Liczba pytań: 759358

Liczba odpowiedzi: 7107747

Kategoria: Samotni rodzice
(8 odpowiedzi)
Modii Pytanie zadaje: Modii   [21.04.2009]
Tagi: dziecko | ojciec | opieka | prawo | sąd

Przyznanie głównej opieki a ograniczenie praw

Witam
Jestem rozwódką z 5 letnim synkiem. Ojciec dziecka wyjechał za granicę i nie utrzymuje od ponad pół roku kontaktu z dzieckiem. W związku ze zmianą mojego statusu wniosłam sprawę do sądu o podwyższenie alimentów ale i także o przyznanie mi głównej opieki. Przy sprawie rozwodowej dostaliśmy oby dwoje prawa z zamieszkaniem dziecka przy mnie.

W związku z tym i Pan wielmożny nie wstawił się na rozprawę został wydany wyrok zaoczny.

Sędzina podwyższyła mi alimenty (nie tak jak chciałam, ale lepsze to niż nic) ale odrzuciła punkt dot. przyznania głównej opieki.

Dowiedziałam się przed złożeniem pozwu, że przyznanie mi głównej opieki nie ogranicza ojcu prac. Czy w związku z tym iż Sąd Polski nie widzi powodu (mimo całkowitego "olania dziecka" przez ojca) przyznania mi głównej opieki to może będzie widział podstawy do ograniczenia mu praw.

Nie wiem co mam robić, bo bez głównej opieki nie mogę wielu spraw załatwić, choćby wyrobić dziecku paszport (chciałam wyjechać na wakacje do rodziny do Niemiec).

Czy ktoś miał choć podobną sytuacje? Co mam robić?

Najlepsza odpowiedź
   
(24 - 0)
100%
gość
na wakacje możesz wyjechać spokojnie do Niemiec przynajmniej - tam nie potrzebujesz paszportu
dziecko zawsze musi mieć paszport nawet jeśli się wyjeżdża do krajów uni
gość  gość 21.04.2009 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(24 - 0)
100%
gość
na wakacje możesz wyjechać spokojnie do Niemiec przynajmniej - tam nie potrzebujesz paszportu
dziecko zawsze musi mieć paszport nawet jeśli się wyjeżdża do krajów uni [autor="gość"]na wakacje możesz wyjechać spokojnie do Niemiec przynajmniej - tam nie potrzebujesz paszportu[/autor] dziecko zawsze musi mieć paszport nawet jeśli się wyjeżdża do krajów uni
gość gość 21.04.09, 15:44 cytuj link zgłoś

   
(23 - 1)
96%
zadaj to pyt na prawo.sos .pl tam napewno beda wiedziec a pozatym ja bym spytala radcy prawnego on najlepiej bedzie wiedziec pozdrawiam
gość gość 21.04.09, 14:24 cytuj link zgłoś

   
(20 - 0)
100%
Wnies o pozbawienie wladzy rodzicielskiej, to krok dalej niz przyznanie calkowitych praw do opieki, ale o to pierwsze wnies jednoczesnie, najlepiej zasięgnąc porady prawnej.
gość gość 21.04.09, 22:12 cytuj link zgłoś

   
(19 - 0)
100%
ograniczyc prawa nie jest tak łatwo... ojciec mojego dziecka nie płaci alimrntów,nie widywał sie córką.ma przeszłosc kryminalna my nie mamy ślubu.nie wstawiam sie na rozprawy i dopiero za 3 razem sedzina sie ulitowała nade mna i dała wyrok bez jego uczestnictwa
gość gość 12.05.09, 19:14 cytuj link zgłoś

   
(19 - 0)
100%
nie ma czegoś takiego jak przyznanie całkowitych praw do dziecka matce bo to matka już posiada jak urodzi się dziecko, jest natomiast pełna władza rodzicielska i jej ograniczenie i ta władze można ojcu zabrać w innym postępowaniu sądowym niż alimentacyjne. Nie łączy się podwyższenia alimentów z niczym innym, To że ojciec się dzieckiem nie interesuje dla sądu nie jest wystarczającą przesłanka do pozbawienia bądź ograniczenia mu władzy (co się może wydać dziwne z perspektywy matki ale takie mamy prawo)ale jest to możliwe do wygrania ale nie poprzez obrzucanie ojca błotem przed sądem a bardziej logiczna gra. A sąd może ci wyrazić zgodę na paszport i już nie jest potrzebna zgoda ojca a innych czynności nie ma gdzie jego podpis byłby wymagany. Tyle że mamy mylą sobie czasami pojęcia pozbawienia władzy i korzyści z tego. Pozbawiając ojca dziecka władzy nie pozbawia się go że nadal jest ojcem, i może uczestniczyć w życiu dziecka ale wszystko za zgoda matki.
gość gość 24.04.09, 08:29 cytuj link zgłoś

   
(21 - 2)
91%
zasięgnij rady dobrego adwokata,my tutaj ci nie pomożemy niestety
gość gość 21.04.09, 15:07 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
ja radzę ci wyrobić dowód zamiast paszportu-paszport im dziecko starsze tym większe opłaty,za dowód masz 1 i na 5lat jak paszport.Moja córka ma dowód.Nie koniecznie musisz mieć jego zgodę-wystarczy iść do sądu w twoim miejscu zamieszkania o zgodę na wyrobienie paszportu lub dowodu.Możesz mu ograniczyć wtedy jego zgody też nie potrzebujesz na wyrobienie wystarczy papierek,ze ma ograniczone lub odebrane.Wiem to na 100%,bo moja sąsiadka pracuje w sądzie
gość gość 20.06.09, 19:54 cytuj link zgłoś

   
(1 - 2)
33%
na wakacje możesz wyjechać spokojnie do Niemiec przynajmniej - tam nie potrzebujesz paszportu
gość gość 21.04.09, 15:08 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj