Liczba pytań: 759379

Liczba odpowiedzi: 7107831

Kategoria: Dom i rodzina
(126 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [15.12.2012]

Córka nie lubi mojego nowego partnera.

Jestem 5lat po rozwodzie. Mam 18letnią córkę z poprzedniego związku. Córka nie utrzymuje kontaktu z ojcem. Nie interesuje się nią. Od prawie 2lat jestem z nowym mężczyzną. Jednak to co wyrabia moja córka staje się nie do wytrzymania. Początkowo była miła dla mojego faceta ale gdy związek stawał się poważniejszy i on częściej zaczął uczestniczyć w moim życiu, bywać w naszym domu córka przestała być dla niego miła. On nigdy nie starał się zastąpić jej ojca ale chciał być dla niej jak dobry kolega. Zaczęło się od sytuacji, że córka zaczęła go unikać, przestała się odzywać. Gdy on był u nas, a córka robiła np. kawę zrobiła tylko mi, tylko mi przyniosła ciastko, na moje uwagi, że zachowuje się niekulturalnie nie reagowała. Później zaczęła się do niego obraźliwie odnosić, doszło do tego, że teraz w prost wyzywa go od debili. Gdy on jest u nas na obiedzie to córka nie usiądzie z nami przy stole, w ostatnie święta zamknęła się w pokoju i nie zeszła do nas na wigilię. On proponuje jej podwiezienie do szkoły to córka woli iść pieszo. W domu zamyka drzwi od swojego pokoju na zamek. Gdy ja pracuję dłużej, a on wraca do domu to córka nie idzie tam po szkole. Przychodzi do mnie do pracy i później razem wracamy. Pół roku temu powiedziała mi, że mój facet proponuje jej seks, że wiele razy gdy została z nim sama w domu to przychodził do niej i ją obmacywał, nie chciał puścić, że mówi jej różne świństwa o ubarwieniu seksualnym. Nie mogę w to uwierzyć, to dobry mężczyzna, wiem, że nie składał by córce niemoralnych propozycji. Znowu córka się boi, że on kiedyś weźmie ją siłą. Wydaje mi się, że ona go nie lubi i chce w ten sposób sprawić żebym się rozstała.. :/

Najlepsza odpowiedź
   
(138 - 13)
91%
Musisz bardzo dokładnie przyjrzeć się tej sprawie. Być może córka zmyśla, żeby pozbyć się faceta, ale co jeśli to prawda???
gość  gość 15.12.2012 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(1 - 0)
100%
gość
gość
wiesz co? ludzie/dzieci nie konfabulują na tak poważne tematy... zastanów się kto jest dla ciebie ważniejszy? córka czy facet? ps - jak można nie wierzyć własnemu dziecku?
niestety dzieci knfabulują, znam sprawę, która otarła się nawet o organy ścigania, gdyby nie glina z dobrym nosem i psycholog facet miałby sprawę o pedofilię, co nie znaczy, że nie należy się temu dobrze przyjżeć, bo no cóż jesteś o całe 18 lat starsza od córki, a młoda piękna dziewczyna może stanowić pokusę.


niedokładnie ujete, o co namniej o 18 lat, ona moze miec równie dobrze 55 a corka 18
gość gość 17.12.12, 11:41 cytuj link zgłoś

   
(3 - 0)
100%
Kobita nie pyta o radę, chce tylko potwierdzenia, usprawiedliwienia (?) dla siebie, swojej naiwności. Faceta nie można oskarżać o molestowanie bez dowodów, nie można też odrzucać tego co mówi córka.
Nie ma innego wyjścia niż wyjaśnienie wszystkiego, albo zerwanie z facetem.
Swoją drogą skoro córka ma 18 lat, dlaczego sama go nie nagra jak do niej się zwraca kiedy nie ma matki, np. telefonem ?
gość gość 17.12.12, 12:12 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Ciekawi mnie czy twojego starego partnera akceptowała :D,,, może powinnaś zmienić na takiego partnera którego będzie akceptować, szukaj :D, śmiechy warte, dziś inny jutro inny, partner partner partnerka, jakie to nowoczesne, tylko mi się kawał nasuwa co do tej nowoczesności,,,

ojciec rozmawia z synem, i mówi jesteś z tą swoją tyle lat może byście o ślubie pomyśleli,
- toto o ślubie ale my przecież preferujemy wolny związek
- hmmm wolny związek powiadasz, jak Locha z Knurem,
gość huanez 17.12.12, 12:26 cytuj link zgłoś

   
(1 - 2)
33%
Kobieto, byłam w związku 2.5 roku, moje dzieci 18 i 15 lat też nie akceptowały faceta i wiesz co, wywaliłam dziada bo moje dzieci są ważniejsze. Faceci przychodzą i odchodzą a dzieci to krew z krwi. W życiu nie przedłożyłam bym dobra dzieci na dobro faceta.
gość iza 17.12.12, 13:48 cytuj link zgłoś

   
(3 - 7)
30%
Najmądrzejsze co było w starożytności-jak facet chciał żenić się z rozwódką lub wdową,która miała swoje dzieci-to pierwsza jego czynnością było wybicie /uśmiercenie/jej przychówku i dopiero się z nią żenił.I to było mądre!!!!!!Obce bachory są podłe dla nowego partnera-oskarżą go o wszelkie świństwa,których nie zrobił!!Najlepiej-to siedzić przy starej żonie-jaka by nie była-walić wszystkie dziewki-ale nie żenić się!!!To mówi stary doświadczony,który tak właśnie zrobił-tylko tyle,że udało się odseparować jej przychówek-ale nie myślcie,że będziecie mieć w nowej żonie przyjaciela!!!!-ona zawsze będzie po stronie swojego miotu!!!!!
gość skóra i kość-al 17.12.12, 14:18 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Jeżeli córka Ciebie kocha, to powinna zaakceptować Twój wybór partnera życiowego. Nie wiadomo co przeszła ze swoim ojcem,a Twoim byłym mężem.1) Jeżeli on nie utrzymuje z nią kontaktów i ją odrzuca emocjonalnie, być może w ogóle ma negatywny stosunek do facetów, nie ufa im itd. i boi się o Ciebie,że Twój obecny facet Cię skrzywdzi.2) Być może jest zazdrosna o Twoje uczucia ( czuje się odrzucona i mało ważna) 3) Być może mówi prawdę, a facet się kamufluje - uważam ,że powinnaś założyć kamery w domu ( monitoring). Jeżeli wcześniej była dla niego miła,a teraz nie to może ( choć trudno w to uwierzyć ) mówi prawdę, pozdrawiam !
gość Lucyna 17.12.12, 16:25 cytuj link zgłoś

   
(4 - 20)
17%
Ja również uważam, że to ściema bo facet nie byłby na tyle nieostrożny aby wysyłać takie smsy i zostać zdemaskowanym. Myślę że córka jest zazdrosna o Twojego faceta, może traktujesz go lepiej lub poświęcasz mu więcej uwagi niż własnej córce? Może nie może pogodzić się z tym że po rozstaniu z mężem nie jest jedyną najważniejszą osobą w Twoim życiu bo problemy zaczęły się w momencie jak ten związek zaczął robić się poważniejszy, może w tamtym okresie próbowałaś jej zrekompensować ten rozwód i ją rozpieściłaś? Dużo czynników może na to wpływać
gość gość 17.12.12, 16:28 cytuj link zgłoś

   
(25 - 0)
100%
Autorko tego wątku, czy jesteś urodzoną, czy tylko wyuczoną idiotką. Niech córka nagra twojego Boy'a i będzie jasność. Nie ma nagrań, nie ma dowodów. Skoro córka jest pełnoletnia pomóż jej się usamodzielnić, i po problemie. Córka nie ma obowiązku akceptowania twoich kolejnych partnerów, a tym bardziej siadania z nimi do Wigilii jeśli nie czuje takiej potrzeby.. Noszenie kawy i ciastek, też mi wyznacznik więzi..
gość gość 17.12.12, 16:35 cytuj link zgłoś

   
(20 - 2)
91%
Podobnie miała moja koleżanka on chciał mieć matkę i córkę --- córka wówczas miała 17 lat.
Po którymś razie dostała krwotoku i sprawa wyszła na jaw ale on zostawił matkę i mieszka z córką od kilku lat.
Zobacz czy to nie grozi twojej córce - bo po przeczytaniu twojej wypowiedzi bronisz narzeczonego a nie dziecka.
Ja dla dziecka zrobiłabym wszystko a nie dla kochanka i jeszcze masz wąty że nie nadskakuje jemu.....
Zrobiłaś z córki służącą --- sprawdź jaka kochająca matka tak postępuje z dzieckiem.
gość ona.. 17.12.12, 17:00 cytuj link zgłoś

   
(19 - 0)
100%
gość
gość
gość
gość
Jedyny dowód jaki córka mi pokazała to dwa pikantne SMS'y od niego.. Z drugiej strony. On u nas mieszka więc mogła podczas chwili nie uwagi zabrać mu telefon i sama je wysłać do siebie? Może faktycznie usiąść z nimi przy stole i powiedzieć w prost?
Jakie to były smsy?
Jeden był z propozycją minetki, a drugi zachęceniem do seksu.
Haha, dobra to już wiemy, że to ściema :):)


Dokładnie,tylko idiota zostawialby ślad,cwaniutka ta mała!
gość gość 17.12.12, 17:07 cytuj link zgłoś

   
(17 - 1)
94%
gość
gość
ah glupoty pisza-chcesz to sprawdzic to wez tego faceta i swoja corke i niech to ona przy nim powie,ze ja obmacuje i sie do niej dobiera-wtedy sprawdzisz reakcje jej i jego-zobaczysz po ,inie(twarzy)kto klamie-a wydaje mi sie ze skoro znasz swoja corke to bez problemu to wyczujesz....moim zdaniem coka klamie-ale to moje zdanie
nareszcie cos madrego

Ja na Jego miejscu już dawno bym dopuściła,musi Cię bardzo kochać...
Żadne kamerki,rozmowa we troje lub z psychologiem
gość gość 17.12.12, 17:08 cytuj link zgłoś

   
(18 - 1)
95%
Twój facet ją molestuje!!!!!!
gość gość 17.12.12, 17:09 cytuj link zgłoś

   
(20 - 0)
100%
Pilnie potrzebujecie wszyscy psychologa
gość gość 17.12.12, 17:17 cytuj link zgłoś

   
(23 - 0)
100%
Wynajmij detektywa. Nastolatki często mają głupie pomysły, byle postawić na swoim. Również takie właśnie oskarżanie o molestowanie, bo to najpewniejszy sposób na pozbycie się faceta z życia matki. Córka była pewnie wiele lat dla ciebie całym światem, a teraz masz wreszcie kogoś dla kogo również ty jesteś ważna. Nie zawal tego. Sama nie dojdziesz prawdy. Myślę, że warto zapłacić i skorzystać z pomocy detektywa - obca osoba zawsze widzi pewne sprawy inaczej niż my.
gość gość 17.12.12, 17:39 cytuj link zgłoś

   
(23 - 0)
100%
iza
Kobieto, byłam w związku 2.5 roku, moje dzieci 18 i 15 lat też nie akceptowały faceta i wiesz co, wywaliłam dziada bo moje dzieci są ważniejsze. Faceci przychodzą i odchodzą a dzieci to krew z krwi. W życiu nie przedłożyłam bym dobra dzieci na dobro faceta.

A dzieci za chwilę założą własne rodziny i będą miały własne sprawy a ty zostaniesz sama. Zdrowy egoizm daje szczęście. Dzieci mają matkę na każde zawołanie, więc to jasne, że nie zniosą żadnej konkurencji. Żal mi ciebie. Starzejesz się, a to oznacza, że coraz trudniej będzie ci znaleźć partnera, po tym jak dzieci się w końcu wyprowadzą i zaczną żyć swoim życiem. No chyba, że będą z mamusi ciągnęły do 30-tki, to wtedy jeszcze trochę się nacieszysz ich towarzystwem.
gość gość 17.12.12, 17:41 cytuj link zgłoś

   
(19 - 0)
100%
zatrudnij detektywa niech zainstaluje w twoim domu kamery i się przekonasz kto ma rację
gość gość 17.12.12, 18:06 cytuj link zgłoś

   
(6 - 1)
86%
gość
wiesz co? ludzie/dzieci nie konfabulują na tak poważne tematy... zastanów się kto jest dla ciebie ważniejszy? córka czy facet? ps - jak można nie wierzyć własnemu dziecku?

jestes pewna ze nie klamia w takich sprawach...? bo ja sadze ze klamia i to wrecz perfekcyjnie... wiem ze dla osob normalnych to jest niewyobrazalne ale z drugiej strony ludzie sa rozni. Zaznaczmy fakt ze 18-letnia dziewczyna nie jest dzieckiem i rozumie konsekwecje pewnych rzeczy.
gość gość 17.12.12, 18:11 cytuj link zgłoś

   
(3 - 3)
50%
Uwierz córce, widać nie znasz mężczyzn, albo jesteś totalnie naiwna, jeżeli córka traci czas i czeka na ciebie żeby wrócić do domu, to coś w tym musi być, ja bym faceta pogoniła po pierwszym sygnale, moze dojść do nieszczęścia, sprawa jest bardzo poważna
gość gość 17.12.12, 18:26 cytuj link zgłoś

   
(4 - 1)
80%
Ja proponowalabym zainstalowanie kamerek bez wiedzy corki i partnera, bo wtedy moze specjalnie podpuszczac. Wtedy sie przekonasz kto kłamie i bedziesz miala dowod w ewentualnej sprawie o molestowanie.
Doskonale wiem jakie moga byc małolaty i rozumiem jakie glupoty przychodza do glowy, ale z drugiej strony nie powinnas takich sygnalow bagatelizowac. Mozliwe ze corka czuje sie zazdrosna o Ciebie ze nie poswiecasz jej uwagi a skupiasz sie na partnerze. Tym bardziej ze to Twoja corka jest tą z rozbitej rodziny. Przede wszystkim powinnas na niej skupiac swoja uwage. Wiadomo corka jest juz duza i powinna w jakims tam stopniu akceptowac fakt ze tez mozesz sobie zycie ulozyc z innym mezczyzna niz jej tata. Swoja droga, gdyby Twoj partner molestowal Twoja corke wybaczylabys sobie ze zbagatelizowalas to ze partner krzywdzil Twoje dziecko bo byl takim "ulozonym" czlowiekiem. Watpie w to. Lepiej dmuchac na zimne. Interesujac sie sprawa corki pokazesz jej ze to ona jest dla Ciebie najwazniejsza a nie partner i ze zawsze ma w Tobie wsparcie. Poza tym mysle ze nawet jezeli partner by sie dowiedzial ze go sprawdzalas czy nic nie robil Twojej corce to nie powinien jakos ostro zareagowac skoro jak napisalas jest bardzo powaznym czlowiekiem. Moim zdaniem wrecz przeciwnie powinien to przyjac. Doskonale wiedzial ze wiążąc sie z kobieta ktora ma dziecko, ono zawsze bedzie najwazniejsze. Pamietaj przede wszystkim jestes matką, a partnera zawsze mozna znaleźć innego.;)
Mam nadzieje ze to tylko wymysly Twojej corki z tym molestowaniem, tak czy inaczej radzilabym pojsc z nia na terapie.
gość gość 17.12.12, 18:27 cytuj link zgłoś

   
(3 - 0)
100%
Niech ona nagra to,co on do niej mowi.Moj maz ma corke(tez 18l)i cuda na kiju wygaduje na moj temat,zeby nas sklocic..Nie reaguje na to,bo wiem jak sie kocha wlasne dziecko.
gość gość 17.12.12, 19:09 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj