Liczba pytań: 757826

Liczba odpowiedzi: 7097747

(14 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [16.05.2017]

Złe samopoczucie przy antykoncepcji

Hej. Od tygodnia biorę tabletki antykoncepcyjne (pierwszy raz w życiu). Lekarz przepisał mi je na PCOS. Od kilku dni czuje przewlekle zmęczenie, nic mi się nie chce, do treningu się zmusiłam (ćwicze regularnie), a humor w ogóle mi nie dopisuje. Słyszałam że to może być wina tabletek antykoncepcyjnych... mogę na to wpłynąc w jakiś sposób, mija to samo czy mam się przyzwyczaic?

Jak wy się czulyscie/czujecie przy antykoncepcji hormonalnej?

Najlepsza odpowiedź
   
(1 - 0)
100%
To przestań brać. Proste rozwiązanie, a jakie skuteczne.
gość  gość 16.05.2017 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(1 - 2)
33%
To kara boska za antykoncepcje.
gość gość 16.05.17, 19:01 cytuj link zgłoś

   
(1 - 0)
100%
To przestań brać. Proste rozwiązanie, a jakie skuteczne. To przestań brać. Proste rozwiązanie, a jakie skuteczne.
gość gość 16.05.17, 20:00 cytuj link zgłoś

   
(1 - 0)
100%
Idź do lekarza, bo nie będziesz się przecież przyzwyczajać do złego samopoczucia :D Niech zmieni Ci na inne, albo coś innego doradzi. Ja się dobrze czułam biorąc tabletki antykoncepcyjne.
Tymczasowa Tymczasowa   16.05.17, 20:01 cytuj link zgłoś

   
(0 - 2)
0%
Tymczasowa
Idź do lekarza, bo nie będziesz się przecież przyzwyczajać do złego samopoczucia :D Niech zmieni Ci na inne, albo coś innego doradzi. Ja się dobrze czułam biorąc tabletki antykoncepcyjne.
No właśnie, bzykanie to ma być mega przyjemność rozkosz a nie jakieś przyzwyczajanie.
gość gość 16.05.17, 20:08 cytuj link zgłoś

   
(0 - 1)
0%
Też miałam takie jazdy przy tabletkach a kilka razy zmieniałam. W końcu gin zaproponował mi wkładkę levosert. Zdecydowałam się na nią i żadnych efektów ubocznych nie odczuwam. Wszystko zależy od organizmu jak zareaguje na nowe dawki hormonów dlatego warto skonsultować to z lekarzem.
gość Kajucha 17.05.17, 14:06 cytuj link zgłoś

   
(0 - 1)
0%
Na pewno trzeba wziąć pod uwagę, że organizm potrzebuje chwili by się przyzwyczaić. Jeżeli lekarz przepisał Ci konkretne pigułki to pewnie robił to w oparciu o badania, tak? Jeżeli nie, to jest ryzyko, że są źle dobrane i warto rozważyć wymianę. Btw. pierwsze słyszę o leczeniu PCOS wkładkami :D
gość mame 31.05.17, 19:37 cytuj link zgłoś

   
(0 - 1)
0%
najlepiej jak byś poszła do ginekologa, ja jak chciałam korzystać z antykoncepcji to pierwsze co to poszłam do lekarza, żeby mi przepisał tabletki, nie można tego robić na własną rękę bo możemy sobie tylko narobić kłopotu.
gość toffinka 26.06.17, 15:07 cytuj link zgłoś

   
(0 - 1)
0%
ja uważam, że jeśli odczuwamy jakieś negatywne skutki po zastosowaniu antykoncepcji to zdecydowanie należy idać się z tym do ginekologa, jeśli tabletki są dobrze dopasowane to nie powinniśmy odczuwać niczego negatywnego w swoim samopoczuciu.
gość tulimka 28.07.17, 13:41 cytuj link zgłoś

   
(0 - 1)
0%
Ja na Twoim miejscu bym poczekała 2-3 miesiące, aż organizm się dostosuje. Ja biorę vibin, na początku też się zdarzało, że byłam taka zmęczona, troszkę bolała mnie głowa czasami, ale to szybko minęło i teraz już jest ok, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.
gość daga 31.07.17, 09:02 cytuj link zgłoś

   
(0 - 1)
0%
Organizm potrzebuje około trzech miesięcy na przystosowanie się. Tak mi tłumaczył mój gin.
gość Misia 31.07.17, 23:46 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
moim zdaniem najelpiej iść po prostu do ginekologa, któy dobierze nam antykoncpecją a nie na włąśna rękę próbować wybrać sobie metodę antykoncpecji.
gość plumka 25.08.17, 15:03 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Skoro autorka dostała pigułki na pcos, to raczej nie na własną rękę, tylko od ginekologa właśnie.
gość daga 25.08.17, 18:39 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
ja uważam, że najpierw ginekolog potem wybór odpowiedniej antykocepcji, ja tak robiłam jak szukałam rozwiązania dla siebie, ale najpierw poszłam do lekarza to była podstawa.
gość klimka 28.08.17, 14:43 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
antykoncpecje powinien dobierać ginekolog, mi przepisał elin i super się czuję, zero skutków ubocznych, fajnie się czuję, dlatego nie mam zamiaru zmieniać na nic innego.
gość remulka 29.08.17, 12:06 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj