Liczba pytań: 760254

Liczba odpowiedzi: 7114085

Kategoria: Małe dziecko
(4 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość [29.12.2010]

Żlobek

Kobiety, teraz poza tajemniczym zniknięciem moich rozstępów mam drugą sprawę. Mianowicie w poniedziałek wielki dzień, mój Syn pierwszy raz zostanie w żlobku sam. Tzn tata Go tam zawiezie i musi Go zostawic na te 6h. I teraz moje pytanie: czy te mamy, które mają swoje dzieci w żłobkach, orientują się jaka konkretnie jest różnica między tymi placówkami publicznymi a prywatnymi? Zapisałam moje dziecko do żłobka prywatnego, ale myślimy nad tym, żeby je przeniesc do normalnego, publicznego w okolicach marca - kwietnia, jak oczywiście będą miejsca. Tylko nie orientuję się za bardzo czy moje dziecko na tym nie straci. Przez ten tydzień przechodziliśmy z Małym adaptację w tym naszym żłobku, przebiegła bezproblemowo na szczęście, ale nie mam porówniania do żłobków publicznych, czym to się różni? Poza oczywiście opłatami, bo to logiczne. Czy któraś z Was ma orientację w tym temacie??

Najlepsza odpowiedź
   
(21 - 0)
100%
Z tego co się orientowałam, to w żłobkach publicznych jedna opiekunka przypada na 10-15 dzieci (różnie bywa), w prywatnych jest tych opiekunek więcej. Różnica jest też w wyżywieniu, w miejskich mleko z kartonu (krowie), kuchnia na miejscu, prywatne - mleko według życzenia rodziców i niestety katering(bardzo często), a co za tym idzie często zimne posiłki, ale za to dostosowane do dziecka (alergika). I w miejskich nie ma raczej adaptacji z rodzicem (w Łodzi w jednym żłobku miejskim jest grupa adaptacyjna - 12 miejsc).
gość  gość 29.12.2010 cytuj zgłoś


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
   
(21 - 0)
100%
Z tego co się orientowałam, to w żłobkach publicznych jedna opiekunka przypada na 10-15 dzieci (różnie bywa), w prywatnych jest tych opiekunek więcej. Różnica jest też w wyżywieniu, w miejskich mleko z kartonu (krowie), kuchnia na miejscu, prywatne - mleko według życzenia rodziców i niestety katering(bardzo często), a co za tym idzie często zimne posiłki, ale za to dostosowane do dziecka (alergika). I w miejskich nie ma raczej adaptacji z rodzicem (w Łodzi w jednym żłobku miejskim jest grupa adaptacyjna - 12 miejsc). Z tego co się orientowałam, to w żłobkach publicznych jedna opiekunka przypada na 10-15 dzieci (różnie bywa), w prywatnych jest tych opiekunek więcej. Różnica jest też w wyżywieniu, w miejskich mleko z kartonu (krowie), kuchnia na miejscu, prywatne - mleko według życzenia rodziców i niestety katering(bardzo często), a co za tym idzie często zimne posiłki, ale za to dostosowane do dziecka (alergika). I w miejskich nie ma raczej adaptacji z rodzicem (w Łodzi w jednym żłobku miejskim jest grupa adaptacyjna - 12 miejsc).
gość gość 29.12.10, 14:58 cytuj link zgłoś

   
(20 - 0)
100%
moze byc klopot bo dziecko przyzwyczaja sie do opiekunow,ale nie sprubojecie to niewiadomo.
gość gość 29.12.10, 15:10 cytuj link zgłoś

   
(20 - 0)
100%
nie wiem jak jest w pryw. ale mam synka w publicznym i jest ok - gotuja wszystko na miejscu, jest 6 pan na 30 dzieci , to moim zdaniem duzo, no nie bylo adaptacji z rodzicem ale mozna bylo pprzyzwyczajac dziecko po 30 min, godzine i wydluzac ten czas
takze ja jestem zadowolona z publicznego, a dzieci naprawde bardzo szybo sie przyzwyczajają do opiekunek
gość gość 29.12.10, 15:14 cytuj link zgłoś

   
(20 - 0)
100%
6 h to jak na początek długo,zaprowadź najpierw na godzinę i tak codziennie po trochu więcej
gość OLA 29.12.10, 15:37 cytuj link zgłoś


 
Zaloguj