Liczba pytań: 728911

Liczba odpowiedzi: 6907398

Kategoria: Będę mamą
(26 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [28.04.2010]

Ciąża i alkohol

Mam pytanie czy jeśli w ciąży ma się straszną chęć wypicia piwa to czy można się skusić choć na pół szklaneczki? Czy raczej z męczarniami dla organizmu lepiej obejść się smakiem? Pytam teoretycznie w razie czego. Przed ciążą lubiłam wypić sobie piwko a teraz jestem w 14 tyg i ani łyczka nie wypiłam, nawet mnie odrzuciło. Ale jakby mnie tak naszło strasznie na piwo to można czy nie?

Najlepsza odpowiedź
   
(4 - 0)
100%
gość
napij sie lecha bezalkoholowego smak piwa a procent prawie tyle co nic a smak piwa doskonały


Ok zapamiętam w razie czego :)
gość  gość 28.04.2010 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(7 - 5)
58%
Moja mama gdy była ze mną w ciąży nie potrafiła przejść obok baru niewypijając piwa duszkiem. Nie ma w tym nic złego tym bardziej gdy ciągnie Cię do piwa. To nazywa się kobiecymi zachciankami ciężarnej :)
Doswiadczona Doswiadczona   28.04.10, 14:44 cytuj link zgłoś

   
(2 - 0)
100%
Skoro nie wiadomo jakie sa skutki to lepiej nie pić i robić wszystko, zeby później nie mieć do siebie pretensji i zastrzeżeń. I nie mówimy tu o poważnym zespole alkoholowym tylko delikatnych odchyleniach od normy, których możmy na początku nawet nie zauważyć.
gość gość 28.04.10, 14:59 cytuj link zgłoś

   
(3 - 1)
75%
pij bezalkoholowe,niewiadomo do konca czy mala ilosc normalnego nie jst szkodliwa,wiec lepiej nie pic
ewelincia75 ewelincia75   28.04.10, 14:59 cytuj link zgłoś

   
(2 - 0)
100%
gość
W kazdym poście dotyczącym alkoholu w ciązy podaję różne argumenty przecoiwko jego piciu. Nieststy w każdym poście połowa z was daje ogólne zezwolenie na picie. Myślę, że jak kobieta jest inteligentna i zdaje sobie sprawę z konsekwencji jakie moją ją czekać to nawet nie weźmie nawet łyka po uwagę. Zachodząc w ciążę bierzecie odpowiedzialność za tą małą istotkę, za jego rozwój płodowy, a także za jego rozwój w przysżłości będąc już nastolatkiem. Nigdy nie macie pewności, że takie trochę alkoholu nie zaszkodzi na jego połączenia nerwowe. Później będziecie się dziwić, że dziwcko ma problemy w szkole i z pamięcią, a tego co robiłyście w ciązy brac pod uwagę nie będziecie. Alkohol nie jest zdrowy. to używka od której można się uzależnić. Łyk łykiem ale czasami warto sobie odpuścić na kilka miesięcy.

NO niby racja ale ja tam całkiem normalna jestem, chociaż nie bo jakoś nauka zawsze mi przychodziła bardzo łatwo, czytałam już w wieku 4 lat i zawsze byłam jedną z najlepszych w szkole, wiec alkohol nie zawsze szkodzi, ale zgodzę się że często niestety tak. Ja nigdy nie czułam przymusu czy takiej nieodpartej ochoty na alkohol, mogli pić wszyscy w koło a ja soczek i było ok ale teraz jak mnie najdzie to nie ma siły, taki stres, że już lepiej ten łyk czy dwa wziąć (dosłownie jeden dwa łyki nie wiecej) niż szkodzić dziecku nadmiernym stresem. Ja przez stres wylądowałam ostatnio w szpitalu bo zaczęłam krwawić.
gość gość 28.04.10, 15:00 cytuj link zgłoś

   
(2 - 0)
100%
Nigdy nie możesz miec pewności, że Twojemu dziecku nic się nie stanie. Nie można przewidzieć wypadku samochodowego, tak samo jak jakiś chorób genetycznych, ale pijąc alkohol trzeba brac poduwagę możłiwość zaszkodzenia dziecku. I myślę, że warto ze sobą powalczyć dla dobra tego malucha.
gość gość 28.04.10, 15:04 cytuj link zgłoś

   
(2 - 0)
100%
NIE MOZNA!! No ale to juz twoj wybor...Czasem lepiej sobie odmowic :) Mi ostatnio opowiadal ginekolog ze mial pacjetke ktora w ciazy prowadzila lekarka co kazala jej pic wino i piwo w ciazy!!! Jakas IDIOTKA!!
gość gość 28.04.10, 15:13 cytuj link zgłoś

12

 
Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki »