Liczba pytań: 720322

Liczba odpowiedzi: 6825735

(375 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [02.01.2010]

Palenie a ciaza

Moja kolezanka jest w 9 mcu i wciaz pali papierosy. Gdy jej zwrocilam uwage obrazila sie. Czy myslicie ze zle zrobilam?

Najlepsza odpowiedź
   
(165 - 23)
88%
minou
ja rzucilam palenie bedac juz w ciazy, ale jeszcze o tym nie wiedzac. I jestem niesamowicie szczesliwa z tego powodu. Te mamy palace moga sie usprawiedliwiac, jakie to one sa dobe mamy i ze jak kobieta pali to nie wolno rzucic, ale to nalog przez nie przemawia :) (ja jakos rzucilam w ciazy i cala ciaza byla wzorowa i lozysko przynajmniej bez zlogow nikotynowych) Oczywiscie mozna palic w ciazy a potem byc dobra matka, ale prawda jest taka, ze duzo zdrowiej dla dziecka jest nie palic, niz palic - nie da sie temu zaprzeczyc. Papierosy sa szkodliwe dla kazdego - dla mamy i dla dziecka w brzuchu. Warto pojsc do jakies poradni antynikotynowej, jesli kobieta sama sobie nie moze poradzic z nalogiem, ale mysle, ze przede wszystkim trzeba sie postarac, chcec i probowac, a nie rozgrzeszac sie, ze duzo osob pali i ma zdrowe dzieci i usprawiedliwiac sie, ze ma sie stresy i ze niedobrze jest rzucic w ciazy.


Dokładnie tak samo myślę! Innych poglądów nie jestem w stanie zaakceptować.
gość  ALKA 02.01.2010 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(0 - 0)
0%
Wg najnowszych danych WHO, aby palenie nie miało wplywu na dziecko matka powinna rzucić rok przed zajściem w ciążę - do tego czasu utzrzymują się w jej organiźmie szkodliwe toksyny... Palenie podczas ciąży może zaszkodzić dziecku na każdym jej etapie, tym bardziej iż szkodliwe substancje z papierosów negatywnie wpływają na rozwój dzoecka- mogą doprowadzić do niewykształcenia sie różnych narządów płodu;w tym mózgu. Alergia to jedna z mniej derastycznych konsekwencji. Moim zdaniem dobrze, że zwróciłaś jej uwagę. Co prawda nie wiem czy to pomoże, skoro nie powstrzymała jej świadomość, że może zaszkodzić dziecku, a które powinna bezwarunkowo kochać i dać mu wszystko co możliwie najlepsze. Jednak jeśli uważałaś,że robiła źle, a nie odezwałabyś sie ani słowem to sama pomyśl jak byś się z tym czuła. Ważne by być zgodnym z własnymi wartościami szanując przy tym innych - jeśli powiedziałaś jej to z troski i obawy o dobro dziecka to zrobiłaś najlepszą rzecz jaką mogłaś.
gość gość 04.01.10, 12:38 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
jakby widzialy na oczy palaczki dziecko ktore truja i co sie z nimi moze dziac to by pomyslaly moze... poza tym uwazam ze powinny byc jakies kampanie...
gość monika 04.01.10, 17:28 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
wsadz ją do komory gazowej i spytaj czy fajnie sie czuje
gość gość 04.01.10, 06:21 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
gość
endziiiiiiiiiii
ja też paliłam całą ciążę i jakoś dziecko urodziło sie zdrowe i znam wiele takich przypadków... stary przesąd i tyle
Zdrowe może i jest, ale na pozór. Zapamiętaj sobie moje słowa: jeśli Twoje dziecko będzie się źle uczyło w szkole i przynosiło dwóje, to nie waż się na nie krzyczeć, bo wina w tym będzie TWOJA! Dzieci palaczek (nie pomnę już że w trakcie ciąży) są słabo rozwinięte, kiepsko przyswajają wiedzę a ich inteligencja jest poniżej przeciętnej!
gość gość 04.01.10, 08:19 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
ja to jak widze palaca babke w ciazy to mam ochote jej zaj***ac. trzeba byc naprawde idiotka zeby palic w ciazy, w ogole dla mnie fajki u kobiet od razu je skreslaja
gość pawcik 04.01.10, 09:02 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
endziiiiiiiiiii
ja też paliłam całą ciążę i jakoś dziecko urodziło sie zdrowe i znam wiele takich przypadków... stary przesąd i tyle


to na szczescie twojemu dziecku sie udalo,ale z pewnoscia nie jest to z drowe i bez wplywu na dziecko...wiem co znaczy palic i jak sie tego broni ale bez przesady...
gość gość 04.01.10, 09:28 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Prawda jest taka, że palenie należało by rzucić duzo wczesniej niz przed planowana ciaza a nie w trakcie jak ona juz jest, zeby organizm mogł zregenerować się i przygotowac sie na dziecko a nie rozwijać sie w toksycznym ciele, dlatego panie ktore ciesza sie ze rzucily potym jak sie dowiedziały ze sa w ciazy nie maja sie wsumie czym szczycić i udawadniać komuś ze są takie wspaniałomyślne....
gość gość 04.01.10, 17:56 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Dziecko, którego matka pali w ciąży czuję się jak w komorze gazowej, cały dym przenika do dziecka, tak samo jak alkohol.
gość gość 04.01.10, 13:14 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
ja tez jestem w ciąży i pale. mniej niz wczesniej ale pale. i uwazam ze jest to tylko moja sprawa czy chce siebie truc czy nie., bo nie oszukujmy sie papierosy zdrowe nie sa .
gość gość 04.01.10, 13:15 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
bardzo dobrze zrobiłaś, a koleżanka jest skończona idiotka. jak chce się truć to jej sprawa, ale takiego maluszka? robi mu krzywdę na całe życie.
gość gość 03.01.10, 22:59 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Bardzo dobrze zrobiłaś. Gdyby była rozsądną osobą, to nie obraziłaby się na Ciebie tylko Cię posłuchała. Na Twoim miejscu spróbowałabym ponownie ją przekonać i do tego samego namówić wspólnych znajomych - może pod presją większej liczby ludzi w końcu się ugnie i coś zrobi z tym nałogiem.
A do pań piszących, że palenie w ciąży nie oznacza bycia złą matką: oczywiście, że oznacza, bo żadna dobra matka nie naraża świadomie życia i zdrowia własnego dziecka, a wy to niestety robicie.
gość gość 04.01.10, 16:54 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
powinna chociaz ograniczyc to do jakiejs malej ilosci... ale teraz to i tak juz nic nie zmieni skoro jest w 9 mscu jak pisalas...
gość Kicia 04.01.10, 00:01 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Proponuje jeszcze piwko do papieroska i będzie komplet!
gość gość 04.01.10, 00:05 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Ja tez palilam w ciazy a corke urodzilam z waga 5.600 i 65 cm zdrowa .........teraz ma juz 19 lat i nie jest chora na nic..................wiec jak kobieta chce palic to niech pali , a co mowia lekarze to naprawde wierutne bzdury..... to tylko od przyszlych mamusiek zalezy jakie urodzi dziecko a przyczyn jest naprawde bardzo duzo , np. stosowane glupie diety, glodowki, tabletki, narkotyki, dragi, no i oczywisie stan zdrowia przyszlych mamusiek zostawia duzo do zyczenia.
gość gość 04.01.10, 00:22 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Palenie tytoniu w ciąży stanowi duże zagrożenie dla prawidłowego rozwoju płodu. Może spowodować poronienie lub też stać się przyczyną powstania wad rozwojowych u płodu. Dym tytoniowy zawiera wiele toksycznych substancji tj. związki węgla, smołę, nikotynę, które poprzez krążenie matczyno-płodowe przenikają do dziecka i kumulują się w jego krwi. Dzieci kobiet palących duże ilości papierosów w czasie ciąży zazwyczaj rodzą się o wiele mniejsze aniżeli wynikałoby to z wieku ciążowego. W ciąży dochodzi do tzw. hipotrofii płodu, co znaczy, że dziecko jest mniejsze i waży mniej niż powinno a także rozwija się niesymetrycznie. Zdarza się, iż dzieci palaczek rodzą się z tzw. zespołem ponikotynowym. Zwiększone jest również ryzyko porodu przedwczesnego, nieprawidłowego położenia płodu, przedwczesne oddzielenie łożyska i innych patologii. Nierzadko może dojść do zaburzeń łożyskowych, mogących doprowadzić do niewydolności łożyska będącego niebezpiecznym stanem zagrażającym nawet życiu płodu. U dzieci palaczek częściej obserwuje się nadpobudliwość, obniżoną odporność, zwiększone ryzyko alergii, gorszy rozwój jak również częściej zdarza się śmierć łóżeczkowa. Równie niebezpieczne jak samo palenie jest tzw. palenie bierne. Przebywanie w pomieszczeniach wraz z osobami palącymi, szczególnie, gdy nie ma w nim odpowiedniej wentylacji w równym stopniu wpływa na płód i może doprowadzić do takich samych powikłań jak w przypadku czynnego palenia.
gość gość 04.01.10, 00:53 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
O rzucenie palenia należy zadbać już na kilka miesięcy przed planowaną ciążą. Nie wszystkie bowiem metody są dozwolone w ciąży. W ciąży nie należy przyjmować żadnych środków wspomagających rzucanie palenia zawierają one bowiem pewne dawki nikotyny, które są równie niebezpieczne dla płodu jak palenie tytoniu. Ograniczenie ilości wypalanych papierosów nie przynosi żadnego pożytku, ponieważ wypalając ich mniej najczęściej kobieta zaciąga się znacznie głębiej, wdychając większą ilość dymu tytoniowego. Bardzo często zdarza się, iż pierwszym objawem ciążowym jest niechęć do papierosów. Dym tytoniowy wywołuje nudności i wymioty. Świadomość krzywdy, jaką można wyrządzić przyszłemu dziecku niejednokrotnie powstrzymuje ciężarną przed sięgnięciem po papierosa.
W przypadku, gdy silna wola nie sprawdzi się i kobieta nie będzie potrafiła zerwać z nałogiem w tak ważnym okresie jakim jest ciąża warto zasięgnąć porady lekarza. Już przy pierwszej wizycie należy poinformować lekarza o tym, iż pali się papierosy. Nie należy tego faktu ukrywać, gdyż może to mieć duże znaczenie dla prawidłowego prowadzenia ciąży. Ułatwi to lekarzowi rozpoznanie przyczyn ewentualnych dolegliwości np. duszności, nadmiernego męczenia, trudności z oddychaniem itp. Mogących pojawić się w czasie ciąży.

BŁAGAM NIE NAZYWAJCIE CZEGOŚ CO JEST ZŁE DOBRYM I NIE USPRAWIEDLIWIAJCIE SIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!1
PALENIE SZKODZI WSZYSTKIM I TO JEST FAKT OGÓLNIE STWIERDZONY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość gość 04.01.10, 00:55 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Wszystkie panie oczywiscie sypia swoimi madrosciami. Nie mowie ze palenie jest zdrowe dla dziecka, ale dziewczyny, prawda jest taka ze na jedno dziecko to podziala na drugie nie. Moja mama palila w ciazy i ani ja ani moj brat nie mamy zadnych problemow zdrowotnych, a moge nawet powiedziec ze jest jeden plus, zadnego z nas nie ciagnie do papierochów.
Dobrze ze zwrocilas kolezance uwage, ale ona i tak zrobi co bedzie uwazala za sluszne - niestety.
gość gość 04.01.10, 12:34 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
CZY DOBRA MAMA LECZY DZIECKO U JASNOWIDZA, CZY U SPECJALISTY?????????????KAŻDA Z WAS NIECH SOBIE ODPOWIE NA NIE SAMA..............ŻYCZĘ WŁAŚCIWYCH WYBORÓW, POZDRAWIAM.
gość gość 04.01.10, 00:56 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
trzeba było od razu walić debila w łep
gość gość 04.01.10, 01:51 cytuj link zgłoś

   
(0 - 0)
0%
Takie idiotki powinno się kastrować aby swoich idiotycznych genów nie przekazywały dalej. Dzieci które urodziły się już powinny im być zabierane, pozbawić te pseudo matki z urzędu wszelkich praw rodzicielskich a one wsadzane dodatkowo do wiezienia jako potencjalne morderczynie
gość Adam 04.01.10, 12:37 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki »