Liczba pytań: 760312

Liczba odpowiedzi: 7114574

Kategoria: Starsze dziecko
(13 odpowiedzi)
Gaja Pytanie zadaje: Gaja   [26.02.2009]
Tagi: 6 latki

5-6 latki i ten sam program nauczania?

Od września tego roku znikają tradycyjne zerówki. Sześciolatki, które nie pójdą do pierwszej klasy (decyzję pozostawiono rodzicom), zaczną realizować nowy program wychowania przedszkolnego. Ten sam program mają też od września realizować pięciolatki, którym rząd zagwarantował miejsce w przedszkolu. Co za bałagan jest w tym nauczaniu? Czy ktoś jest lepiej zorientowany? Mój synek ma iść w tym roku do zerówki i mam rozumiec że połowa 1 klasy za rok będzie młodsza? Hmmm

Pokaż odpowiedzi użytkownika (4) »

Najlepsza odpowiedź
   
(22 - 2)
92%
Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o rozwój emocjonalny i społeczny jestem całkowicie spokojna. Synek radzi sobie doskonale. Nie potrafi jednak jeszcze czytać ani pisać (to można nadrobić). Jeśli mogłabys mi doradzić byłabym wdzięczna. Kuba już jako 4 latek realizował program dla 5-o latków bo radził sobie dobrze. Obecnie odpowiednio do swojego wieku również program dla 5-o latków (już inną książkę) i jak się obecnie dowiaduję że jako 6-o latek ponownie obejmie go program 5-o latków wg nowego systemu nauczania to pomimo że jestem przeciwna wcześniejszemu posyłaniu dzieci do szkoły, poważnie się nad tym zastanawiam. Proszę doradźcie co zrobić.
Gaja  Gaja   27.02.2009 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(20 - 1)
95%
Taka informacja jest zamieszczona dzisiaj na wp.pl
Czyli jeśli dziecko pójdzie do zerówki np. w szkole będzie edukacyjnie na tym samym poziomie co 5-latek ( bo programy maja być takie same) a jeżeli pójdzie do 1 klasy to odbiore mu dzieciństwo ?? Czy jest jakieś dobre wyjscie z tej sytuacji?
Gaja Gaja   26.02.09, 11:55 cytuj link zgłoś

   
(19 - 0)
100%
mamusiakarolina już dała taki temat, oczytaj sobie http://www.dobramama.pl/pokaz/(...)latki_do_szkoly
gość gość 26.02.09, 12:07 cytuj link zgłoś

   
(21 - 1)
95%
cześć!!! z tego co ja wiem to zerówki nieznikaja, moja córka skończy w marcu 6lat, i my jako rodzice mamy teraz wybór, albo posłac ja do zerówki ( do przedszkola, lub szkoły) lub do 1 klasy. dopireo od 2012 roku 6latki pójda obowiazkowo do 1klasy, a dotego czasu o tym gdzie posłac dziecko decydują rodzice. pozdrawiam
maszyna maszyna   26.02.09, 12:55 cytuj link zgłoś

   
(21 - 1)
95%
Mój synek jest z lutego 2003. Najpierw zastanawiałam się czy pozostawić go w przedszkolu czy juz wysłać do zerówki w szkole, gdyż nie chciałam zabierać mu roku dzieciństwa ale w tej chwili ...skoro dzieci w zerówkach maja mieć taki sam program nauczania jak pieciolatki to może lepiej posłać go juz do 1 klasy?? Zastanawiałaś się nad tym? Czy jestes już zdecydowana?
gość gość 26.02.09, 13:10 cytuj link zgłoś

   
(20 - 1)
95%
Nie patrz na program tylko obserwuj swoje dziecko i zdecyduj, czy dorosło emocjonalnie do tego aby iść do I-szej klasy. Często dzieci doskonale radzą sobie z programem, czytają, piszą itp ale mają kłopoty z adaptacją i odnalezieniem się w nowej sytuacji. Wiem co mówię, uczę klasy I-III i obserwuję, jak często niedojrzałe i zagubione są w szkole 7-latki. Doradzam też wizytę w wybranej szkole i sprawdzenie warunków tj. świetlica, stołówka, jak zorganizowano system lekcji i przerw dla najmłodszych. To bardzo ważne! A swoją drogą- mój synek kończy teraz 6 lat i zostawiam go w przedszkolu, choć już czyta i świetnie liczy. Decyzja należy do Ciebie :) Powodzenia!
gość gość 27.02.09, 10:46 cytuj link zgłoś

   
(22 - 2)
92%
Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o rozwój emocjonalny i społeczny jestem całkowicie spokojna. Synek radzi sobie doskonale. Nie potrafi jednak jeszcze czytać ani pisać (to można nadrobić). Jeśli mogłabys mi doradzić byłabym wdzięczna. Kuba już jako 4 latek realizował program dla 5-o latków bo radził sobie dobrze. Obecnie odpowiednio do swojego wieku również program dla 5-o latków (już inną książkę) i jak się obecnie dowiaduję że jako 6-o latek ponownie obejmie go program 5-o latków wg nowego systemu nauczania to pomimo że jestem przeciwna wcześniejszemu posyłaniu dzieci do szkoły, poważnie się nad tym zastanawiam. Proszę doradźcie co zrobić. Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o rozwój emocjonalny i społeczny jestem całkowicie spokojna. Synek radzi sobie doskonale. Nie potrafi jednak jeszcze czytać ani pisać (to można nadrobić). Jeśli mogłabys mi doradzić byłabym wdzięczna. Kuba już jako 4 latek realizował program dla 5-o latków bo radził sobie dobrze. Obecnie odpowiednio do swojego wieku również program dla 5-o latków (już inną książkę) i jak się obecnie dowiaduję że jako 6-o latek ponownie obejmie go program 5-o latków wg nowego systemu nauczania to pomimo że jestem przeciwna wcześniejszemu posyłaniu dzieci do szkoły, poważnie się nad tym zastanawiam. Proszę doradźcie co zrobić.
Gaja Gaja   27.02.09, 11:03 cytuj link zgłoś

   
(20 - 0)
100%
Szkoła do której chcemy posłać synka jest przez nas wybrana. Jest przygotowana na młodsze dzieci. Lekcje są zawsze od 8.00 świetlica jest oddzielna a piętro wydzielone. Może jednak do 1 klasy ?
Gaja Gaja   27.02.09, 11:07 cytuj link zgłoś

   
(21 - 1)
95%
wiesz mój syn był w grupie łącznej,on miał 5 a koledzy 6 lat,powiem ci,że duzy lepiej na tym wyszedł,teraz jest w 1 klasie,czyta płynnie,świetnie pisze a nauka idzie mu dobrze,pani powiedziała,ze wie które dzieci były w grupaxh łączonych a które nie,to widac po podejsciu do nauki,jednym minusem jest to ,że w zerówce czasami przerabiał ten sam materiał co w 5-latkach
sandra sandra   03.03.09, 18:35 cytuj link zgłoś

   
(2 - 0)
100%
Czyli był 2 razy w zerówce? To zdecydowanie lepsza sytuacja jeśli mógł się dłużej przygotowywać. Gdybym chciała jednak wysłać mojego synka do 1 klasy pominie on jakby zerówkę, a wysyłając go do zerówki będzie przerabiał ponownie ten sam materiał. Sama już nie wiem co lepsze.
Gaja Gaja   05.03.09, 08:20 cytuj link zgłoś

   
(2 - 1)
67%
No cóż ja tego problemu nie mam,bo moja córa jest z 2006 roku co oznacza,że jest tym 1 obowiązkowym rocznikiem,który pójdzie do szkoły w wieku 6 lat.Bardzo się tego boję.Syn poszedł do szkoły,jako 7 latek i miał straszne problemy(zaczął mówić w 5 roku życia.Było bardzo ciężko.Jeżdziliśmy z nim od logopedy do logopedy.Gdy szedł do szkoły nie wymawiał jeszcze SZ,nie umiał czytać itd).Córka ma 2,5 roku.Mówi troszkę więcej niż syn(on do 5 roku życia mówił tylko mama,tata,baba i to,czyli dziadek),ale jak na swój wiek bardzo mało.Byliśmy z nią u logopedy.Doradziła nam ćwiczenia takie jak z synem,a do niej przyjechać,gdy mała skończy 3 lata.Ale co będzie jeśli historia się powtórzy?
magklc magklc   05.03.09, 21:46 cytuj link zgłoś

   
(2 - 0)
100%
A ja tą nową reformę uważam za totalny bezsens. Bo jak 5 latek który urodził się w miesiącach z końca roku ma dorównać 6 latkowi urodzonemu na początku roku.Jak by nie patrzeć to są 2 lata rożnicy między dziećmi.Ale głupie i nie przemyślane ustawy to specjalność naszych polityków.
gość gość 30.01.11, 15:18 cytuj link zgłoś

   
(1 - 0)
100%
Popieram mój synek jest z 29grudnia 2006 i w tym roku zapisuję go do zerówki w szkole gdzie będą 6 i 5 razem. Nie wiem, a może zapisać Go do zerówki w przedszkolu?
gość gość 17.02.11, 08:52 cytuj link zgłoś

   
(2 - 0)
100%
Moim zdaniem cały system i to, że dzieci pięcioletnie muszą iść obowiązkowo do przedszkola to głupota. Widziałam dziś zadanie z książki dla 5-latków. Pisało w niej(wymień 8 rzeczy z które są zrobione z węgla. Dziecko nawet w tym wieku nie wie co to węgiel. I wiele innych głupich zadań. Ten kto wymyślił te zadania to albo nie ma dzieci, albo w brzuchu matki zdał już maturę i Jest takim geniuszem. A do tego jeszcze nie którzy nauczyciele chcieli by żeby dziecko pięcioletnie wszystko umiało i żeby nic nie musieli im tłumaczyć. To teraz jak dziecko skończy roczek to trzeba go uczyć już żeby nauczyciel się nie męczył. Za moich czasów wszystko było inaczej i zdążyłam ze wszystkim. Zabieracie dzieciom dzieciństwo i zamiast żeby wyszli na ludzi to zrobicie z nich (wiadomo kogo).
gość gość 14.12.12, 20:30 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj