Liczba pytań: 594623

Liczba odpowiedzi: 5989639

Kategoria: Dowolny temat
(13 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: Minka [14.01.2013]

Jak oszczędzać?

Drogie mamy, mam pytanie jak można oszczędzać? Mamy z mężem ostatnio dość poważne problemy finansowe i zaległości w opłatach się piętrzą zamiast maleć... jakoś musimy ten ciężki dla nas okres przetrzymać i stąd moje pytanie. Co można robić aby oszczędzać np. na wydatkach na jedzenie i chemię gospodarczą? Bo w sumie tylko na tym dałabym radę przyciąć wydatki (reszta wydatków jest już okrojona od dawna).

Najlepsza odpowiedź
   
(3 - 0)
100%
na moim przykladzie dobrze sprawdza sie planowanie posilkow. Robimy zakupy tygodniowe i planuje mniej wiecej co ugotuje na obiad na kazdy dzien, dzieki temu nie kupuje nie potrzebnych rzeczy. Lub na przyklad jak jak sie konczy termin waznosci jakiegos produktu w mojej lodowce to robie cos z tym na obiad a nie z tym na co nieraz mam ochote.
gość  gość 14.01.2013 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(0 - 0)
0%
a jak zyjesz ? opisz mzoe najpierw. co kupujesz, co jesz itp.
gość gość 14.01.13, 20:02 cytuj link zgłoś

   
(1 - 0)
100%
jest jedna metoda w 100% skuteczna:
wydawac mniej niz sie zarabia!
gość gość 14.01.13, 20:04 cytuj link zgłoś

   
(2 - 0)
100%
Zawsze można oszczędzić na rachunkach za np. światło, wodę :) jeśli chodzi o jedzenie to kupuj w dużych sklepach i sprawdzaj promocje ktore są. Możesz kupić mniej i nie wyrzucać jedzenia. Produkty można kupić tańsze, ale dobre jakościowo dalej
gość gość 14.01.13, 20:06 cytuj link zgłoś

   
(3 - 0)
100%
na moim przykladzie dobrze sprawdza sie planowanie posilkow. Robimy zakupy tygodniowe i planuje mniej wiecej co ugotuje na obiad na kazdy dzien, dzieki temu nie kupuje nie potrzebnych rzeczy. Lub na przyklad jak jak sie konczy termin waznosci jakiegos produktu w mojej lodowce to robie cos z tym na obiad a nie z tym na co nieraz mam ochote. na moim przykladzie dobrze sprawdza sie planowanie posilkow. Robimy zakupy tygodniowe i planuje mniej wiecej co ugotuje na obiad na kazdy dzien, dzieki temu nie kupuje nie potrzebnych rzeczy. Lub na przyklad jak jak sie konczy termin waznosci jakiegos produktu w mojej lodowce to robie cos z tym na obiad a nie z tym na co nieraz mam ochote.
gość gość 14.01.13, 20:06 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
gość
a jak zyjesz ? opisz mzoe najpierw. co kupujesz, co jesz itp.


jak żyje...
nie kupujemy rarytasów, staram się kupować możliwie tanio, aczkolwiek zdrowo bo mam dzieci, większość robię sama, ale jak mamy z mężem ochotę zjeść np. zamówioną pizzę to raz w miesiącu się może przytrafić
kupuję dużo warzyw i owoców, robię przetwory i mrożę, więc zawsze to taniej
czasem zdaża mi się kupić coś dzieciom, gazetkę, bajeczkę czy jakąś pierdółkę, ale to też w granicach zdrowego rozsądku
gość Minka 14.01.13, 20:07 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
planuj wydatki, np robcie duze zakupy raz w tyg z kartka, zaplanuj co bedziecie jest przez tydzien i pod tym katem robcie zakupy. sprawdzaj ceny, czasami produkty o takim samym sskladzie roznia sie cena znacznie, placisz za nazwe.
zuzanta zuzanta   14.01.13, 20:08 cytuj link zgłoś

   
(1 - 0)
100%
Minka
gość
a jak zyjesz ? opisz mzoe najpierw. co kupujesz, co jesz itp.
jak żyje... nie kupujemy rarytasów, staram się kupować możliwie tanio, aczkolwiek zdrowo bo mam dzieci, większość robię sama, ale jak mamy z mężem ochotę zjeść np. zamówioną pizzę to raz w miesiącu się może przytrafić kupuję dużo warzyw i owoców, robię przetwory i mrożę, więc zawsze to taniej czasem zdaża mi się kupić coś dzieciom, gazetkę, bajeczkę czy jakąś pierdółkę, ale to też w granicach zdrowego rozsądku
To fajnie :) mrożonki i przetwory to zawsze taniej
gość gość 14.01.13, 20:08 cytuj link zgłoś

   
(2 - 0)
100%
Minka
gość
a jak zyjesz ? opisz mzoe najpierw. co kupujesz, co jesz itp.
jak żyje... nie kupujemy rarytasów, staram się kupować możliwie tanio, aczkolwiek zdrowo bo mam dzieci, większość robię sama, ale jak mamy z mężem ochotę zjeść np. zamówioną pizzę to raz w miesiącu się może przytrafić kupuję dużo warzyw i owoców, robię przetwory i mrożę, więc zawsze to taniej czasem zdaża mi się kupić coś dzieciom, gazetkę, bajeczkę czy jakąś pierdółkę, ale to też w granicach zdrowego rozsądku


a bez tej pizzy mialabys 50zl wiecej pewnie w m-cu i juz jakis ruchunek zaplacony...
to jest oszczedzanie
gość gość 14.01.13, 20:08 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
ja oszcedzam kupujac np.make w biedronce lub tip w real,sa tansze i niecalkiem zle,robie na niej pierogi czy nalesniki.a lepsza czasmi kupie na ciasto.ostatnio tez zaczelam planowac obiady na tydzien i wypisuje co potrzebuje na ten tydzien.wolowiny czy cieleciny nie jem,bo bym nie wyrobila z kasa.miesko jem raz na jakis czas,za to staram sie duzo surowki,marchew ,buraki tanie.czasem mrozone warzywa firmy wyprodukowanej dla kaufland czy tip.chemia to jak kupie cifa to mam go dosc dlugo czy cos w tym podobne,a myje takie rzeczy b.czesto.mydlo kupuje 5 l.w plynie,wyjdzie napewno taniej.kupuje w carfour za o.6zl.
gość gość 14.01.13, 20:14 cytuj link zgłoś

   
(0 - 1)
0%
gość
Minka
gość
a jak zyjesz ? opisz mzoe najpierw. co kupujesz, co jesz itp.
jak żyje... nie kupujemy rarytasów, staram się kupować możliwie tanio, aczkolwiek zdrowo bo mam dzieci, większość robię sama, ale jak mamy z mężem ochotę zjeść np. zamówioną pizzę to raz w miesiącu się może przytrafić kupuję dużo warzyw i owoców, robię przetwory i mrożę, więc zawsze to taniej czasem zdaża mi się kupić coś dzieciom, gazetkę, bajeczkę czy jakąś pierdółkę, ale to też w granicach zdrowego rozsądku
a bez tej pizzy mialabys 50zl wiecej pewnie w m-cu i juz jakis ruchunek zaplacony... to jest oszczedzanie


owszem zgodzę się z tym, jednak mąż pracuje cały miesiąc, ciężko fizycznie, jakaś przyjemność też się czasem mu należy, nie mówię że jemy pizzę co miesiąc, ale czasem się trafi
gość Minka 14.01.13, 20:15 cytuj link zgłoś

   
(0 - 1)
0%
Najlepiej i najłatwiej na chemii. Często kupujemy produkty, które mają tańsze odpowiedniki, np. kupuje się Cif za 9 zł, a można kupić naszą serię Ludwika, która jest prawie o połowę tańsza, a wcale nie gorsza. Papier toaletowy można kupić w Biedronce (chodzi mi o ten gruby, tłoczony) za 6,50, zamiast wydawać 15 zł na Velvet. To samo z płynem do toalet - albo kupić duży Domestos w Biedronce (wychodzi taniej o jakieś 2,5 zł) lub kupować serię do czyszczenia Kreta (teraz jest w promocji w Naturze - 250g gratis za 5 zł z małym ogonkiem). Płyn do mycia naczyń wymienić na Fairy (tylko ten czerwony, bo reszta to ku pa), bo starcza na dłużej, choć nie jest najtańszy. Podpaski można kupować na promocji, nawet jak akurat okresu nie ma - w końcu ten towar nigdy się nie psuje. Pastę do zębów to samo - lepiej jak przeceniona. Szczoteczki do zębów są takie lepsze w Biedronce (te grube, pakowane po dwie) za 6 zł, zamiast tych markowych za 13 zł za 2 sztuki.
W ten sposób możesz nawet okroić budżet o 100 zł :) Mam nadzieję, że pomogłam :)
gość gość 14.01.13, 20:17 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Minka
gość
Minka
gość
a jak zyjesz ? opisz mzoe najpierw. co kupujesz, co jesz itp.
jak żyje... nie kupujemy rarytasów, staram się kupować możliwie tanio, aczkolwiek zdrowo bo mam dzieci, większość robię sama, ale jak mamy z mężem ochotę zjeść np. zamówioną pizzę to raz w miesiącu się może przytrafić kupuję dużo warzyw i owoców, robię przetwory i mrożę, więc zawsze to taniej czasem zdaża mi się kupić coś dzieciom, gazetkę, bajeczkę czy jakąś pierdółkę, ale to też w granicach zdrowego rozsądku
a bez tej pizzy mialabys 50zl wiecej pewnie w m-cu i juz jakis ruchunek zaplacony... to jest oszczedzanie
owszem zgodzę się z tym, jednak mąż pracuje cały miesiąc, ciężko fizycznie, jakaś przyjemność też się czasem mu należy, nie mówię że jemy pizzę co miesiąc, ale czasem się trafi


skoro nie starcza na rachunki to pizza jest glupim pomyslem. a takie tlumaczenie jak twoje..mam koleznake, ktora wiekszosc wyplaty przeznaje na ubrania i tez mowi, ze przyjemnosc jakas sie jej nalezy.
przyjemnosci to rzecz drugorzedna skoro ma sie na tyle malo, ze nie oplacasz rachunkow.
ty nie pracujesz? mozesz dorabiac i wtedy bez oszczedzania bedzie na przyjemnosci.
gość gość 14.01.13, 20:25 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Przede wszystkim planuj dokładnie zakupy, żeby nie wpadało to co niepotrzebne. Śledź też promocje w marketach. Co do chemii, to już był wpis wyżej, to bardzo dobre podejście. Ostatnio był też wątek o oszczędzaniu, może tam jeszcze znajdziesz jakieś wskazówki - http://www.dobramama.pl/pokaz/(...)sci#odp_4528656
bunia27 bunia27   14.01.13, 20:33 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki »