za bzdury które się pisze. Moja odp to na : " 2 dzieci wydajemy różnie od 6-9 tys. na miesiąc". Kto ma rację? Umiesz się przyznać?


Ale o co ci kwoko chodzi? Do czego sie przyznać? Napisała jakas kobieta, ze wydaje 6-9 na miesiąc, niekoniecznie tylko na jedzenie a tobie cholera wie o co chodzi?
gość gość 09.11.17, 20:02 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj