Liczba pytań: 713463

Liczba odpowiedzi: 6765179

(6 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [20.04.2012]

Spuchniete jąderka

synek (4 latka) ma lekko spuchnieta oba jąderka. wczoraj dopiero to zauwazyłam. ostatnio przechodzil angine brał antybiotyk zinnat i jeszcze nadal ma kaszel oraz katar . czy to moze miec jakis związek ? nasz pediatra przyjmie go dopiero jutro .mamy spotkałyscie sie z tym u swoich synkow?


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
   
(0 - 0)
0%
spokojnie, do jutra dziecko przezyje ;)
gość gość 20.04.12, 09:40 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Ido lekarza może to przepuklina
gość gość 20.04.12, 09:40 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
gość
spokojnie, do jutra dziecko przezyje ;)

wiem ze przezyje ale jestem ciekawa czy to moze miec związek z przebytą chorobą czy moze to jest cos gorszego.
gość gość 20.04.12, 09:41 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
a nie dopisalam ze go to nie boli kiedy naciskam,a czy przepuklina boli?
gość gość 20.04.12, 09:42 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Mój miał spuchnięte jedno jądro. Pediatra stwierdziła, że albo to jest skręt jądra lub zapalenie i dała skierowanie do chirurga. Niestety nie powiedziała, że w mojej miejscowości jest chirurg dziecięcy, twierdziła, że nie ma i kazała szukać w Szczecinie. Na szczęście dowiedziałam się w szpitalu, że jest chirurg i uprosiłam o przyjęcie dziecka. Skierował na USG i badanie moczu, krwi. Powiedział, że jeżeli byłby to skręt jądra, to już nie byłoby co ratować, jądro by obumarło po 2 dniach. Na szczęście było to tylko zapalenie tkanek otaczajacych jąderko, wiec antybiotyk pomógł.

Przyczyn opuchlizny może być kilka, nie ma co spekulować. Idź do lekarza on i tak Ciebie skieruje do chirurga, bo nawet gdyby to było przez anginę (nie wiem, nie znam się) to i tak wymaga to konsultacji. Mnie chirurg powiedział, ze każde opuchnięcie jądra wymaga pilnej konsultacji chirurga dziecięcego.
gość gość 20.04.12, 09:43 cytuj link zgłoś

   
(0 - 1)
0%
Arima
Mój miał spuchnięte jedno jądro. Pediatra stwierdziła, że albo to jest skręt jądra lub zapalenie i dała skierowanie do chirurga. Niestety nie powiedziała, że w mojej miejscowości jest chirurg dziecięcy, twierdziła, że nie ma i kazała szukać w Szczecinie. Na szczęście dowiedziałam się w szpitalu, że jest chirurg i uprosiłam o przyjęcie dziecka. Skierował na USG i badanie moczu, krwi. Powiedział, że jeżeli byłby to skręt jądra, to już nie byłoby co ratować, jądro by obumarło po 2 dniach. Na szczęście było to tylko zapalenie tkanek otaczajacych jąderko, wiec antybiotyk pomógł. Przyczyn opuchlizny może być kilka, nie ma co spekulować. Idź do lekarza on i tak Ciebie skieruje do chirurga, bo nawet gdyby to było przez anginę (nie wiem, nie znam się) to i tak wymaga to konsultacji. Mnie chirurg powiedział, ze każde opuchnięcie jądra wymaga pilnej konsultacji chirurga dziecięcego.

dzieki.
gość gość 20.04.12, 09:44 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki »